přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček

tpelc Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
tpelc 18. 09. 2012, 13:17:51
Odpovědět  Odkaz 
Jako na zavolanou ... Zrovna jsem potřeboval něco lepšího než StudyDroid. Toto je super věc, díky za tip.
Petr Valach Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
Petr Valach 19. 09. 2012, 00:35:55
Odpovědět  Odkaz 
Hezký článek :-)) jen moc doufám, že tento program nebudu muset nikdy využít. Není nic strašnějšího, než se jak idiot memorovat nesmysly, i když... chápu, jak jinak se naučit třeba cizí jazyk? Tam to beru, ale zrovna u datumů mi to přijde tak akorát na hůl. Děcka se mají učit myslet, ne jim do hlav cpát nesmysly. Jako u mě, 500 druhů zvířat a rostlin k poznávačce a telefonní seznam pisálků, jejichž díla si nikdy, nikdy nepřečtu. O tom je naše školství. (Vlasto, promiň.)
Miroslav Hrončok Re: Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
Miro Hrončok 19. 09. 2012, 13:19:50
Odpovědět  Odkaz 
Vlasta za to nemůže :)
Petr Valach Re: Re: Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
Petr Valach 19. 09. 2012, 14:37:30
Odpovědět  Odkaz 
Nemůže, ale protože by se mohl urazit, tak se radši omlouvám předem.

Mimochodem mě snad nikdy nepřestane Linux fascinovat... resp. programy pro něj. Právě těch výukových pro nejrůznější typy (úrovně) škol, těch je tam požehnaně. Aspoň tedy v Ubuntu.
Re: Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
fri 19. 09. 2012, 17:44:35
Odpovědět  Odkaz 
Program by se dal využít k zapamatování si některých tvarů podstatných jmen a zájmen častým opakováním s využitím správných vzorů, kdyby bylo potřeba.

Třeba já mám zafixované, že: 1. pád množného čísla od datum = data, a ve druhém pádě dávám tvar dat, ve třetím používám, datům, a čtvrtý, to je zase jednoduché, protože data...

Nechci na tom ale nic měnit. Takže memorovat to nějak jinak by mi bylo proti srsti. :-)
Re: Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
Mario Modrý 18. 04. 2016, 20:00:32
Odpovědět  Odkaz 
Neberte to osobně, ale k čemu je myšlení člověku který má v hlavě prázdno?
"Memorování" je rozhodně potřeba.
Dávám palec nahoru :-)
Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
xx 21. 09. 2012, 01:06:40
Odpovědět  Odkaz 
podle me nej je overeny program supermemo
Pavel Petřík Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
Pavel Petřík 24. 10. 2012, 18:13:49
Odpovědět  Odkaz 
Před Anki využíval program Parley a ještě před ním KWordQuiz - ale výše popsaný program splňuje vše co potřebuji a to především synchronizaci s mobilním zařízením.
Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
fri 24. 10. 2012, 18:57:25
Odpovědět  Odkaz 
Existuje několik let nevyvíjený program FlashQard a léta vyvíjený FreshMemory
Re: Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
sefik 13. 05. 2013, 07:56:18
Odpovědět  Odkaz 
A dá se i na mobilech typu symbian?
Pavel Petřík Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
Pavel Petřík 13. 05. 2013, 19:32:24
Odpovědět  Odkaz 
Pokud vím, tak na oficiálních stránkách aplikace vyloženě pro symbian ke stažení není, ani na fórech jsem info o symbian aplikaci nenašel. Mohl byste však využít prohlížeč a trénovat on-line přes prohlížeč (nevýhodou pak je potřeba adekvátního datového tarifu, popřípadě mít možnost se připojit k nějaké wi-fi síti).
Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
Anežka 24. 05. 2013, 11:50:27
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den, zaregistrovala jsem se na webu podle návodu, protože jsem chtěla sdílet svůj balík. Rozklikla jsem kartu More, ale nabídka Share decks and plugins se mi tam nezobrazila, pouze Simple review interface for cellphones a Support Anki. Jaký je další postup teď? Děkuji.
Pavel Petřík Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
Pavel Petřík 3. 07. 2013, 18:11:18
Odpovědět  Odkaz 
Na stránkách došlo k drobné změně - chcete-li balík se slovíčky sdílet - klikněte na v pravém horním rohu na záložku Decks, napravo od vybraného slovníku je poté rozklikávací nabídka (jako první je Options) - v této nabídce vyberte volbu Share a následně vyplňte údaje o slovníku, tzn. Název, popis atd.
Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
Richard Kos 7. 01. 2014, 18:11:43
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den. Používám SuperMemo (na Palm OS) Mám vytvořenu značnou databázi v Excelu. (Z ní lze importovat do Palm OS.) Je možné nějakým způsobem importovat data do Anki (např. CSV, či jiný obecnější formát). Děkuji moc.
Richard Kos
Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
Richard Kos 7. 01. 2014, 18:11:46
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den. Používám SuperMemo (na Palm OS) Mám vytvořenu značnou databázi v Excelu. (Z ní lze importovat do Palm OS.) Je možné nějakým způsobem importovat data do Anki (např. CSV, či jiný obecnější formát). Děkuji moc.
Richard Kos
Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
Jiří Neugebauer 28. 04. 2014, 10:07:10
Odpovědět  Odkaz 
Sám jsem Supermemo taky používal a přešel jsem na Anki. Databázi o cca 7300 kartičkách jsem úspěšně do Anki převedl. Už si nepamatuji, jak jsem to nakonec udělal, už je to delší doba. Anki umí importy z textového souboru, předpokládám, že jsem to ze Supermemo vyexportoval do nějakého csv a potom to naimportoval do Anki.
Anki: Naučte se učivo pomocí kartiček
PMF 27. 07. 2014, 15:51:53
Odpovědět  Odkaz 
Hi guys!

Sorry but I don't speak Czech. However I've noticed that some of you are looking for flashcards program which is capable to import directly(!) SuperMemo Palm OS files. If yes, there is the solution - PeterMemo Flashcards - www.pmf.c0.pl