přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google Fuchsia přidává emulátor pro Linux

Symphera - PM konference

Google Fuchsia přidává emulátor pro Linux

googlefuchsia100.jpg

Společnost Google přidala aplikaci Guest do svého nově vznikajícího a současně otevřeného operačního systému Fuchsia. Tento krok umožňuje linuxovým aplikacím pracovat v rámci Fuchsie jako virtuální počítač.


Google v roce 2016 při odhalení Fuchsie zdůraznil, že nebude založena na jádře Linuxu. Toto zjištění bylo velmi překvapující vzhledem k tomu, že systémy Android i Chrome OS na Linuxu založené jsou. Google má jisté důvody proč se Linuxu vyhnout. Například složitost, či věk Linuxu. Proto se hodlá vydat cestou tvorby nového systému úplně od začátku, hlavní myšlenkou je tvorba elegantního systému založeného na aktuálních kódech a zabránit tak případnému zneužití hackery. Společnost Google slibuje především kvalitní bezpečnostní aktualizace a narozdíl od systému Linux izoluje aplikace od přímého přístupu k jádru.

Ať už bude osud Fuchsie jakýkoliv, jistě je velmi důležité přilákat podporu aplikací a vývojářů. Ideálním způsobem je tedy přidat kompatabilitu linuxovým aplikacím. Nová aplikace Guest, která zpočátku podporuje linuxovou platformu, především Debian, pracuje s knihovnou Machina. Google tuto knihovnu popisuje jako návaznost na hypervizor Zircon. Machina přijme virtualizační standart Virtio, který je také používán virtuálním strojem založeném na linuxovém jádře (KVM).

Toto úsilí pravděpodobně umožní rychlé fungování myši, automatické upravení rozlišení obrazovky a podporu více displejů a přenosu souborů. Zdá se, že se podobá údajně vynikající emulaci, která se očekává u aplikace Google Crostini pro provozování linuxových aplikací v systému Chrome OS.

Více informací se dozvíte na portále linux.com

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME