přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GNOME 3.28.1 přichází s řadou oprav

VariCAD

GNOME 3.28.1 přichází s řadou oprav

gnome logo.png

Pracovní prostředí GNOME vyšlo v první údržbové verzi, která přináší velké množství oprav a vylepšení základních komponent. GNOME 3.28 je možné po tomto vydání prohlásit za plně připravené na pracovní použití.


GNOME 3.28.1 je nejnovější verzí známého pracovního prostředí používaného v mnoha distribucích (Fedora, Ubuntu, Red Hat Enterprise Linux …). Jeho první verze 3.28 vyšla asi před měsícem, kdy jsme vás o něm a jeho novinkách informovali.

Co je tedy nového? Byla aktualizována spousta překladů, takže pokud je místo, kde jste viděli nějaký nesmyslný překlad je s největší pravděpodobností opraven. Dostalo se také na odstranění experimentální funkce HTTPS Everywhere ve webovém prohlížeči Epiphany. Správce přihlašování GDM se dočkal několika oprav řešící známé chyby. Nejvíce novinek se skrývá s grafickém správci balíčků GNOME, který dostal mnoho vylepšení a zlepšila se tím jeho použitelnost. Jmenovat můžeme lepší vyhledávání, práci s balíčky třetích stran a integraci správce balíčků Snap. Samozřejmě, že opravy zasáhly spoustu systémových knihoven a jádrových komponent. Jediná věc, jež se doposud nepodařila vyřešit je chyba ve správě paměti, ovšem tato chyba nezpůsobí nějakou nestabilitu a objevuje se jen minimálně.

Tato nová verze by se měla co nevidět dostat do repositářů všech distribucí a následně ji můžete vyzkoušet. Podrobnější poznámky k tomuto vydání naleznete na webových stránkách GNOME.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

5 důvodů, proč si pořídit řešení Juniper s Mist AI

JuniperI když jsou kabelové a bezdrátové sítě pro podnikání důležitější než kdykoli dříve a stávají se kritickou infrastrukturou i pro malé podniky, je udržování provozu sítě vzhledem k velkému počtu mobilních zařízení, internetu věcí (IoT) a škále hardwaru, operačních systémů a aktuálně používaných aplikací stále těžší a těžší.

Pokračování ...


Arrow

Public Relations

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

ZWsoft