přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GNOME 3.28.1 přichází s řadou oprav

POINT.X (2018-19)

GNOME 3.28.1 přichází s řadou oprav

gnome logo.png

Pracovní prostředí GNOME vyšlo v první údržbové verzi, která přináší velké množství oprav a vylepšení základních komponent. GNOME 3.28 je možné po tomto vydání prohlásit za plně připravené na pracovní použití.


GNOME 3.28.1 je nejnovější verzí známého pracovního prostředí používaného v mnoha distribucích (Fedora, Ubuntu, Red Hat Enterprise Linux …). Jeho první verze 3.28 vyšla asi před měsícem, kdy jsme vás o něm a jeho novinkách informovali.

Co je tedy nového? Byla aktualizována spousta překladů, takže pokud je místo, kde jste viděli nějaký nesmyslný překlad je s největší pravděpodobností opraven. Dostalo se také na odstranění experimentální funkce HTTPS Everywhere ve webovém prohlížeči Epiphany. Správce přihlašování GDM se dočkal několika oprav řešící známé chyby. Nejvíce novinek se skrývá s grafickém správci balíčků GNOME, který dostal mnoho vylepšení a zlepšila se tím jeho použitelnost. Jmenovat můžeme lepší vyhledávání, práci s balíčky třetích stran a integraci správce balíčků Snap. Samozřejmě, že opravy zasáhly spoustu systémových knihoven a jádrových komponent. Jediná věc, jež se doposud nepodařila vyřešit je chyba ve správě paměti, ovšem tato chyba nezpůsobí nějakou nestabilitu a objevuje se jen minimálně.

Tato nová verze by se měla co nevidět dostat do repositářů všech distribucí a následně ji můžete vyzkoušet. Podrobnější poznámky k tomuto vydání naleznete na webových stránkách GNOME.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Příběh FX tradera obchodujícího online

Vydělávat na tradingu? „Nejlepší je začít na demo účtu,“ říká dnes už zkušený FX trader. Na trhu Forex nejdříve vypozoroval určité vzorce, podle kterých začal obchodovat: „Až později jsem zjistil, že existuje něco jako technická analýza a že se těm formacím říká dvojitý vrchol,“ říká dnes.

Pokračování ...


Tiskárna Brno