přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GNOME 3.29.2: na cestě k vydání 3.30

Symphera - PM konference

GNOME 3.29.2: na cestě k vydání 3.30

gnome logo_1.png

Přestože k vydání další velké verze GNOME zbývá ještě několik dlouhých měsíců, tak vývojáři usilovně pracují a ve vydání GNOME 3.29.2 se zaměřili především na opravy chyb, které nás již delší dobu trápí.


Jelikož se jedná o vydání plné především oprav, začneme tedy netradičně u nich. Mutter, správce oken v GNOME, dostal fixní velikost animací pro Wayland; dosud se občas stávalo, že se nějaká animace nepovedla. Nová verze by měla tento problém vyřešit.

Opraveno bylo chybné zobrazování ikon při vyhledávání. Dále byla odstraněna chyba, jež způsobovala zpomalení systému při přiblížení. Ovšem pracovalo se nejen na opravách. V nové verzi nalezneme také několik novinek, mezi něž patří podpora síťového protokolu RDP aplikací GNOME Boxes, který slouží k virtualizaci. Z dalších lze jmenovat několik vylepšení webového prohlížeče Epiphany, u nějž je zlepšena synchronizace s Firefox Sync, odladěno bylo několik motivů.
Toto vydání lze zařadit do kategorie údržbových vydání, které nepřináší žádné významnější novinky, ale snaží se o stabilizaci a lepší práci s GNOME. Všechny zásadní novinky jsme zmínili, a proto tentokrát přidáváme jen oznámení o vydání.Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDE


Flowmon Friday 2019

Public Relations

Český startup umožňuje automatické investování

PortuPortu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat – jen sledovat, jak vaše peníze pracují za vás.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Všechny blogy »

eXo space