přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Linux Mint 21 preberá základy Ubuntu 22.04

Linux Mint 21 preberá základy Ubuntu 22.04
Labeent 3. 08. 2022, 17:45:43
Odpovědět  Odkaz 
Mě štve, že třeba nejde zvolit možnost změny „Ohraničení oken“. Bere si je to z finálního vzhledu, ale je to zase ochuzení o možnost si to udělat dle svého. Viz. „Úprava ohraničení z dílny českého Mintu „eOS_LM_…“ .
https://www.linux-mint-czech.cz/wp-content/uploads/2020/05/eOS_LM-ikony.png

Další, když jsem instaloval Betu, blekotala instalace něco o tom, že není disk na GPT, ale nezjistila, že na disku již je Windows 11 a tvrdila, že není nainstalován žádný systém. Ve finále to naštěstí Grub zjistil. Vyzkouším pak, jestli to dělá i finální verze, ale pokud ano, tak to je pěkný průser. Hlavně pro začátečníky s Dualbootem.
Re: Linux Mint 21 preberá základy Ubuntu 22.04
Július Milo 17. 08. 2022, 18:56:04
Odpovědět  Odkaz 
Dualboot je dosť zlá voľba po viacerých stránkach...V poriadku je čistý naformátovaný SSD na EXT4 formát...Takto všetko ide správne a nie je potreba nič riešiť...Samozrejme ak je potreba je nutné nadstaviť BIOS...Atď...
Re: Re: Linux Mint 21 preberá základy Ubuntu 22.04
Labeent 18. 08. 2022, 21:32:33
Odpovědět  Odkaz 
To jde třeba na ntb dost blbě. Když se potřebuje Win i Linux, tak je Dualboot dobrá věc. Provozuji mnoho let. Problém je, že to, co léta funguje, najednou kvůli nějaké chybě hapruje.
Re: Re: Re: Linux Mint 21 preberá základy Ubuntu 22.04
Július Milo 25. 08. 2022, 14:24:38
Odpovědět  Odkaz 
Áno...Súhlasím...Mám ZBook na dva disky 2x SATA+1x SSD M2 ale Windows už tak či onak prakticky nepoužívam...Na prácu mapr. s Blender alebo s Gimp atď. má ntb dosť malý display,je to nepohodlné a únavné,hlavne na oči...Záleží ako často používate Windows a možnosť výmeny disku zaberie pár minúť...Ďalšou možnosťou je Linux na USB alebo externom disku...Najdôležitejšie je však to,čo komu vyhovuje...Ak chcete mať dualboot a vyhovuje Vám,dúfam,že o tom žiadne spory nikto viesť nebude...Je to Vaše rozhodnutie...Prajem Vám pekný deň...