přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Ubuntu bez hranic

Ubuntu bez hranic
PL 2. 06. 2014, 19:28:16
Odpovědět  Odkaz 
Ač mě svým přístupem současné Ubuntu už nevyhovuje, jsem jeho "dlužníkem". Byla to první distribuce, která mi před léty pomohla skutečně plně přejít ze světa Windows. Situace vše (co já potřebuji) funkční okamžitě po instalaci byla po jiných pokusech prostě ten zlom. Do teď má Ubuntu manželka na mini notebooku a vše k plné spokojenosti. 4.10 mám pořád v živé paměti a možná i někde na CD :-)

Pro mě to byl výborný odrazový můstek k Debianu a vysněné svobody.
Ubuntu bez hranic
r76 3. 06. 2014, 16:07:50
Odpovědět  Odkaz 
no,...ubuntu je dobra,ale pro prachod doporucuji radeji PcLinuxOs ,...a to mam projete vsechny dostupne distribuce.
Ubuntu bez hranic
volani.webnode.cz 4. 06. 2014, 00:16:48
Odpovědět  Odkaz 
Já většinou řeším hodně staré PC na internet (sousedi, senioři).
Zkusil jsem místo Win XP lubuntu. A narazil jsme na problém s přehráváním videí..
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=70974.0
který jsem do teď nevyřešil :D Týká se ukončení podpory flashe a o dost vyšších nároků na HW u HTML5.
Jinak u mě v rodině zůstává skroo všude XP kvůli aplikacím které ve wine neběhají (3d modelování a ano o blenderu vím..) a hrám (ano, vím že situace se zlepšuje).

Jinak mi nejvíce vyhovuje Mint s prostředím mate postavený na ubuntu.
Věřím že KDE by možná šli také nastavit tak aby mi vyhovovali..

Ale obecně mi vadí poměrně vysoké nároky na HW v GUI která jsou plně klikatelná a přeložená do češtiny..

Svobodný software je skvělá myšlenka/filosofie .. Fandím tomu a sleduj to, ale hold s tím používáním (aplikace) a schopnostmi (bash a obecně CLI) to je u mě horší.. :)
Re: Ubuntu bez hranic
Michal 25. 09. 2014, 09:25:11
Odpovědět  Odkaz 
S tímto problémem se potýkám také. Bohužel na mém 5 let starém notebooku, mi jede ve Windows 8.1 flash v 1080p naprosto plynule, o čemž se mi může na Linuxu jenom zdát. Tohle vnímám jako velký problém. V mnoha případech, kdy jsem někoho "přesvědčil", že Linux je na starém PC nejlepší volbou, jsem nakonec musel znovu instalovat Win, jen kvůli flashe a náročnému HTML5 videu.
Re: Ubuntu bez hranic
Pjenkys 16. 01. 2015, 18:48:49
Odpovědět  Odkaz 
Tak chrome, kde to funguje je celkem snadné řešení. Pokud nevyhovuje, dá se vypreparovat flash z chromu a nainstalovat do chromia, jestli se nepletu.
3GHZ Pentium 4 s 1GB RAM si dává na youtube 720p videa (lubuntu + chrome).

Konkrétní návod: http://www.omgubuntu.co.uk/2014/06/install-pepper-flash-chromium-ubuntu-14-04
Jan Rippl Ubuntu bez hranic
Jan Rippl 7. 06. 2014, 14:47:07
Odpovědět  Odkaz 
Mě dostala poslední verze 14.04! Tak dlouho jsem se bál přejít ze 12.04 kvůli starší grafické kartě ATI Radeon HD 4850/4870, neboť v novějších verzích již není podpora pro oficiální ovladače... A ejhle...! Nakonec jsem se odhodlal kvůli problémům s pomalou grafikou a špatným řízením chlazení. Nainstaloval jsem 14.04, a co se nestalo? Ne jenomže na svobodném grafickém ovladači jede 3D akcelerace jako namydlený koště, ale dokonce zmizeli i problémy, které měli ovladače ATI (např. ve Flightgearu sprites na světlech). Jediný problém je u Makehuman, kdy 6 alpha neumí rigovat, 7 alpha nejde nainstalovat, a 1.0.0 riguje zdeformované kostlivce... To ale nějak pořeším :)