přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Synology DS716+: silný hardware, Btrfs jako výchozí, video s otazníkem

Vojtěch Zeisek Synology DS716+: silný hardware, Btrfs jako výchozí, video s otazníkem
Vojtěch Zeisek 11. 05. 2016, 13:51:41
Odpovědět  Odkaz 
Nedávno jsme do práce koupili DS1515+ a funguje to skvěle. Akorát jsem na začátku trochu bojoval s SSH a SFTP. Zkoušeli jste Let's Encrypt? Asi to vyzkouším, protože s vlastními certifikáty mají prohlížeče potíže...
Lukáš Jelínek Re: Synology DS716+: silný hardware, Btrfs jako výchozí, video s otazníkem
Lukáš Jelínek 11. 05. 2016, 15:25:12
Odpovědět  Odkaz 
Tady je kdyžtak návod, jak používat Let's Encrypt v DSM 6: https://stefandingemanse.nl/how-to-use-lets-encrypt-ssl-certificate-on-synology-dsm/
Synology DS716+: silný hardware, Btrfs jako výchozí, video s otazníkem
Hlavní město ČR: blba otazka 11. 05. 2016, 16:59:17
Odpovědět  Odkaz 
kam je vlastne urcen SOHO? na to jsou zbytecne 2x LAN na pripojeni k SOHO routeru, buzines? na to je to zas moc derave a za tu prachy tam mohla byt flash a mohlo to fungovat PnP. Testovani bych zahajil pokusem o nahozeni debianu
Synology DS716+: silný hardware, Btrfs jako výchozí, video s otazníkem
Ja 11. 05. 2016, 21:32:56
Odpovědět  Odkaz 
Ja len poznámku k btrfs. Mám ho asi 4 roky na notebooku. Zapnutá kompresia. Neberiem žiadny ohľad, občas tvrdé resety a fs pracuje na 1*. Vlastne mám ho aj na dalsom notebooku u mojej mamy a tam tiež bez problému.
Lukáš Jelínek Re: Synology DS716+: silný hardware, Btrfs jako výchozí, video s otazníkem
Lukáš Jelínek 11. 05. 2016, 22:35:01
Odpovědět  Odkaz 
Zhruba před 2 roky jsem u Btrfs zkusil přidat disk a následně ten původní odebrat. Přidání proběhlo OK, po spuštění softwarového odebrání původního disku se brzy projevily fatální následky - filesystém se zcela rozložil. Je možné, že už se to od té doby zlepšilo, ale tehdy ještě přinejmenším tato funkce nebyla použitelná.
Synology DS716+: silný hardware, Btrfs jako výchozí, video s otazníkem
Ondrej 13. 05. 2016, 00:12:04
Odpovědět  Odkaz 
Co takhle se zmíňit co všechno synology umožnuje? Respektive kolik doplňků do něj je?
Ono totiž pak člověk zjistí že se na tom dá rozjet prakticky cokoliv...
Velkou výhodou jsou také klienti na všechny platformy, jak u mobilů, tak PC.

Co se týče videostation, náhledy se negenerují, ale stahují, asi IMDB? To samé popisek, hodnocení atp. Stran přehrávání v prohlížeči mě to taky nefunguje, v aplikacích pro mobil zase jo. Plesk, kterej se tam dá doinstalovat by na to mohl bejt asi lépe? nevím...
Pak je taky super quickconnect o kter tu není ani písmeno.

Btw fajn je že synology nekašle na staré zákazníky. Doma mám stařičké ds2012j s tále tam mám nejnovější systém a i přez mizernej HW je nas použitelnej!
Synology DS716+: silný hardware, Btrfs jako výchozí, video s otazníkem
xPakrikx 16. 05. 2016, 21:36:34
Odpovědět  Odkaz 
Tak tieto zariadenia idu viac menej mimo mna ak sa jedna o zariadenie u mna doma. Zakaznikom bezne varhujeme Synology alebo Qnap ako jedno s lacnejsich a mensich rieseni alebo ako mensi backup store. Doma a v labe sa skor hram s vlastnou skladackou, Doma mam NAS zlozene s U-NAS case a GIGABYTE C1037UN-EU + Openmediavault. Vsetko funguje tak ako ma :) aj ked samozrejme nie je to tak lahko rozbehatelne ako synology :)