přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Když chcete mít síť pod kontrolou

Když chcete mít síť pod kontrolou

Společnost QNAP představila novou řadu 10portových desktopových webově řízených L2 switchů QSW-M2106, zahrnující modely QSW-M2106-4C a QSW-M2106-4S.


Nová modelová řada, která je určena pro malé a střední podniky, nabízí pod­poru 2,5GbE, 10GbE a praktické funkcí správy na 2. vrstvě, díky čemuž je připravena uspokojit požadavky serverů na vysokou šířku pásma.

Switch QSW-M2106-4C je dodáván se čtyřmi kombinovanými porty 10GbE SFP+/RJ45 a šesti porty 2,5GbE RJ45 (celkem deset portů).

Switch QSW-M2106-4S je dodáván se čtyřmi porty 10GbE SFP+ a šesti porty 2,5GbE RJ45 (celkem deset portů).

Switche jsou kompatibilní s technologiemi 10GbE a NBASE-T, díky čemuž poskytují podporu pěti rychlostí sítě (10 Gb/s, 5 Gb/s, 2,5 Gb/s, 1 Gb/s a 100 Mb/s), což správcům umožňuje realizovat vyšší rychlosti sítě při využití stávajících kabelů kat. 5e (s porty 2,5GbE RJ45) a kat. 6a nebo lepších (s porty 10GbE RJ45).

Switche řady QSW-M2106 poskytují funkce správy na 2. vrstvě (jako LACP, VLAN, ACL a LLDP) prostřednictvím uživatelsky přívětivého webového grafického uživatelského rozhraní pro efektivní řízení šířky pásma sítě a vylepšené zabezpečení sítě.

Řada QSW-M2106 také jako jedna z mála nabízí webově řízené switche, které podporují protokol Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) a je kompatibilní se standardem IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet a IEEE802.3x pro řízení toku v plně duplexním režimu. Uživatelé mohou zavádět rozsahem malé či střední sítě, které podporují rozšíření, redundanci a prevenci smyček, a přitom předcházet ztrátě paketů díky bezkonkurenční šířce pásma a snížit spotřebu energie v případě nízkorychlostních a neaktivních připojení.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »