přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GNOME 3.28.1 přichází s řadou oprav

GNOME 3.28.1 přichází s řadou oprav

gnome logo.png

Pracovní prostředí GNOME vyšlo v první údržbové verzi, která přináší velké množství oprav a vylepšení základních komponent. GNOME 3.28 je možné po tomto vydání prohlásit za plně připravené na pracovní použití.


GNOME 3.28.1 je nejnovější verzí známého pracovního prostředí používaného v mnoha distribucích (Fedora, Ubuntu, Red Hat Enterprise Linux …). Jeho první verze 3.28 vyšla asi před měsícem, kdy jsme vás o něm a jeho novinkách informovali.

Co je tedy nového? Byla aktualizována spousta překladů, takže pokud je místo, kde jste viděli nějaký nesmyslný překlad je s největší pravděpodobností opraven. Dostalo se také na odstranění experimentální funkce HTTPS Everywhere ve webovém prohlížeči Epiphany. Správce přihlašování GDM se dočkal několika oprav řešící známé chyby. Nejvíce novinek se skrývá s grafickém správci balíčků GNOME, který dostal mnoho vylepšení a zlepšila se tím jeho použitelnost. Jmenovat můžeme lepší vyhledávání, práci s balíčky třetích stran a integraci správce balíčků Snap. Samozřejmě, že opravy zasáhly spoustu systémových knihoven a jádrových komponent. Jediná věc, jež se doposud nepodařila vyřešit je chyba ve správě paměti, ovšem tato chyba nezpůsobí nějakou nestabilitu a objevuje se jen minimálně.

Tato nová verze by se měla co nevidět dostat do repositářů všech distribucí a následně ji můžete vyzkoušet. Podrobnější poznámky k tomuto vydání naleznete na webových stránkách GNOME.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Certifikace může být i oceněním zdařilé práce

Petr KramnýPetr Kramný pracuje ve společnosti Siemens Advanta již 10 let. Když do ní přišel, ještě se tak tato firma ani nejmenovala. Má tedy již zkušenosti, nadhled a může práci v ní hodnotit a srovnávat.

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...