přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GNOME 3.28.1 přichází s řadou oprav

POINT.X (2018-19)

GNOME 3.28.1 přichází s řadou oprav

gnome logo.png

Pracovní prostředí GNOME vyšlo v první údržbové verzi, která přináší velké množství oprav a vylepšení základních komponent. GNOME 3.28 je možné po tomto vydání prohlásit za plně připravené na pracovní použití.


reklama

GNOME 3.28.1 je nejnovější verzí známého pracovního prostředí používaného v mnoha distribucích (Fedora, Ubuntu, Red Hat Enterprise Linux …). Jeho první verze 3.28 vyšla asi před měsícem, kdy jsme vás o něm a jeho novinkách informovali.

Co je tedy nového? Byla aktualizována spousta překladů, takže pokud je místo, kde jste viděli nějaký nesmyslný překlad je s největší pravděpodobností opraven. Dostalo se také na odstranění experimentální funkce HTTPS Everywhere ve webovém prohlížeči Epiphany. Správce přihlašování GDM se dočkal několika oprav řešící známé chyby. Nejvíce novinek se skrývá s grafickém správci balíčků GNOME, který dostal mnoho vylepšení a zlepšila se tím jeho použitelnost. Jmenovat můžeme lepší vyhledávání, práci s balíčky třetích stran a integraci správce balíčků Snap. Samozřejmě, že opravy zasáhly spoustu systémových knihoven a jádrových komponent. Jediná věc, jež se doposud nepodařila vyřešit je chyba ve správě paměti, ovšem tato chyba nezpůsobí nějakou nestabilitu a objevuje se jen minimálně.

Tato nová verze by se měla co nevidět dostat do repositářů všech distribucí a následně ji můžete vyzkoušet. Podrobnější poznámky k tomuto vydání naleznete na webových stránkách GNOME.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz