přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky GNOME 3.14: Ve znamení evoluce

Preco Ubuntu
rs 6. 10. 2014, 17:17:36
Odpovědět  Odkaz 
Zaujima ma, preco je pri nadpise clanku logo Ubuntu? Nehodil by sa skor symbol Gnome?
Lukáš Jelínek Re: Preco Ubuntu
Lukáš Jelínek 6. 10. 2014, 21:38:36
Odpovědět  Odkaz 
Dostalo se tam omylem, už jsem to opravil. Omlouváme se.
GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
XYZ 6. 10. 2014, 17:22:42
Odpovědět  Odkaz 
Jak se dá v aplikaci počasí jako nové místo přidat třeba Plzeň, která na seznamu není?
Re: GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
Petr 6. 10. 2014, 18:48:08
Odpovědět  Odkaz 
Jednoduše. Přestěhuješ tam Red Hat. Pak tam bude i nějaká Plzeň. :-)
Re: Re: GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
XYZ 6. 10. 2014, 18:54:55
Odpovědět  Odkaz 
To ti někdo poradil nebo si na to přišel sám :-D?
Re: GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
Marv-CZ 7. 10. 2014, 12:52:53
Odpovědět  Odkaz 
Nabízena jsou jen města, pro které má aplikace zdroj informací o počasí. Ty získává z weather.noaa.gov a tam jsou jen města, která mají meteostanice (asi nějaké větší oficiální). Aplikace nabízí sice i jiná města, ale počasí ukazuje z jiného blízkého místa. Celé to najdeš popsané v příslušném README v knihovně libgweather:
https://github.com/GNOME/libgweather/blob/master/data/sources/README.sources
Re: Re: GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
XYZ 7. 10. 2014, 18:12:35
Odpovědět  Odkaz 
To je sice pěkné, ale tím pádem je tato aplikace bohužel lidem bydlícím mimo sedmi dostupných lokalit k ničemu. Zlatý my-weather-indicator tam je k dispozici násobně více lokalit z Open Weather Map, Yahoo, World Weather Online a Wunderground.com
Re: GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
weather 7. 10. 2014, 12:58:52
Odpovědět  Odkaz 
Take mne to zajima, jinak je ta aplikace nepouzitelna. Prosim o solidni vysvetleni. (jestli existuje) Nemuze za to ta pouzita knihovna? A planuje se nejaka naprava? A nebo pres to nejede vlak - vyvojari se rozhodli a konec. Dik
GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
Michal Procházka 6. 10. 2014, 17:32:59
Odpovědět  Odkaz 
Fajn novinky v Gnome jsou třeba vrácení zrušeného ukazatele drátového přípojení, naklikat si kategorie v činnostech, podpora Waylandu. Kéž bych se někdy dočkal, že do Gnome bylo implementováno nové nastavení prostředí, kde si můžu vybrat, jestli chci i minimalizaci mezi tlačítkama, vypnutí animací atd... Ano, jdou tyhle věci řešit jinak, než přes nastavení Gnome, ale novinky, jako jsou nové animace nebo vylepšená Adwaita mě moc nevzrušuje. Pořád vidím hodně nevyužitého prostoru, hodně funkcí musím řešit přes pluginy (kdyby to bylo integrováno, tak bych věděl, že to pojede i další vydání a mohli to lépe odladit) a vždy, když najedu do nastavení, tak vydím jen to nejzákladnější minimum.
Re: GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
Marv-CZ 7. 10. 2014, 12:55:05
Odpovědět  Odkaz 
Zmiňované věci si můžeš naklikat v gnome-tweak-tool.
Jiří Eischmann Re: GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
Jiří Eischmann 7. 10. 2014, 13:15:15
Odpovědět  Odkaz 
"Fajn novinky v Gnome jsou třeba vrácení zrušeného ukazatele drátového přípojení, naklikat si kategorie v činnostech,..."

Toto nejsou novinky v GNOME 3.14, jsou tam minimálně od 3.12.
GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
Marp 6. 10. 2014, 19:45:54
Odpovědět  Odkaz 
Mě by zajímalo a je to v Gnome Shellu již dlouho, proč jsou některé aplikace pouze v tmavé variantě, když třeba používám světlé prostředí Adwaita. A naopak, když zapnu tmavý motiv Adwaita, proč některé aplikace zůstanou ve světlé variantě?
Připadá mi to trošku nekonzistentní. Buď používám plně tmavé téma nebo plně světlé téma.
František Zatloukal Re: GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
František Zatloukal 6. 10. 2014, 20:51:23
Odpovědět  Odkaz 
Tmavý motiv jsem ve všech aplikacích vynutil úpravou souboru:.config/gtk-3.0/settings.ini

[Settings]
gtk-application-prefer-dark-theme=1

Ale ano, chtělo by to ve výchozí instalaci možnost přepínat témata, dostupnou Adwaitu v obou barevných variantách a včetně tmavých dekorací.

Myslím, že instalace nových témat ve stylu instalace rozšíření (skrze web) by také pomohla, zejména běžným uživatelům.
Jiří Eischmann Re: GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
Jiří Eischmann 7. 10. 2014, 13:20:15
Odpovědět  Odkaz 
Tmavé téma se používá u aplikací, kde chtějí zvýraznit obsah, jedná se především o ty multimediální. To není výmysl jen GNOME, ale trend v odvětví. Stačí se podívat třeba na proprietární správce fotek: Adobe Lightroom, Corel Aftershot,...
GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
Marv-CZ 7. 10. 2014, 12:58:27
Odpovědět  Odkaz 
V době vydání byl překlad do češtiny na 100%. Po vydání skončí zmražení a opět začnou naskakovat nové řetězce pro vydání 3.14.1. Proto jsi asi nějspíš viděl pár nepřeložených řetězců.
Jiří Eischmann Re: GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
Jiří Eischmann 7. 10. 2014, 13:32:32
Odpovědět  Odkaz 
Bavil jsem se s Petrem Kovářem, koordinátorem českého týmu překladatelů, a říkal, že tam zbylo pár řetězců v GTK+, protože si nevěděli rady s tím, jak je přeložit. Možná, že už se to změnilo.
GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
SpookY 7. 10. 2014, 13:48:27
Odpovědět  Odkaz 
Je to už, co se týče produktivity praktické práce, alespoň na 50%-tech produktivity starého Gnome2 nebo Xcfe? A přestali už vývojáři Gnome brát drogy?
Protože zatím to byly jen kolotoče, lunaparky, bublifuky a nepoužitelnost :-(
Jiří Eischmann Re: GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
Jiří Eischmann 7. 10. 2014, 15:35:50
Odpovědět  Odkaz 
To je dost subjektivní. Já jsem například dneska už výrazně méně produktivní v GNOME 2 nebo Xfce a nechápu, jak jsem si kdysi nedokázal představit život bez taskbaru a jak jsem mohl aplikace pouštět přes několikaúrovňovou nabídku místo výrazně rychlejšího vyhledávání.
Vojtěch Trefný GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
Vojtěch Trefný 9. 10. 2014, 21:00:20
Odpovědět  Odkaz 
Opět chvíli pracuju v GNOME Shellu a opět mě ničí odstraňování (pro mě) základních funkcí -- v terminálu nejde nově otevřít nové okno a mít v okně více karet najednou -- nové terminály se buď otevírají v kartách, nebo jako nová okna. V současné době mám v KDE otevřená tři okna konsole a v každé několik karet, stejně jako jsem to dřív míval běžně v GNOME (resp. Unity). Sláva KDE :-)
Jiří Eischmann Re: GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
Jiří Eischmann 10. 10. 2014, 13:22:52
Odpovědět  Odkaz 
Ctrl+Shift+N
Vojtěch Trefný Re: Re: GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
Vojtěch Trefný 10. 10. 2014, 19:28:39
Odpovědět  Odkaz 
No dobře no :-)

Ale proč prostě nemůže v menu zůstat oboje. Zjednodušení to určitě není, když tam musí být další nastavení podle toho, co je výchozí. A aby to nemátlo uživatele to určitě odstranit nemohli, protože terminál mate uživatele už z podstaty sám o sobě, tak takováhle drobnost nemůže vadit :-)
Re: Re: Re: GNOME 3.14: Ve znamení evoluce
Ondřej Kolín 11. 10. 2014, 08:20:51
Odpovědět  Odkaz 
Proto v Linux Mint forkli gnoma apps aby zamezily použítí těhlech redesignovacích prasáren v Cinnamonu ...