přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky 0 A.D.: starověké říše v Linuxu

0 A.D.: starověké říše v Linuxu
Ondřej Kolín 13. 01. 2014, 19:13:32
Odpovědět  Odkaz 
No, přeji tomu vývoji co nejvíc úspěchů ... Je to opravdu hezké a opravdu promakané, vývojáři jsou mi tím trochu podobní, hlavně dělat fíčury, ale dokončovat ... Tak přeji hodně štěstí
František Zatloukal 0 A.D.: starověké říše v Linuxu
František Zatloukal 13. 01. 2014, 22:12:13
Odpovědět  Odkaz 
Hra je ve velmi slušném stavu (na to, že se stále jedná o alfa verzi), mně schází možnost změnit nastavení grafických detailů - ve výchozím nastavení je vše "jakoby na nejvyšší" a hraní na slabších strojích (nebo bez funkční 3D akcelerace na grafice) je utrpením. Pro někoho může být i problémem chybějící česká lokalizace, na které se však již pracuje (zájemci se mohou zapojit https://www.transifex.com/projects/p/0ad/ ).
Vojtěch Trefný Re: 0 A.D.: starověké říše v Linuxu
Vojtěch Trefný 14. 01. 2014, 08:08:05
Odpovědět  Odkaz 
Tak dají se vypnout stíny a podobně což docela pomůže. Otázkou je, co je slabší stroj -- s notebookem jen s Intel HD 4000 jsem na žádný problém nenarazil a to rozhodně není nic extra výkon.

S angličtinou bych se už vůbec netrápil -- AoE jedničku jsem hrál někdy tak ve 12letech, anglicky uměl leda tak prd a stejně jsem se zabavil :-)
František Zatloukal Re: Re: 0 A.D.: starověké říše v Linuxu
František Zatloukal 14. 01. 2014, 22:51:37
Odpovědět  Odkaz 
Jasně, ale třeba na mém pracovním "noťasu" mám GMA 3150, kde ani vypnutí stínů nepomůže ;D
0 A.D.: starověké říše v Linuxu
davkol 14. 01. 2014, 11:59:37
Odpovědět  Odkaz 
Háček je v tom, že finální hra asi nikdy nevyjde. Bude živořit na okraji zájmu jako Spring. Nejsou lidi, nejsou jasné cíle... a nejsou prachy. Hra více hráčů začala být aspoň trochu použitelná až teď (hlavní problém byla synchronizace).

Pro srovnání: AoE2 stále žije. Proč? Protože je docela dobře vyvážená, multiplayer včetně ladderu funguje na Voobly a GameRangeru... a Microsoft lije finance do turnajů (na profesionální úrovni). Mezitím vyšlo AoE2HD a na Steamu už je nějaký ten pátek i datadisk od tvůrců Forgotten Empires. Sice je to zatím strašně zabugované, ale během letoška by se to mohlo ustálit. Co je nového? Obrovské/náhodnější mapy a hlavně AI, která se bude chovat jako skuteční hráči (přestože zatím jenom loví kance).

Jediná šance 0 A.D. je snadná tvorba uživatelských kampaní jako ve Wesnothu.
0 A.D.: starověké říše v Linuxu
Losik 17. 01. 2014, 02:57:06
Odpovědět  Odkaz 
Grafika alespoň ze screenu, strašně připomíná Empire Earth od Sierry. Na příští Lance zkusíme :-)
0 A.D.: starověké říše v Linuxu
quadro 24. 02. 2014, 08:10:10
Odpovědět  Odkaz 
K historické přesnosti, nevím jestli je vhodné použít označení Iberijci, když se jedné o dva na sobě nezávislé národy (Pyreneje, Kavkaz).
Re: 0 A.D.: starověké říše v Linuxu
fri 24. 02. 2014, 09:04:12
Odpovědět  Odkaz 
Ve hře je "Iberians" přeloženo jako "Iberové".
0 A.D.: starověké říše v Linuxu
Attila 15. 03. 2014, 13:12:38
Odpovědět  Odkaz 
Privítal by som tam národy starotureckých húnov a slovanov.
0 A.D.: starověké říše v Linuxu
Plankton 13. 04. 2015, 19:04:44
Odpovědět  Odkaz 
Chválím autora/y článku za super recenzi :-). Nadchlo mě to a hra je prostě boží, ikdyž nějaké mouchy ještě má.
0 A.D.: starověké říše v Linuxu
Hana 17. 02. 2017, 15:56:35
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den, PC hry jdou stále dopředu. Já nejvíce hry nakupuji na stránce https://www.gameking.cz. Mají zde nejen velký výběr, ale i skvělé ceny.
Re: 0 A.D.: starověké říše v Linuxu
Nechal se nachytat 19. 02. 2017, 18:32:11
Odpovědět  Odkaz 
Jůůůů. Už tam letím. Díky "Hanko". Snad tam 0 A.D. bude taky za super cenu.
Re: Re: 0 A.D.: starověké říše v Linuxu
Jamicon 20. 02. 2017, 14:01:02
Odpovědět  Odkaz 
Hra bude pravdepodobne priamo v repozitároch distribúcie. Určite ju obsahuje Ubuntu a Gentoo.
0 A.D.: starověké říše v Linuxu
Tomáš Matýs 23. 02. 2021, 15:36:21
Odpovědět  Odkaz 
Vyšla nová verze https://play0ad.com/new-release-0-a-d-alpha-24-xsayarsa/#more-4707