přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Firefox 89 představuje nový vzhled Proton

Firefox 89 představuje nový vzhled Proton
proton 7. 06. 2021, 08:40:36
Odpovědět  Odkaz 
Asi nejdůležitější informace v článku chybí - jak ten "proton" vzhled vypnout.
Tak jen heslovitě:
Jít do about:config
Vyfiltrovat slovo "proton"
Všechny hodnoty co to najde přepnout na "false" (je jich 5, ta poslední už false je tak stačí jen ty 4 zbývající co jsou defaultně "true")

Jednak "proton" bere opět zbytečně prostor na výšku, (minimálně subjektivně) změnšil minimální velikost panelu (tabu) v případě že je jich otevřeno mnoho - byť toto nevyřeší jeho vypnutí v about:config, dále se hůře orientuje mezi panely v dedukci který z nich je zrovna aktivní a v ne neposlední řadě je hůře rozpoznatelné kde jeden panel končí a druhý začíná.
Celkově je nejvyšší čas aby tenhle styl designu, šířící se napříč IT jako mor, konečně umřel protože s každou další změnou je hůře a hůře čitelný a user friendly.
Re: Firefox 89 představuje nový vzhled Proton
proton 7. 06. 2021, 08:44:24
Odpovědět  Odkaz 
Omlouvám se autorovi, jsem slepej. Při pondělním ránu chvíli po aktualizaci Firefoxu na verzi 89 jsem prostě neviděl. V článku to nechybí.
Petr Valach Re: Firefox 89 představuje nový vzhled Proton
Petr Valach 7. 06. 2021, 09:54:47
Odpovědět  Odkaz 
Já rád zkouším nové věci a Proton si zatím nechávám :) Mně se líbí.
Ivan Kmeťo Re: Firefox 89 představuje nový vzhled Proton
Ivan Kmeťo 7. 06. 2021, 18:19:17
Odpovědět  Odkaz 
V rámci Protonu, oznámila Mozilla prečo sa vlastne rozhodli pre tento vysoký vzhľad kariet/panelov alebo je to očividné a dôvodom sú znova dotykové obrazovky na malých rozlíšeniach a dizajn všetkého sa bude posúvať už iba týmto smerom? Nie je to ale až taká katastrofa v porovnaní s Photonom, vítam možnosti konfigurácie a osobne predpokladám, že po odozve ešte postupne prídu drobné úpravy. Bohužial, tento štýl dizajnu je už dlho štandardom a osobne vidím cestu v poskytnutí užívateľom čo najviac možností prispôsobenia, ktorú často nemajú.
Firefox 89 představuje nový vzhled Proton
Jirka 7. 06. 2021, 13:47:43
Odpovědět  Odkaz 
Věděl by někdo, jak nahradit ty zoufalé monochromatické ikony v horní liště barevnými?

Krátce jsem hledal a zatím bez úspěchu, test několika různých motivů vzhledu to neřeší...

Kubuntu 18.04 LTS.