přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kompaktní řízený 10GbE switch do racku

Kompaktní řízený 10GbE switch do racku

m3212r.png

Společnost QNAP uvedla na trh nový dva­nác­ti­por­to­vý switch s kom­paktním designem, který je vhodný pro firmy a domácí kancelá­ře. Model QSW-M3212R-8S4T je webově říze­ný switch s poloviční šířkou určený pro montáž do racku. Je vybaven dvanácti vysokorychlostními porty 10GbE (osm portů SFP+ a čtyři porty RJ45) a funkcemi správy úrovně 2 (L2).


„Díky zmenšení velikosti o 38 % je plnohodnotný 10GbE switch QSW-M3212R-8S4T široký pouze 207 mm, což z něj dělá nejlepší volbu pro správce IT při použití v prostorově omezených IT místnostech,“ říká Jerry Deng, produktový manažer společnosti QNAP, a dodává: „Uživatelé mohou snadno nainstalovat jeden switch QSW-M3212R-8S4T spolu s dalším switchem QNAP s poloviční šířkou do racku 1U pro efektivní využití fyzického prostoru a kabeláže.“

QNAP QSW-M3212R-8S4T

Novinka poskytuje funkce správy úrovně 2 (jako LACP, VLAN, ACL a LLDP) prostřednictvím přehledného webového grafického rozhraní pro efektivní řízení šířky pásma sítě a zabezpečení sítě. Díky osmi optickým portům 10GbE SFP+ a čtyřem portům 10GbE RJ45 je zařízení kompatibilní s technologiemi 10GbE a Multi-Gigabit NBASE-T, které podporují pět rychlostí (10Gb/s, 5Gb/s, 2,5Gb/s, 1Gb/s a 100Mb/s), a umožňuje vyšší rychlosti sítě pomocí kabelů Cat 6a nebo Cat 7 pro porty 10GbE RJ45.

Model QSW-M3212R-8S4T je také jedním z mála webově řízených switchů, které podporují protokol Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) a jsou kompatibilní se standardem IEEE 802.3az Energy Effi­cient Ethernet a IEEE802.3x pro řízení toku v plně duplexním režimu.

Uživatelé tak mohou zavádět rozsahem malé či střední sítě, které podporují rozšíření, redundanci a prevenci smyček, a přitom předcházet ztrátě paketů díky bezkonkurenční šířce pásma a snížit spotřebu energie v případě nízkorychlostních a neaktivních připojení.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...