přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GNOME Shell 3.35.3: Na cestě ke GNOME 3.36

Atos

GNOME Shell 3.35.3: Na cestě ke GNOME 3.36

gnome.png

GNOME Shell 3.35.3 a Mutter 3.35.3 byly dnes vydány v rámci dalšího vývojového kroku na cestě k GNOME 3.36, které vyjde v březnu letošního roku. Nově v GNOME najdeme NVIDIA Driver Offloading a bylo provedeno mnoho oprav v Shellu a Mutteru. 


S vydáním GNOME Shell 3.35.3 přišla zajímavá novinka v podobě podpory manipulace s NVIDIA multi-GPU. Nyní můžete NVIDIA multi-GPU ovládat přepínačem, který umožňuje spouštění aplikací na sekundárním GPU. Tento ovládací prvek již nějakou dobu pracoval elegantně pro ovladače GPU s otevřeným zdrojovým kódem a nyní už je připravený pro práci s proprietárním ovladačem NVIDIA.


GNOME Shell 3.35.3 má od této verze také podporu pro samostatné sestavení GNOME Extensions a opravuje řadu menších chyb.

Mutter 3.35.3 získalo pevné nahrávání oken na výstupech HiDPI (vysokého rozlišení), ořezové obdélníky se nyní provádějí paralelně (předešlé řešení bylo sériové) a další opravy týkající se zobrazování.

GNOME 3.35.3 vyjde v některém z příštích dnů jako další  vývojová verze, která sice není běžně dostupná, přesto si ji můžete s vývojovou větší vyzkoušet. Na začátku únoru můžeme očekávat beta verzi GNOME 3.36, po níž bude následovat druhá beta verze a poté samotné vydání GNOME 3.36. Vydání GNOME 3.36.0 je plánované na 11. března.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz