přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GNOME 3.28.1 přichází s řadou oprav

Alvao

GNOME 3.28.1 přichází s řadou oprav

gnome logo.png

Pracovní prostředí GNOME vyšlo v první údržbové verzi, která přináší velké množství oprav a vylepšení základních komponent. GNOME 3.28 je možné po tomto vydání prohlásit za plně připravené na pracovní použití.


reklama

GNOME 3.28.1 je nejnovější verzí známého pracovního prostředí používaného v mnoha distribucích (Fedora, Ubuntu, Red Hat Enterprise Linux …). Jeho první verze 3.28 vyšla asi před měsícem, kdy jsme vás o něm a jeho novinkách informovali.

Co je tedy nového? Byla aktualizována spousta překladů, takže pokud je místo, kde jste viděli nějaký nesmyslný překlad je s největší pravděpodobností opraven. Dostalo se také na odstranění experimentální funkce HTTPS Everywhere ve webovém prohlížeči Epiphany. Správce přihlašování GDM se dočkal několika oprav řešící známé chyby. Nejvíce novinek se skrývá s grafickém správci balíčků GNOME, který dostal mnoho vylepšení a zlepšila se tím jeho použitelnost. Jmenovat můžeme lepší vyhledávání, práci s balíčky třetích stran a integraci správce balíčků Snap. Samozřejmě, že opravy zasáhly spoustu systémových knihoven a jádrových komponent. Jediná věc, jež se doposud nepodařila vyřešit je chyba ve správě paměti, ovšem tato chyba nezpůsobí nějakou nestabilitu a objevuje se jen minimálně.

Tato nová verze by se měla co nevidět dostat do repositářů všech distribucí a následně ji můžete vyzkoušet. Podrobnější poznámky k tomuto vydání naleznete na webových stránkách GNOME.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Visibilita a řízení přístupu v síti: Detekce a řízení vnitřních hrozeb

Dimension DataHackeři to mají čím dál jednodušší. Ve stále rostoucí IT infrastruktuře firem, do které se připojují další a další uživatelé a zařízení, internetoví zločinci snadno skryjí své aktivity. Kvůli menší přehlednosti sítě mají spoustu času na krádež dat, financí nebo poškození firmy dříve, než je bezpečnostní systémy odhalí. Řešením je zavedení bezpečnostní politiky uvnitř sítě. Navštivte seminář společnosti Dimension Data, který vám pomůže se v této problematice zorientovat.

Pokračování ...


CeBIT 2018