přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Getting European Business Online (GEBOL)

Atos

Getting European Business Online (GEBOL)

Podpora malých a středních podniků, spolupráce firem a studentů a tvorba webových stránek s využitím šablon Google jsou hlavní aktivity iniciativy GEBOL, vybrané českou národní agenturou (NAEP) ke spolufinancování v rámci projektu Leonardo da Vinci.


Projekt GEBOL je o podpoře praktické výuky informačních technologií a hodnocení studentů dle výsledků jejich práce. V tomto případě jde o tvorbu webových stránek s využitím nástrojů Google. Studenti vyvíjejí stránky pro drobné podnikatele a zároveň je učí, jak stránky aktualizovat a dále rozvíjet s minimálními náklady. Učitelé tento proces monitorují a oceňují práci studentů kredity v systému hodnocení INGOT. Po dosažení potřebného počtu kreditů dostávají studenti certifikát INGOT s evropskou platností.

Lifelong Learning Programme

V ČR se do projektu zapojila Soukromá střední škola podnikatelská, s.r.o. Primmat a studenti zde již vytvořili několik webových stránek, ukázkou je např. webová prezentace firmy zabývající se zakázkovou výrobou nožů na http://www.black-knives.com.

Zajímavé může být srovnání prací studentů v jednotlivých zapojených zemích; projekt probíhá také ve Velké Británii, Německu, Španělsku, Bulharsku, Rumunsku a Holandsku. Pro ukázku uveďme práci týmu španělských studentů střední školy na https://sites.google.com/site/serymarinserta/ a za Rumunsko je příklad práce na https://sites.google.com/site/beeswebsitero/.

Pro učitele, kteří se již setkali se systémem INGOT, může být přínosná praktická implementace těchto principů na specifickou práci studentů v oblasti web tvorby. Pro studenty je to především příležitost setkat se s realitou ve firmách a získat ocenění své práce ve formě certifikátu INGOT a prezentace v rámci projektu na evropské úrovni.

Pro školy může být zapojení do projektu příležitostí vyzkoušet jiný systém projektové práce a oceňování studentů za jejich pokrok. Pro zájemce je připravena příručka pro vedení a hodnocení studentů, která je volně ke stažení nebo k zakoupení v tištěné podobě.

Všechny výstupy projektu jsou postupně prezentovány na webu www.gebol.org, jsou zde také kontakty a informace o možnosti zapojení.GEBOL

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

inzerce
Public Relations

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

Samsung KnoxBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

Pokračování ...Public Relations

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao