přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Point of View 10’’ Tablet s Androidem

Point of View 10’’ Tablet s Androidem

pov10tablet.jpg

Když přítelkyně poprvé spatřila můj nový tablet, v očích jsem četl nedůvěru. Další krám do baráku. Místo standardní obhajoby jsem jí ho ukázal. Můžeš s tím na net, ideální do postele. A jsou tam další aplikace a hry. Otevřel jsem Angry Birds. Už jsem ten večer přístroj nedostal do ruky. Anger? Ani trochu.


Point of View 10’’ Tablet je tablet. O tom není sporu. Byl evidentně inspirován světovou jedničkou - iPadem. To bychom se také shodli. Napovídá tomu jak jeho vzhled, tak i hardwarová konfigurace. Podobnost s iPadem se zvenčí nezapře už vůbec. Stříbrný rámeček sice není z kovu, lesklý displej je o něco širší a je obehnán černým okrajem. Na přední straně „vpravo“ od displeje nenajdete žádné tlačítko, ale „nad“ ním jsem našel 1,3 MP kameru s autofokusem.

Point of View 10’’ Tablet Point of View 10’’ Tablet

Konektory

Sada konektorů je v porovnání s konkurentem o dost bohatší. Oproti iPadovskému dock konektoru, který se na tabletu nachází „vespod“ a konektoru pro napájení, je to standardní USB konektor, HDMI konektor a mini SD slot. Vše je pěkně schováno pod krytem, který se díky magnetku dobře zavírá. O to hůře se otevírá jednou rukou. Chce to cvik. Navíc, jak asi často bude uživatel do tabletu připojovat USB flasku, klávesnici (můžete dokonce i myš) nebo HDMI kabel? Moc často ne.

Sadu uzavírá výstup na sluchátka, který je podobně jako konektor napájení dostupný přímo. Na „pravé“ straně jsem nahmatal ovládání hlasitosti, „nahoře“ pak tlačítka pro návrat, zapnutí a zámek polohového senzoru. No a „vlevo“ nic. Počkat? Ještě jednou přejedu prstem. Nic.

Jak je vidět, možnosti spojení s okolním světem jsou široké. Podstatně bohatší než u iPadu. Na druhou stranu sada příslušenství, které lze k přístroji dokoupit, je právě pro iPad širší. Žádný dock ani jiné periferie se, v kontrastu s iPadem, zatím neprodávají.

A ve srovnávacím tónu budu pokračovat. Ačkoli má Point of View o chloupek delší úhlopříčku, váží téměř stejně, je „širší“ a o něco tenčí. Mimochodem ty uvozovky dávám schválně. Záleží totiž na tom, jak tablet natočíte. Celkový dojem z provedení je těžké hodnotit. Vždyť je to tablet s dotykovou obrazovkou jako každý jiný. Zas tolik prvků, které se dají hodnotit, na sobě nemá. Je to víc o softwaru. Ale k němu se dostanu až za chvíli.

Displej

Displej je nejdůležitější prvek tabletu. Bez diskuze. Povrch je ze skla a je vybaven technologií multi-touch, který funguje dobře. Když jsem tablet zkoušel s aplikací typu klavír, aplikace reagovala na dva prsty. Více jich však ignorovala. Z toho lze usuzovat, že software, nebo hardware je limitován číslem dvě. Tipoval bych to na nějaké softwarové omezení. Otisky prstů a nečistoty jdou dobře dolů.

O světlo na displeji se podobně jako u iPadu starají LED diody, ale to je tak poslední parametr, který mohu srovnávat. Displej má velmi špatné pozorovací úhly, a to jak vertikálně, tak horizontálně (kde je to ještě o chloupek horší). Pokud tedy tablet otočíte na výšku, musíte si dávat dobrý pozor na správné natočení. Vychýlení třeba už o dvacet stupňů je docela vidět a barvy blednou. Na druhou stranu je podsvícení vynikající, dalo by se říct, že maximální možnou míru snad ani nikdy nevyužijete. Pokud je displej správně natočen, není mu co vytknout.

Rozlišení je dostačujících 1024×600. Pro mě je naprosto důležité, aby internetový tablet měl šířku 1024. Méně pixelů je nepoužitelných pro pohodlné brouzdání a ačkoliv se zatím tablety s vyšším rozlišením masově neprodávají, více pixelů na šířku je podle mého názoru zase kontraproduktivních. Na přední straně je umístěna kamera, která je svými parametry i výsledky předurčena jako „web kamera“ pro Skype a podobné programy. Na focení určitě není. Není vybavena provozní indikační ikonou.

Vnitřnosti

Srovnáme-li vnitřek tabletu s iPadem, tak zde má Point of View navrch. Obsahuje o generaci novější procesor instrukční sady ARMv7 (konkrétně Cortex A9) taktovaný na 1 GHz se dvěma jádry. Paměť je oproti iPadu dvojnásobná (512 MB) a o grafiku se stará platforma NVidia Tegra 2, která je zhruba o dvacet procent výkonnější než čipset PoverVR použitý v iPadu.

Velikost flash úložiště je 512 MB. Je pravda, že oproti „nejmenšímu“ 16 GB iPadu je nějakých 512 MB skoro nic, ale tablet si přímo říká o rozšíření microSD kartou. Operační systém Android a spousta aplikací využívá možnost instalace na kartu, k zařízení se však žádná nedodává. Ceny karet jsou však již dostatečně nízko, a je tak pouze na uživateli, jakou zvolí velikost.

Konektor na Ethernet byste hledali marně. Tablet má podobně jako iPad 802.11b/g wifi a Bluetooth 2.1 s EDR. To je velmi dobrá výbava, můžete připojit například speciální bluetooth klávesnice a jiné ovladače. Kromě USB konektoru standardní velikosti fungujícím v režimech host i hostitel, lze přístroj napojit i na HDMI. Obraz se „zdvojí“. Není to zas tak nepotřebná záležitost. Kromě prezentace fotek kamarádům a třeba pohotovému přístupu na Internet musím uznat, že Angry Birds v téměř životní velikosti jsou boží.

A nyní software

Android 2.2 „Froyo“ nebyl určen pro tablety, ale pro telefony. Je to trošku vidět (například hláška: „Váš telefon bude vypnut.“). Jsou to však kosmetické věci. Podobně jako u telefonů a jiných zařízení připravil výrobce speciální verzi, na které zřejmě spolupracuje společně s Googlem a také s firmou NVidia. Na horní liště jsou navíc tři tlačítka – domů, menu a zpět. Tyto jsou totiž na telefonech podstatně dostupnější než na tabletu, kde jsou umístěna na boku.

Ačkoli se Android ve verzi 2.2 dá bezproblémově používat nejen na tomto zařízení, na hardwaru bude jistojistě fungovat jak Android 2.3 (kosmetické změny), tak i Android 3.0 (verze od začátku určená pro tablety). Někteří výrobci prodávající stejný hardware pod jiným názvem již oficiálně oznámili práce na 2.3 a 3.0 firmwarech.

Místo fotek raději video

Rychlost

To je důležité hledisko. Když jsem viděl první videa tabletů postavených na Tegře, nechtělo se mi tomu ani věřit. Point of View je totiž stejně hbitý a pohotový jako iPad. Možná je i rychlejší. Je to fantazie. Na nic nečekáte, aplikacemi se pohybujete bleskově. Vše se otevírá okamžitě. Internet doslova ovládáte prsty – bez jakýchkoliv záseků.

Skvělé jsou také některé hry, které fungují bezvadně. Angry Birds už jsem zmínil, ještě ten samý den, co jsem si tablet donesl domů, jsem zakoupil hru X-Plane. Výborný letecký simulátor ovládaný náklonem zařízení. Hardware má opravdu navrch a snesl by i detailnější grafiku. Doufám, že Laminar Research vydají také detailnější „tablet“ verzi podobně jako pro iPad. Pravda je, že čas od času narazíte na aplikaci či hru, která ještě na tabletu buď nefunguje, nebo padá. Programátoři je prostě neotestovali na tak velkých obrazovkách.

Samozřejmě svět není černobílý. Zařízení startuje asi stejně rychle jako jiný telefon s Androidem (zhruba třicet sekund) a prvních asi deset sekund je trošku pomalý. Jakmile však přístroj nastartuje, vše je bleskurychlé. Také se může stát, že nainstalujete „nezbednou“ nebo vadnou aplikaci, která bude přístroj zpomalovat. Odhalit ji a ukončit je však díky různým aplikacím typu „app killer“ snadné.

Aplikace

Vybavení aplikacemi je zpočátku chudé. Standardní prohlížeč webu, fotek a hudby od Googlu. Aplikace na elektronickou poštu s podporou POP3/IMAP už od Googlu není, stejně jako App Marketu. Jelikož je přístup na některé služby Googlu podmíněn určitými podmínkami (o nich dále), musejí výrobci nabídnout náhradní řešení. V tomto případě je to AndroidPit – market třetí strany. Ten ovšem nenabízí zdaleka tolik aplikací. Uživatel si může nainstalovat jiný, například AppsLib, nebo dokonce originální Android Market. Aplikace lze pochopitelně instalovat také pouhým stažením souborů .apk.

Software trpí jedním vážnějším nedostatkem, který se ovšem týká naprosto všech zařízení s Androidem, které disponují pouze wifi připojením. Společnost Google blokuje užívání Google Services (Mail, Calendar, Talk, Android Market), dokud se alespoň jednou nepřipojíte přes nasmlouvaný datový balíček telefonního operátora. Zjednodušeně přes GPRS/EDGE/2G/3G, a to pouze s aktivním internetovým balíčkem (nikoli jen s pomocí normálního tarifu). Poté již všechny služby fungují normálně i přes wifi.

U zařízení s 3G to lze obejít prvotní synchronizací s vypůjčenou SIM kartou, ale Point of View tuto možnost nemá. Jestli je to z bezpečnostních důvodů, zda operátoři na Google tlačili, nebo se jen Google snaží zvýšit penetraci mobilního Internetu, nevím. Pokud můžete bez synchronizace žít, tak to nevadí. V podstatě jen nebude fungovat aplikace Google Mail, Calendar a podobně. Na služby se pochopitelně dostanete normálně prohlížečem, pokud je tedy používáte.

Jedna cesta však existuje. Stačí vymazat cache (pomocí nabídky Nastavení | Aplikace) u aplikace Google Services telefon restartovat a poté dvakrát za sebou spustit Android Market. Najednou vše jako zázrakem začne fungovat. Blíže je to popsáno v diskuzních fórech. Jeden nedostatek však obejít nelze.

Ačkoli lze výše uvedenou fintou spustit a používat Android Market, nelze jej spárovat s Google účtem pro nákupy. Aplikace lze nakupovat, ale nezobrazí se vám v historii nákupů v Android Web Marketu (My Account). Nenajdete tam pochopitelně ani žádná aktivní zařízení. Bohužel jsem si ještě nedokázal informaci ověřit, ale podle mého názoru nebude možné aplikace po přeinstalování zařízení znovu nahrát přímo z Marketu. Mělo by ovšem pomoct zálohování speciálních aplikací. Trošku nepohodlné, ale třeba se to do budoucna změní.

Možná jsem vás trošku polekal. Ale nebojte se. Po prvním spuštění najdete přímo na ploše odkaz do diskuzního fóra, kde je návod na to, jak do tabletu nahrát Android Market. Z něj si můžete stáhnout chybějící aplikace. Mimochodem zajímavá klička od výrobce tabletu na omezení od Googlu.

Tegra

A teď to nejlepší. Společnost NVidia v tomto zařízení v podstatě komerčně představuje technologii Tegra 2 (T20). Na trhu je již dnes několik jiných tabletů, které mají doslova „stejné vnitřnosti“. Zde se otevírá šance. Pokud nebudete spokojeni s firmwarem, který je s Point of View dodáván a nepomůže ani update od výrobce, můžete zkusit úplně jiný. Dokonce jsou k dispozici různé upravené varianty. Obsahují různé optimalizace, ať už designové, nebo rychlostní. Velmi nadějně vypadá například zařízení Advent Vega, které má doslova pouze jiné logo. Vývojáři Adventu jsou velmi aktivní a slibují podporu Honeycombu.

Takže koupit či nekoupit? To je oč tu běží

Pokud chcete svým tabletem kolegům v práci nebo ve škole vyrážet dech, kupte si iPad. Pokud na něm budete přátelům prezentovat hry, videa a fotky z dovolené, kupte iPad. Pokud prostě chcete jen na Internet, posílat e-maily, zahrát si pár her a o nic se nestarat, kupte iPad. I přes to, jak uzavřená platforma to je. Je to jeho výhoda.

Chcete-li maximální výkon na hry, Point of View s Tegrou je ideální. Pakliže rádi experimentujete, zkoušíte hromady her, aplikací, a flashování operačního systému vám není cizí, je pro vás Point of View jako stvořený. Jestli vám nevadí jen průměrný displej, preferujete otevřenou platformu s možností kopírování a instalace čehokoli, jakkoli a odkudkoli (například vlastní Linux), volba je jasná. Android.

Mimochodem, cena zařízení se v současnosti pohybuje kolem deseti tisíc korun s DPH za variantu s 3G a kolem osmi za variantu bez něj.

Nahoru

Příspěvky

Point of View 10’’ Tablet s Androidem
lzap 24. 02. 2011, 08:37:06
Odpovědět  Odkaz 
Ad cena - je to 8 tisíc s DPH pro variantu bez 3G a 10 tisíc s DPH pro 3G.
Miroslav Hrončok Re:Point of View 10’’ Tablet s Androidem
Miro Hrončok 24. 02. 2011, 14:07:46
Odpovědět  Odkaz 
Díky, doplněno.
Re:Point of View 10’’ Tablet s Androidem
Jan Spacil 24. 02. 2011, 23:31:54
Odpovědět  Odkaz 
Jen doplním, že v té vyšši ceně je i GPS přijímač.
Point of View 10’’ Tablet s Androidem
Honza 24. 02. 2011, 09:34:22
Odpovědět  Odkaz 
Já si nemůžu pomoct, mně všechna tahle mobilní zařízení připadají jen jako hračky + maximálně jako sexy doplněk pro obchodního cestujícího, který má rád hezky udělané kalendáře.

Neustále se mluví o tom, že budoucnost výpočetní techniky je v přenosných zařízeních, ale vždyť 99 % veškeré techniky tvoří stanice, workstations, těžko si představuju, jak na tomhle surfuju, stahuju fotku, upravuju ji v gimpu a vkládám do OpenOffice a exportuju do pdf, během čehož si chatuju po skypu.

Věc je to hezká, ale nedovedu si představit jiné než masivně osobní využití typu čumím na facebook, chatuju, poslouchám u toho muziku. Každopádně díky za představení.
Miroslav Hrončok Re:Point of View 10’’ Tablet s Androidem
Miro Hrončok 24. 02. 2011, 14:10:52
Odpovědět  Odkaz 
Přesně tak, hračka je to zajímavá, ale peníze bych za to nedal.
Re: Point of View 10’’ Tablet s Androidem
Láďa 8. 01. 2012, 17:15:54
Odpovědět  Odkaz 
Vždyť na to je ten přístroj primárně určen!
a čo linux?
marek 25. 02. 2011, 08:33:15
Odpovědět  Odkaz 
dá sa na to naištalovať napr. aj ubuntu?
Re:a čo linux?
Honza 25. 02. 2011, 09:11:34
Odpovědět  Odkaz 
Jestli se nepletu, vtip té recenze spočívá právě v tom, že je na tom Android ;o)
Re:Re:a čo linux?
marek 25. 02. 2011, 10:44:01
Odpovědět  Odkaz 
neviem čo je na tom vtipné, ja som to pochopil, že na tom ide android. To akože chcete povedať, že ak sa predáva notebook s win potom je nezmyselné pýtať sa na to či sa na to dá nainštalovať ubuntu? ;-)
Re:Re:Re:a čo linux?
Honza 26. 02. 2011, 18:32:03
Odpovědět  Odkaz 
No tak Android je založený na linuxu. Tzn. ta otázka nebo myšlenka mi přijde podobná, jako snažit se o instalaci Ubuntu na McBook Pro :) Ale chápu, že se vyskytnou duše, které by to zkusily!
Re:Re:Re:Re:a čo linux?
GLove 26. 02. 2011, 20:48:14
Odpovědět  Odkaz 
Vaše analogie s MacBookem je pochybná. Připojuji se k Markovi s dotazem, zda je možné rozumně rozchodit na tomto zařízení Ubuntu nebo i jiné distribuce...
Re:Re:Re:Re:a čo linux?
ja 1. 03. 2011, 07:44:30
Odpovědět  Odkaz 
Na MacBook Pro Ubuntu chodí :)
Re:Re:Re:Re:a čo linux?
Kaacz 12. 05. 2011, 19:17:52
Odpovědět  Odkaz 
Nějak vás nechápu. A připadá mi, že moc netušíte o čem píšet. Android není založen na linuxu. Android a jeho aplikace je založen na java se svojí implementací runtime bytecode Dalvik. Teprve Dalvik běží nad linuxem. Takže, když na takovém zařízení již běží linux, nevím proč by mělo být divné chtít i vyšší vrstvy nějakého linuxu. Přirovnání s MacBook dost kulhá, tam není linux ale defakto odnož BSD a hlavně chybí informace o HW jako u každé uzavřené platformy. Spousta tabletů běží na otevřenějších platformách. Já osobně mám linuxové PDA, takže zcela chápu tu touhu dát na tyhle větší ARM opět linux. Cesty budou asi 2: ARM v použitelné podobě podporuje Debian (ten mám na PDA) nebo MeeGo, které je vespod jakýsi mix Fedora a SuSE.
Re: Re:Re:Re:Re:a čo linux?
JirkaH 12. 09. 2012, 20:16:24
Odpovědět  Odkaz 
a k cemu by vam tam ten linux jako byl?
Point of View 10’’ Tablet s Androidem
prupet 26. 02. 2011, 19:15:33
Odpovědět  Odkaz 
Já bych tablet s Ubuntu bral :-) Je na trhu nějaký, na který se dá Ubuntu nainstalovat?
Point of View 10’’ Tablet s Androidem
GdH 27. 02. 2011, 19:02:03
Odpovědět  Odkaz 
Angrer? Máme se učit dánsky, nebo norsky?
Dík za recenzi, ale to video... Příště snad raději ty fotky ;)
Point of View 10’’ Tablet s Androidem
lzap 1. 03. 2011, 23:32:06
Odpovědět  Odkaz 
Tak to mame dva, co se jim tablet nelibi. Inu to se stava. Btw za prvnich 80 dni se prodaly 3 miliony kusu iPadu, takze zas tak spatne s vyuzitim to nebude.

Mi prijde tablet podstatne lepsi nez dotykovy mobil. Mobil je preci na volani. Internet je v nem nepouzitelnej. Je to necitelny a maly na sirku. Ale chapu, ze se to nekomu libi a ze to pouziva.

Treba ja mam tablet vyhradne na internet do postele. Nektere knizky se na tabletu take ctou lepe nez v Kindlu. Je to ale muj osobni pocit. Je treba to zkusit. Nekdo treba radeji notebook. Jiny sehrbi u PC. Proti gustu...
Re: Point of View 10’’ Tablet s Androidem
JirkaH 12. 09. 2012, 20:18:26
Odpovědět  Odkaz 
ne kazdy je slepy, ze...
Point of View 10’’ Tablet s Androidem
lzap 1. 03. 2011, 23:38:03
Odpovědět  Odkaz 
vyse uvedene jsem chtel dat jako odpoved na prvni prispevek, sry

ad ubuntu - jde nabooovat - na youtube je video, ale k cemu proboha? ma to vsechno co ma tablet mit. zarizeni je to nicmene velmi otevrene a fantazii se meze nekladou. preji hodne stesti pri zkouseni.

ad preklep - ucim se svedsky. jsem rad, ze zde mame i pozorne ctenare. ted vazne - jde o preklep. diky za upozorneni.
Point of View 10’’ Tablet s Androidem
lzap 1. 03. 2011, 23:46:54
Odpovědět  Odkaz 
jeste jeden dodatek. minuly tyden mi pricestovala aktualizace koupene aplikace a ta se pak konecne v marketu objevila. takze obava byla licha. bezva.
Point of View 10’’ Tablet s Androidem
lamiska 2. 03. 2011, 14:47:57
Odpovědět  Odkaz 
...Android 2.3 (kosmetické změny)...Odhalit ji a ukončit je však díky různým aplikacím typu „app killer“ snadné......
ma autor vobec ponatie co pise??!!
navyse by mohol autor spomenut ci je displej kapacitny alebo rezistivny
samozrejme ked to vie rozpoznat len 2 prsty tak to nie je multitouch ale dualtouch...
Lukáš Zapletal Re:Point of View 10’’ Tablet s Androidem
zapletal 3. 03. 2011, 10:49:43
Odpovědět  Odkaz 
Je tohle jen další prachsprosté plácnutí do vody bez obsahu, nebo máte nějaký konkrétní problém?

Displej je kapacitní. A není to žádný dual-touch, zařízení i Android (od verze 2.0) podporuje plný multi-touch. To jen aplikace nefungovala správně. Zařízení má four-finger multi-touch.

Přikládám nějaký ten link ke studiu multi-touch v Androidu: http://www.zdnet.com/blog/burnette/how-to-use-multi-touch-in-android-2-part-3-understanding-touch-events/1775

Jinak jedna zpráva mě minula - výrobce Advent Vegy nevylučuje, že by v Androidu 3.0 byl přítomen plný Android Market přímo. Tedy bez nějakých speciálních instalací: http://www.engadget.com/2010/10/17/advent-vega-tablet-wont-come-with-android-market-might-get-it
Re:Re:Point of View 10’’ Tablet s Androidem
lamiska 3. 03. 2011, 13:52:14
Odpovědět  Odkaz 
ohladom toho androidu 2.3 : http://developer.android.com/sdk/android-2.3-highlights.html
a urcite nejde len o kozmeticke zmeny
app killer: http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android/
Re:Re:Re:Point of View 10’’ Tablet s Androidem
lzap 6. 03. 2011, 22:42:54
Odpovědět  Odkaz 
1) Verze 2.3 prakticky nepřináší žádnou "velkou" změnu, jen několik drobnějších. V tomto kontextu si takové slovní spojení v pohodě mohu dovolit. Korektní volba slov. Tečka. Žádná další diskuse.

2) Ten článek si přečtěte. Ale tentokrát pozorně. Aplikace se neukončují, protože tak Android nebyl navržen. Ano, to je asi každému jasné. Ale NEZBEDNÉ aplikace (rozumnějte aplikace v zamrzlém a nepoužitelném stavu) ukončit musíme. A čím? No přece nějakým "app killerem". Ten váš link je tedy zcela nerelevantní. Bohužel.

Navážu na to. Kdyby byl každý programátor bezchybný, tak bychom "app killery" používat nemuseli. Jenže lifecycle koncept Androidu je poněkud jiný, navíc založený na dobrovolnosti. Hodně programátorů jej prostě nepochopí a nechávají své aplikace "žrát" prostředky, i když by měly "odpočívat". Vím to, protože jsem už nějakou tu aplikaci pro Android napsal. Např. https://market.android.com/details?id=com.zapletalovi.wwa

Takže jen plácnutí do vody. Jen další chytračení...
Point of View 10’’ Tablet s Androidem
confused 24. 03. 2011, 14:27:25
Odpovědět  Odkaz 
Mam dotaz: Jak se na tom POV ctou e-knihy? Diky
Re:Point of View 10’’ Tablet s Androidem
Pietro 10. 04. 2011, 09:00:28
Odpovědět  Odkaz 
Knihy čtu pogramkem Aldiko, nejde to moc na slunci či silnějším světle, display není zase až tak kvalitní, ale knížek jsem už na POV přečetl několik a jsem spokojen.
Point of View 10’’ Tablet s Androidem
libor 16. 04. 2011, 15:03:52
Odpovědět  Odkaz 
Zakoupil jsem tablet POINT OF VIEW Mobii Tegra 10.1,všude čtu o možnosti stahování aplikací z Android marketu.Mám ale problém,ikdyž si vytvořil účet u Google. Pokud chci aplikaci stahnout systém mi oznamuje :"K tomuto účtu není přiřazen žádný telefon se systémem Android.Přihlaste se pomocí jiného účtu." Prosím poraďte jak na d tím zvítězit - nemám telefon s Androidem ani žádný datový tarif - jen tablet a wifi.. Díky jsem z toho jelen :-)
Pokud se toto povede rozchodit - je to opravdu pěkná hračka :-)
Re:Point of View 10’’ Tablet s Androidem
Kaacz 10. 05. 2011, 20:53:51
Odpovědět  Odkaz 
Měl jsem 10" PoV v ruce. Taky jsem nějakou dobu nechápal, jak je to s Marketem. Aplikací tam bylo snad o 2 řády méně. A úplně stejně jsem nemohl přidat zařízení na Google Market. Pak jsem zjistil, že se to připojuje na jakousi pofiderní napodobeninu Android Marketu androidpit v Německu. Někdo mi pak vysvětlil, že výrobce musí Googlu zaplatit poplatek za přístup na jeho Market. Což levnější výrobci prostě neudělají a podvedou to jakousi atrapou. To mně docela vadí na Android jako takovém, že ten název vlastně nic neznamená. Nikdy nevíte jaký tam bude Market, jak vylepšený/ořezaný bude vlastní android a už vůbec nevíte, jaký to bude mít xicht. Protože vzhled a logiku ovládání Android vlastně taky nepředkládá. To si dělá každý výrobce sám. Podle toho to vypadá. Na PoV jsem 2 hodiny hledal jak přidám do 3G definici APN, bez které se to nepřipojí. Kupodivu to byla ikona Menu, která je tam po vetšinu času úplně nanic. Přišel jsem postupně na 3 způsoby jak "přidat položku". Kdo najde víc ? :-)
Re:Re:Point of View 10’’ Tablet s Androidem
lzap 15. 05. 2011, 21:08:11
Odpovědět  Odkaz 
Nejde o žádné poplatky Google, ale o zvýšení penetrace 3G internetu. Google podmiňuje přihlášení do Marketu tím, že se uživatel připojuje přes internet package svého providera. Více informací na internetu.

Lze to pohodlně obejít...
Re: Re:Point of View 10’’ Tablet s Androidem
JirkaH 12. 09. 2012, 20:34:09
Odpovědět  Odkaz 
boze to jsou kecy!
Point of View 10’’ Tablet s Androidem
ZuB 20. 04. 2011, 10:07:38
Odpovědět  Odkaz 
Ahoj Libore,
koukni tady: http://www.oudmaijer.com/2010/12/12/android-market-on-pov-mobii-101-tablet/ a postupuj přesně podle návodu. Stránka http://itablet.freeoda.com nefunguje, soubor market_update0.zip stáhneš z toho "download here". Tak jak je zabalenej ho nahraj na SD kartu (já jí předtim pro sichr zformátoval) a pak dej upgrade z tý karty v tabletu. V aplikacích se ti objeví položka Market. Ten Market a Google Services Framework pak musíš ještě nastavit v Manage Applications (doporučuju si na tu dobu nastavit v tabletu Aj) podle návodu. Potom mi začalo normálně fungovat stahování - Mozilla, Skajp a další voloviny. Asi po hodině se mi dokonce i na https://market.android.com/ objevil můj device.
Ale mužu říct, že takhle dlouho jsem se s žádným telefonem nepral. Pokud ještě příště Androjd, tak žádnou čínu, ale googlem certifikovaný přístroj. A tablet už asi nechci, leda klukovi na hraní nebo jako dotykový tácek pod kafe..
Point of View 10’’ Tablet s Androidem
Karel 2. 11. 2011, 15:59:06
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím.Mám problém.A moc prosím zda by mi s ním někdo nepomohl.Šel jsem do nastavení a nevím přesně kam jsem vlezl.Ale bohužel neumím anglicky a něco se mě tam ptalo a byly tam kolonky yes nebo no já klikl na yes pak se mě to znovu na něco zeptalo a já to znovu odsouhlasil.A pak se mi tablet vypnul.A když ho chci znovu zapnout jen se rosvítí dysplej ale nic na něm není.jen tma.A nic nepomáhá.Baterka by měla být plná.Moc prosím s pomocí.Děkuji.
Point of View 10’’ Tablet s Androidem
Karel 2. 11. 2011, 16:02:22
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím.Mám problém.A moc prosím zda by mi s ním někdo nepomohl.Šel jsem do nastavení a nevím přesně kam jsem vlezl.Ale bohužel neumím anglicky a něco se mě tam ptalo a byly tam kolonky yes nebo no já klikl na yes pak se mě to znovu na něco zeptalo a já to znovu odsouhlasil.A pak se mi tablet vypnul.A když ho chci znovu zapnout jen se rosvítí dysplej ale nic na něm není.jen tma.A nic nepomáhá.Baterka by měla být plná.Moc prosím s pomocí.Děkuji.
Point of View 10’’ Tablet s Androidem
maja 4. 12. 2011, 15:29:29
Odpovědět  Odkaz 
Ahoj chcela by som sa opytat ako si mam stiahnut android market? Lebo vsade som sa docitala, ze sa da stiahnut ale ziadny mi zatial nefunguje. Mam kupeny talbet z alzy POINT OF VIEW Mobii Tegra Tablet 10.1" a uz neviem ci s tym robit a ako ho nainstalovat tak aby aj fungoval. lebo uz som skusala x marketov a zatial ziadnz nefungoval. prosim poradte mi.
Dakujem Maja
Point of View 10’’ Tablet s Androidem 3G
Maťo 9. 12. 2011, 17:49:30
Odpovědět  Odkaz 
Ahoj, mám kúpený pov 10,1 s 3G. Mám takú otázku: Je možné s týmto prístrojom telefonovať a písať sms? Mal som vo vnútri vloženú moju kartu kde mám internet aj hlasový paušál. Internet fungoval super, chcel som však skúsiť či sa dá s tým aj volať. Nakoľko softvér neobsahuje aplikácie na volanie, tak som skúsil opačný postup a skúsil som zavolať na moje číslo z druhého telefónu. Na moje počudovanie tablet začal zvoniť, no po zdvihnutí som nepočul a ani moje slová nebolo počuť. Z tohto dôvodu ma zaujíma, či to nie je iba softvérová chyba, ktorá by sa spraviť vhodným softom. Ak máte radu, mohli by ste poradiť aj konkrétny soft. Ďakujem
Point of View 10’’ Tablet s Androidem
Jan mouran 25. 11. 2012, 11:19:46
Odpovědět  Odkaz 
Mohu se zeptat kde jste ho koupily??)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Zapletal

Lukáš Zapletal

Senior Software Engineer @ Red Hat


  • Distribuce: Fedora

| blogPublic Relations

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »