přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GitHub spouští sponzorský program pro open source přispěvatele

Symphera - PM konference

GitHub spouští sponzorský program pro open source přispěvatele

GitHub.gif

GitHub je místem, které je plné nadějných projektů a nadějných vývojářů. Většina z těchto projektů má problém, jež se týká většiny open source projektů. Jak všichni dobře z nás ví, jedná se o nedostatečné financování. Proto GitHub přichází s projektem sponzorování, k čemuž spousta z vás může namítnout, že by se mohlo jednat o alternativu k již dost známému Patreonu.


Určitě vás napadá otázka: „Jak to vše bude fungovat?“. Na GitHubu budete moci podpořit každého individuálního přispěvatele a skrze něj dostat peníze do projektů. Tento přispěvatel nemusí být nutně jen programátor, může to být kdokoliv, kdo se podílí na nějakém projektu ať už je to překladatel, dokumentátor, vedoucí projektu, prostě kdokoli, kdo se jakkoliv zapojí. Zatím nebudete moci podpořit všechny přispěvatele a prozatím je vybráno jen několik způsobilých vývojářů.

Všichni tito přispěvatelé určitě ocení vaše sponzorství a nemusí se jednat jen o jednotlivce, společnosti můžou zasílat sponzorské dary také. Příspěvky můžou být jako na Patreonu opakované každý měsíc a v prvním roce se všechny vaše příspěvky dostanou k příslušným přispěvatelům bez jakéhokoliv poplatku.

Vše to zní jako dobrý plán, ale určitě vás napadlo, že v tom bude i nějaký háček. Jak totiž všichni víme majitelem GitHubu je společnost Microsoft a ta bude chtít určitě nějaké procento zisků. To si získá z opakovaných plateb, protože za příspěvky nebudou žádné poplatky jen v prvním roce, ale dále si je může Microsoft „vesele“ účtovat a získat tak zpět částku za nákup Githubu.

Na závěr musím zmínit to, že se program sponzorování nachází zatím v beta verzi a kompletně bude zprovozněný až za několik týdnů. Pokud máte na toto téma nějaký názor, tak se o něj neváhejte podělit a říct, zda si myslíte, že je to od Microsoftu dobrý krok, nebo naopak není.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Český startup umožňuje automatické investování

PortuPortu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat – jen sledovat, jak vaše peníze pracují za vás.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Všechny blogy »

eXo space