přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software

GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
Katry 23. 03. 2016, 11:39:58
Odpovědět  Odkaz 
Chtěl bych se zeptat jak je na tom podpora více monitorů, jestliže je jeden HiDPI a druhý normální, pokud vím bylo v plánu přidat pod Waylandem možnost škálování velikosti textu a rozhraní pro každý displej, dostaly se tyto změny do verze 3.20?
Jiří Eischmann Re: GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
Jiří Eischmann 23. 03. 2016, 17:21:18
Odpovědět  Odkaz 
Od lidí, kteří na tom pracují mám, že by to mělo fungovat, minimálně pro aplikace běžící na Waylandu. Také je potřeba, aby byl monitor "dostatečně HiDPI", prý je ta hranice stanovena na 192 DPI. Nicméně je to čerstvě přidaná věc, která ještě nebyla testovaná na větším množství zařízení, takže nikdo z nich nedá ruku do ohně za to, že to plošně funguje na všech zařízeních, na kterých by mělo.
GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
. 23. 03. 2016, 15:14:14
Odpovědět  Odkaz 
Lze na waylandu odstranit záhlaví okna, pokud bude okno maximalizované ?
Nepotřebuji vědět, že to okno přes celou obrazovku je terminál nebo prohlížeč.

Pro Xka -> https://gist.github.com/tuxor1337/74e76d3d153c67593454
Re: GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
nobody 23. 03. 2016, 16:29:04
Odpovědět  Odkaz 
ten odkaz neni nic "pro Xka", verze pro >=3.16 jednoduse pouzije nastroj wmctrl k deaktivovani zahlavi pres WindowManager, verze pro
Re: Re: GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
. 23. 03. 2016, 17:55:47
Odpovědět  Odkaz 
Přeformuluji.
Pro Gnome => 3.16 běžící postaru, lze skriptem snadno odstranit záhlaví.
"Lze v Gnome => 3.18 waylandu odstranit záhlaví okna, pokud bude okno maximalizované ? "

Nezajímal mne popis toho, jak skript ruží titulek okna, protože shell skript zvládnu přečíst.
Re: Re: Re: GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
nobody 23. 03. 2016, 21:29:55
Odpovědět  Odkaz 
popis byl o tom ze ani jedno z reseni neni zavisle na Xkach, mas zkusenost s tim ze mensi_nez_3.20 nad waylandem tu moznost nemela?
Re: Re: Re: Re: GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
. 24. 03. 2016, 07:44:27
Odpovědět  Odkaz 
Uživatelský problém.

Skript je funkční, jen na waylandu se nenačítá pořádně profil(takže skript nebyl nalezen, ale protože jsem to pouštěl jako vždy na pozadí, tak jsem neviděl správnou chybovou hlášku) a nedal jsem si 20vteřinovou práci s tím proč to asi nefunguje. Díky za navedení.
Re: GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
nobody 23. 03. 2016, 16:30:07
Odpovědět  Odkaz 
doplneni oriznuteho:
verze pro mensi_nebo=3.14 zkopiruje cele "tema dekorace okna" a upravi ho aby nezobrazoval zahlavi...
OSX fullscreen
mam 30. 03. 2016, 16:42:27
Odpovědět  Odkaz 
Presne tato fullscreen funkcia mi v gnome chyba. Ako to maju posledne verzie OSX, rezim celej obrazovky. Naco zobrazovat panel, zahlavie apod, ked robim len v jednej aplikacii. Ked uz gnome kopiruje to najlepsie z ostatnych systemov tuto fullscreen podporu by mohli tiez :)
Re: OSX fullscreen
Marek 6. 05. 2016, 21:14:03
Odpovědět  Odkaz 
WOW! odkdy kopíruje něco Gnome z ostatních? Spíš je to stále naopak, z Gnome kopírují a vykrádají neustále ostatní!!!!!!!!!!!!!
GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
Pavel Lisý 23. 03. 2016, 20:37:10
Odpovědět  Odkaz 
Mě by nejvíc potěšilo, kdyby bylo možné v gnome-shell-u nějak efektivně odladit (debug) problematické extenze. Již mnoho verzí se mi projevují chyby při startu (a dle diskuzí v fórech a bugzille nejsem sám), náběh trvá po přihlášení i více než minutu, do logu to vypisuje mraky hlášek, ale nejsem ani přes Google schopen zjistit, jaká extenze to vlastně dělá. To by byl při příští verzi největší pokrok.
GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
root 23. 03. 2016, 21:15:19
Odpovědět  Odkaz 
A co appstram. Měli by to vypnout (alespoň dát tu možnost). Nemám rád appstram protože se mi tam moc věcí nezobrazuje a to se mi nelíbí. Nevíte jestli se nedá to v Ubuntu a jiných distribucích vypnout? Děkuji
Jiří Eischmann Re: GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
Jiří Eischmann 24. 03. 2016, 09:02:28
Odpovědět  Odkaz 
Podle mě to musí být celé dělané přes AppStream, protože to je formát, který GNOME Software využívá k sestavení toho katalogu, proto to nelze vypnout. Aby mělo Ubuntu v katalogu všechny balíčky, nejenom aplikace, musí vygenerovat AppStream metadata pro každý z nich. Jestli to mají v plánu, netuším.
Re: GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
Marv-CZ 25. 03. 2016, 12:00:27
Odpovědět  Odkaz 
Program Software je stavěný čistě na instalaci aplikací pro neznalé uživatele. Proto záměrně nezobrazuje všechny balíčky, ale jen celé aplikace. Na práci s jednotlivými balíčky jsou jiné nástroje.
Petr Valach GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
Petr Valach 24. 03. 2016, 01:46:30
Odpovědět  Odkaz 
Je to pěkné, vypadá to moc pěkně, ale mrzí mě, že v Mintu ne :/ asi je tam použita starší verze v repozitáři, že. Taky mě mrzí, že se tam nezobrazuje (a to ani v gnome-shell v ubuntu) aplet pro správu sítě.
Jiří Eischmann Re: GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
Jiří Eischmann 24. 03. 2016, 09:07:43
Odpovědět  Odkaz 
Pokud člověk nepoužívá rolling release distribuci, velké změny typu nového GNOME dostane až s dalším vydáním distribuce. Bohužel Ubuntu bývá s přijímáním vydání GNOME poněkud pozadu, i když se to teď zlepšilo, většinu GNOME 3.20 tak člověk s největší pravděpodobností najde až v 16.10. Vzhledem k tomu, že Mint staví na LTS verzích, je možné, že v Mintu bude až za dva roky (za ty dva roky už tam pravděpodobně bude novější verze).
Petr Valach Re: Re: GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
Petr Valach 24. 03. 2016, 22:48:43
Odpovědět  Odkaz 
Dík :-)
Spolu se Cinnamonem jsem nějak přehodnotil přístup ke Gnome, aspoň co do rozhraní, a docela se mi páčí - jak Cinnamon, tak Mate, tak Gnome-shell (ovšem trochu vypucnuté).

Kdybych ale měl to, co tu v článcích popisuješ, spolu s vychytávkami, které popisuješ, tak by to bylo báječné :-) (Patřím mezi hladové konzumenty, co si strašně rádi hrají a objevují nové věci. Pozor, svět svobodného softu je silně návykový :D :D :D )
Re: Re: Re: GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
Martina 6. 05. 2016, 21:16:57
Odpovědět  Odkaz 
Já vím Petře, děláš to tak už 20 let a to je správné. Také se mi líbí ta svoboda ;-)
GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
root 25. 03. 2016, 05:03:43
Odpovědět  Odkaz 
Škoda, že se něco nedělá s velikostí ovládacích prvků - GNOME Shell má všechny prvky moc velké na ovládání myší a spíše mi to přijde, že to do budoucna optimalizují na dotykové ovládání. Zlaté Gnome2/MATE.
Václav Sedmík GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
Václav 26. 03. 2016, 11:45:24
Odpovědět  Odkaz 
Ad Empathy a GNOME Chat: je potřeba vyvíjet stále něco nového? Osobně si myslím, že by stačil Pidgin (i když ten nemá integrovaný Facebook chat).
Re: GNOME 3.20: mnoho zlepšení v Software
nobody 27. 03. 2016, 10:16:04
Odpovědět  Odkaz 
nezkousel sem, facebook nepouzivam, ale:
http://www.webupd8.org/2015/08/use-facebook-chat-in-pidgin-with-purple.html