přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Recenze: Herní mikrokonzole OUYA

Recenze: Herní mikrokonzole OUYA
polesny 4. 06. 2013, 08:11:55
Odpovědět  Odkaz 
Vim, ze zitra bude pokracovani :D , ale uz ted me zajima - jakou ma spotrebu (hlavne v klidu), jestli se na ni da nahrat linux a pouzivat jako nas a kolik vytahne z usb na ethernet. A pak samozrejme jestli se da ten bluetooth ovladac pouzit i na beznem PC.
Lukáš Zapletal Re: Recenze: Herní mikrokonzole OUYA
lzap 4. 06. 2013, 09:20:48
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím Vás!

Zrovna včera jsem to testoval a výsledky byly mířně řečeno zajímavé. Měřičem EMOS jsem naměřil v klidu nulu, tedy spotřebu do 1-2 W (chyba měření). V mírném zápřahu, například dekódování streamu z TwitchTV nebo menší tabletová hra se hodnota nezměnila. U náročnější hry jsem pak naměřil 7-8 W a v plné zátěži u hry The Ball pak maximálku 20 W.

Zdroj má maximum 24 W a je celkem efektivní (tj. vůbec netopí), což mě mile překvapilo. Ovšem konzole samotná je docela horká, což je určité překvapení. Větráček se sepne téměř hned, jakmile jde přístroj do akce a nezastavuje se, dokud není konzole chvíli v klidu.

Nedovedu si představit, jak asi Tegra3 T33 1.7 GHz topí v některých těch super-tabletech (např. ten Asus Infinity nebo HTC One X+). To musí být horký jak topinka...

Další dotazy budu rád zodpovídat.
Lukáš Zapletal Re: Recenze: Herní mikrokonzole OUYA
lzap 4. 06. 2013, 09:26:38
Odpovědět  Odkaz 
Ad Linux - tak to netuším, určitě se to dá, ovšem za jakou cenu (asi hodně pracné). Určitě to časem někdo rozjede.

Otázku na USB/Ethernet jsem nepochopil, nicméně POE to nemá a pevný disky jsem nepřipojoval, jestli je utáhne to nevím. Včera jsou zkoušel flešku s ext4 file systémem a OUYA ji nenačetla. Tohle chtějí ještě ladit.

Ovladač jsem na PC taktéž nezkoušel, ale mělo by se jednat o standardní protokol. Funguje to totiž opačně, takže nevidím důvod aby to nešlo.
Re: Re: Recenze: Herní mikrokonzole OUYA
polesny 4. 06. 2013, 16:23:07
Odpovědět  Odkaz 
Dekuji mnoho za jasne informace.

S tim ovladacem take necekam nejaky zadrhel, ale dokud to neni odzkousene, jisty si byt nemohu.

USB/Ethernet jsem myslel jakou rychlosti to kopiruje z externiho pevneho disku na pocitac v siti a zpet. Jestli bude hrdlo USB, ethernet (ani nevim jestli to ma 100 nebo 1000 Mbit) nebo samotny vykon tegry. On i androind ma, pokud vim, nejake aplikace pro ftp/smb server, ale pro server na hrani to proste asi bude chtit nejaky ten cistokrevny linux.

V linux distro na miru pro ouya doufam, kdyz se sami vyrobci k otevrenemu bastleni stavi celem, zajimalo me, jestli uz bezi treba nejaky komunitni projekt s timto cilem.

Ta spotreba je velmi potesujici, prekvapujici mi spis prijde, ze topi a roztaci vetrak i pri tak nizkych odberech? Tech 8 wattu jsem myslel, ze lze uchladit vcelku dost snadno.

Ale jinak jeste jednou dekuji za odpovedi :)
Re: Re: Re: Recenze: Herní mikrokonzole OUYA
lzap 4. 06. 2013, 21:50:29
Odpovědět  Odkaz 
Ad rychlost - kopiroval jsem po stomegove siti 1 gb a slo to velmi rychle v radu par minut. Byl jsem mile prekvapen. Takze ethernet dobry.
tobice 4. 06. 2013, 18:46:01
Odpovědět  Odkaz 
Co se myslí tím "husarským" kouskem? Nebo to bude až příště? :-)
Re: Recenze: Herní mikrokonzole OUYA
lzap 4. 06. 2013, 22:01:17
Odpovědět  Odkaz 
Bude to priste - uz za par hodin :-)
Ladislav Thon 4. 06. 2013, 20:01:00
Odpovědět  Odkaz 
> Znechucených hráčů přibývá každým dnem.

To ovšem platí i pro OUYA. Nevím, jak moc to sleduješ, ale komentáře na Kickstarteru, na Redditu i na Twitteru jsou plné vzteku a zloby na způsob, jakým OUYA s "backery" komunikuje. Doufám, že se Julie chytí za nos a něco s tím provede, protože OUYA má imho obrovský potenciál, který svojí děsivou komunikací může velmi rychle pohřbít.

P.S.: závist! Pořád mi nepřišel ani ten první shipping e-mail :-)
Re: Recenze: Herní mikrokonzole OUYA
lzap 4. 06. 2013, 22:05:04
Odpovědět  Odkaz 
Sleduju. Njn nic neni dokonale, ale me treba uz odpovedeli asi na 8 tweetu. Zkusenosti mam dobre. Ono to neni jednoduche, zajem je veliky. Nadesignuj, vyrob a distribuj 70 tisic konzoli geekum. Ukol bez nastvanych jedincu neresitelny... :-)

Public Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...

IBM POWER