přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Čekání je u konce, vyšel nový Linux Mint 19

Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
citro 3. 07. 2018, 21:05:47
Odpovědět  Odkaz 
No neviem, ale pokiaľ si dobre spomínam tak verzia s KDE vychádzala vždy o čosi neskôr ako "hlavné" verzie. Takže to nie je novinka.
Petr Valach Re: Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
Petr Valach 3. 07. 2018, 22:16:29
Odpovědět  Odkaz 
Už nevyjde ;)
Re: Re: Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
Pepa 4. 07. 2018, 16:42:32
Odpovědět  Odkaz 
Právě tímto u mě Mint skončil :-)
Petr Valach Re: Re: Re: Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
Petr Valach 4. 07. 2018, 21:49:58
Odpovědět  Odkaz 
Zbytečně. KDE je stále k dispozici z repozitářů. Jen si ho nenainstalujete jako první prostředí... Což ostatně nevadí. Měl byste vždy mít třeba dvě, z bezpečnostních důvoddů. Pro sichr. Čili začít třeba Cinnamonem a naroubovat na něj KDE.
Re: Re: Re: Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
Petr Ježek 6. 07. 2018, 15:28:59
Odpovědět  Odkaz 
U mne skončil moloch KDE před patnácti lety a po krátkém testu poslední verze v Archu jsem se přesvědčil, že není čeko litovat. Místo dependecy hell mám raději modulární koncepci, když už ne přímo KISS.
Petr Valach Re: Re: Re: Re: Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
Petr Valach 6. 07. 2018, 20:58:45
Odpovědět  Odkaz 
Skvělou věcí je, že je tolik možností k výběru :))
Některým lidem KDE vyhovuje, třeba mně rozhodně, Lukášovi Jelínkovi (bývalý šéfredaktor LE) rovněž, ale taky vím, že jiným se nelíbí - třeba Tonda Judytka (redaktor LE) má rád Gnome Shell, Eda Boldižár (taky zdejší redaktor) XFCE, Marek Biely (vedoucí redakce ExoSpace) má rád Cinnamon... takže tak.
LXQt: Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
fri 10. 07. 2018, 12:55:12
Odpovědět  Odkaz 
KDE je skvělé. Koncem června jsem nechal u notebooku koupeného na podzim 2010 vyměnit obrazovku za fungl novou - KDE (poslední verze) na tomto stroji celkem (z hlediska odezvy) pěkně jede (tam, kde se Gnome shell asi stará hlavně o sebe a rozumné současné provozování nějakých dalších programů, jako je prohlížeč a přehrávač hudby, mi při tom jednom pokusu, co jsem tomu dal, při výkonu stroje přišlo jaksi mimo možnosti GS), ale příjemně rychlé je to s LXQt, ve kterém toto píšu.
Re: LXQt: Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
aasami 30. 08. 2018, 11:05:35
Odpovědět  Odkaz 
Vzdy som mal ku KDE odpor. Taky, iracionalny. Nepacili sa mi ikonky a usporiadanie... Na jar som sa dopocul co dokaze KDE Connect, a tak som si povedal, ze dam KDE po vela rokoch sancu. A poviem Vam, ze som si ho hned zamiloval. Nechapem ako som ho predtym mohol zaznavat. Moznosti uprav, stabilita, rychlost, vsetko bezi ako ma. Mozno je to tym, ze uz dnesny hardver dobehol naroky KDE, ktore byvaly vzdy vyssie ako u inych DE. Btw. pouzivam Manjaro.
Re: Re: Re: Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
Rasto 7. 07. 2018, 19:58:15
Odpovědět  Odkaz 
Ja som nieraz skusal kde, ale vzdy som sa presvedcil ze neni o co stat. To prostredie mi vzdy padalo hadzalo chybove hlasky ci dokonca uplne seklo cely system. Ako niektore programy z kde pouzivam to je nieco ine, ale vseobecne kde ako prostredie nieje dobre, to uz radsej cinnamon "aj ked aj ten ma v oblube nudzove rezimy", alebo xfce.
Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
Petr Ježek 6. 07. 2018, 15:31:07
Odpovědět  Odkaz 
Mimochodem, Mint doporučuji každému, kdo s linuxem začíná, a to nejlépe asi s Cinnamonem, byť je to taky poloviční moloch...
Re: Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
Osvald Tretter 9. 07. 2018, 10:22:22
Odpovědět  Odkaz 
Jen trošku doplním: při současných trendech a výkonech hw už asi pojem "moloch" asi nemá opodstatnění...
Re: Re: Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
Rasto 10. 07. 2018, 13:51:31
Odpovědět  Odkaz 
Ale ma opodstatnenie a zvlast u Mintu. Sam sa stretavam pri cinnamone z 8 GB RAM ze ked sa zaplni na 90% tak sa system sekne a zacne presuvat data do swapu ale teda minimalne 15 min je pocitac odstaveny a uzivatel nema ziadnu moznost bud iba pockat alebo natvrdo vypnut pc ani do terminalu sa v tej dobe neda dostat kedze je system ako root zaneprazdneny presuvanim a neregistruje pouzite klavesy... Co sa tyka prace cim viac volnej ram tym lepsia praca a teda xfce je urccite sviznejsie ako cinnamon alebo KDE.
Re: Re: Re: Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
vxmery 12. 07. 2018, 09:33:51
Odpovědět  Odkaz 
Pri bežnom bfu používaní nemáš šancu zaplniť 8 GB RAM na 90%. Keď si dobre spomínam, tak Mint 18.x Cinnamon mal takýto problém, bol dosť zabugovaný. Používal som 3 roky Mint 17.3 Cinnamon, teraz som prešiel na Mint 19 Cinnamon a všetko zatiaľ fachčí ako má.
Re: Re: Re: Re: Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
Jirka 12. 07. 2018, 11:07:31
Odpovědět  Odkaz 
"Pri bežnom bfu používaní nemáš šancu zaplniť 8 GB RAM na 90%."

Hmmm... Pokud mám Okular nastavený na nenasytné využívání paměti (což je v podstatě nutnost pro svižnou reakci při procházení dokumentem) a otevřu si zároveň několik větších či jinak náročnějších pdf souborů (co na tom není bfu?), tak se mi obsazení RAM běžně pohybuje okolo 8 GB... Dokážu si představit podobné chování i u jiných aplikací.

Mám Ubuntu 14.04, 32 GB RAM a nepoužívám swap, takže mi to nevadí, jen reaguju na ten výkřik...
Re: Re: Re: Re: Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
Rasto 13. 07. 2018, 20:09:12
Odpovědět  Odkaz 
Uplne v pohode staci niekolko hodin pozuvat napr Firefox a skakat z videa na video na youtube a po napr 4 hodinach uz je 5 GB ram zaplnenych, do toho zapnut druhy prehliadac kde bezi FB a 8 GB je v tahu po dvoch hodinach na FB "pouzivam chromium na FB a teda ten si dokaze potiahnut z ramky"....
Re: Re: Re: Re: Re: Čekání je u konce, úspěšně vyšel Linux Mint 19
Zann 19. 07. 2018, 08:26:48
Odpovědět  Odkaz 
Víš co znamená ta zkratka RAM? Znamená to Random Access Memory. Teď si za A) zjisti co to znamená česky, pak za B) jak Random Access Memory funguje a pak za C) si dej pořádnou facku za tu HOVADINU o zaplnění RAM za dvě hodiny, cos tady vypotil ...
Čekání je u konce, vyšel nový Linux Mint 19
_Ivo 18. 08. 2018, 16:16:01
Odpovědět  Odkaz 
Dneska jsem si všiml že mi aktualizace nabídly miniupdate a tak jsem se mrknul.Trochu sonduji a večer to zkusím.Jinak k těm prostředím , začínal jsem s xfce a u něj jsem pořád. Právě tohle prostředí a jeho možnosti mě nadchly u Mintu a už dlouho je to jeden s os které užívám a rád.Zpočátku jsem měl dulboot s "W" ale dělalo mi to pořád problémy tak mám druhé železo jen pro Mintík a naprosto bez problému.Držák a to jsem ras.
Petr Valach Re: Čekání je u konce, vyšel nový Linux Mint 19
Petr Valach 18. 08. 2018, 22:10:03
Odpovědět  Odkaz 
Jestli máte Minta rád, tak se těšte. Tohle je fakt pecka. Zdařilé dílko.
Co mě ale vyvedlo z míry. Pokud máte Inkscape, zapomeňte na jakoukoliv jinou ikonovou sadu pro GtK prostředí než Mint-Y (a barevné odrůdy). Jinak namísto ikon uvidíte... nic. Inkscape si nedokáže poradit s jinými ikonovými sadami. Ikony z nich zobrazuje jen částečně (některé) nebo vůbec.
Re: Re: Čekání je u konce, vyšel nový Linux Mint 19
daks 20. 08. 2018, 08:37:13
Odpovědět  Odkaz 
Používám ikony Faenza, resp. BunsenFaenza a s Inkscape nemám problém, jsou tam všechny ikony, co tam mají být. Sada Mint-Y je pro mě zrovna v Inkscape celkem matoucí, špatně se mi v těch ikonách orientuje.