přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky HTTPA: protokol s distribuovaným záznamem přístupu k datům

Jan Rippl HTTPA: protokol s distribuovaným záznamem přístupu k datům
Jan Rippl 15. 06. 2014, 22:02:55
Odpovědět  Odkaz 
Aneb velký bratr se dívá...
Lukáš Jelínek Re: HTTPA: protokol s distribuovaným záznamem přístupu k datům
Lukáš Jelínek 16. 06. 2014, 10:46:38
Odpovědět  Odkaz 
Jak jsem z toho pochopil, tak to má být přesně naopak. Pokud by to bylo všechno někde centralizované a netransparentní, může se Velký bratr dívat na data dle libosti a člověk se to nemusí dozvědět. V řešení HTTPA/PETS vidím některé nedostatky (např. se mi nepozdává, jak je řešené šifrování záznamů; samozřejmě určitým principiálním únikem informací je už to, že nějaký server udělá záznam o přístupu k datům, byť bude zašifrovaný), ale je to krok správným směrem.

U nás před časem proběhla soutěž na elektronizaci zdravotnictví: http://www.linuxexpres.cz/novinky/zucastnete-se-souteze-na-elektronizaci-zdravotnictvi Vyhrál kdo? Microsoft. Sice se navržené řešení nemusí použít, nicméně známe, jak to chodí. Bohužel není toto řešení veřejně k dispozici (aspoň jsem ho nikde nenašel), ale pochybuji, že by stálo na základech svobody a transparence.
Re: HTTPA: protokol s distribuovaným záznamem přístupu k datům
Jiri Doskocil 16. 06. 2014, 20:16:37
Odpovědět  Odkaz 
Ach jo , tady zase někdo nečte a hned vynáší ukvapené soudy.
Jedná se o decentralizované řešení pomocí distribuované sítě. Tak jak tam pasuje ten Velký Bratr?
Už mě to připadá jak ve cvokhausu, nějaká nová zpráva a první reakce od paranoika který zprávu buď pořádně nepřečte (v tom lepším případě), nebo o ní vůbec nepřemýšlí.