přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, FreeCAD 0.17

Alvao

FreeCAD 0.17

FreeCAD_logo.png

Po téměř dvou letech vyšla nová verze 3D CAD modelovacího softwaru s otevřeným zdrojovým kódem FreeCAD a rádi budou především ti, kteří se zabývají volnočasově strojírenstvím a podobnými obory.


FreeCAD 0.17 není příliš známé, je to hlavně díky jeho pomalejšímu vývoji a tedy proti jiným komerčním programům mu chybí dost funkcí, ovšem vývojáři se na tom snaží zapracovat. Tohle je ale problém všech odborných open source aplikací ať už se jedná o strojírenství, elektrotechniku nebo odborné vědecké aplikace.

Z novinek lze jmenovat nový add-on manager pro snadnější přidávání modulů a maker. Vylepšena byla dokumentace, navigace pro snadnější orientaci v programu a různé vylepšení Workbench pro celkové zlepšení práce s programem.


Pokud se rozhodnete novou verzi FreeCAD vyzkoušet, tak rozhodně zálohujte projekty z předešlé verze. Podrobnější seznam změn a novinek najdete v poznámkách k vydání.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao