přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nové hybridní úložiště HDD/SSD od QNAP

Nové hybridní úložiště HDD/SSD od QNAP

TS-hx87XU-RP

Společnost QNAP uvedla na trh nové hybridní úložiště TS-hx87XU-RP, které kombinuje disky HDD a SSD a vyvažuje tak cenu, výkon a kapa­citu úložiště.


Zařízení TS-hx87XU-RP je navrženo pro náročné podnikové úlohy s důrazem na vysokou dostupnost a spolehlivost. Operační systém QuTS hero, který je založený na souborovém systému ZFS, proto upřednostňuje integritu dat a poskytuje výkonnou redukci dat (deduplikaci), téměř neomezené snímky, kapacitu až 5 petabajtů na sdílenou složku a další funkce, které jsou předpokladem pro spolehlivé úložné řešení splňující náročné požadavky podniků na souborové servery, virtualizační servery, VDI a zálohování/obnovu.

Zařízení TS-hx87XU-RP s operačním systémem QuTS hero je dostupné v modelech s 9, 18, 22 nebo 30 pozicemi a disponuje vysokým výpočetním výkonem procesoru Intel Xeon E. K dispozici je až 128 GB paměti DDR4 ECC a vestavěné síťové porty 10GBASE-T a 2,5GbE splňují i požadavky aplikací náročných na šířku pásma, jako je virtualizace, přenosy velkých souborů a aplikace v reálném čase. Součástí zařízení jsou navíc vysokorychlostní sloty PCIe Gen 4, které umožňují rozšíření základních funkcí NAS, například přidáním dalších karet síťového rozhraní 10/25GbE, karet QM2 pro disky M.2 SSD, nebo karet Fibre Channel pro vytvoření úložiště SAN.

V porovnání s tradičními úložnými poli vyvažuje hybridní řada TS-hx87XU-RP náklady, výkon a kapacitu, přičemž 9pozicové úložiště TS-h987XU-RP podporuje také SSD disky U.2 NVMe PCIe Gen 4x4 s nízkou latencí. Uživatelé tak mohou snadno implementovat SSD cache pro zvýšení výkonu v aplikacích náročných na IOPS pro přístup k důležitým datům.

Zařízení TS-hx87XU-RP se systémem QuTS hero na bázi ZFS před­stavuje spolehlivé, samoopravné úložiště. Novinka také podporuje funkci SnapSync v reálném čase, která zajišťuje, že primární i sekundární NAS uchovávají identická data a posilují tak nepřetržitý obchodní provoz. Technologie QSAL (QNAP SSD Antiwear Leveling) zase pomáhá předcházet současnému selhání SSD.

Součástí systému QuTS hero je App Center, ve kterém jsou snadno dostupné různé aplikace, které dále rozšiřují potenciál NAS, například hostování virtuálních počítačů a kontejnerů, usnadnění zálohování virtuálních počítačů VMware/Hyper-V a zálohování Google Workspace/Microsoft 365, zjednodušení lokálního/vzdáleného/cloudového zálohování, vytváření objektového úložiště kompatibilního s S3 a další.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...