přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GNOME 3.29.2: na cestě k vydání 3.30

Časopis GOLF - dárkové předplatné

GNOME 3.29.2: na cestě k vydání 3.30

gnome logo_1.png

Přestože k vydání další velké verze GNOME zbývá ještě několik dlouhých měsíců, tak vývojáři usilovně pracují a ve vydání GNOME 3.29.2 se zaměřili především na opravy chyb, které nás již delší dobu trápí.


Jelikož se jedná o vydání plné především oprav, začneme tedy netradičně u nich. Mutter, správce oken v GNOME, dostal fixní velikost animací pro Wayland; dosud se občas stávalo, že se nějaká animace nepovedla. Nová verze by měla tento problém vyřešit.

Opraveno bylo chybné zobrazování ikon při vyhledávání. Dále byla odstraněna chyba, jež způsobovala zpomalení systému při přiblížení. Ovšem pracovalo se nejen na opravách. V nové verzi nalezneme také několik novinek, mezi něž patří podpora síťového protokolu RDP aplikací GNOME Boxes, který slouží k virtualizaci. Z dalších lze jmenovat několik vylepšení webového prohlížeče Epiphany, u nějž je zlepšena synchronizace s Firefox Sync, odladěno bylo několik motivů.
Toto vydání lze zařadit do kategorie údržbových vydání, které nepřináší žádné významnější novinky, ale snaží se o stabilizaci a lepší práci s GNOME. Všechny zásadní novinky jsme zmínili, a proto tentokrát přidáváme jen oznámení o vydání.Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDE