přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, QNAP uvádí na trh NAS s čínským procesorem Zhaoxin

QNAP uvádí na trh NAS s čínským procesorem Zhaoxin

QNAP_TVS_675_left200.jpg

Společnost QNAP představila nové 6pozicové NAS zařízení TVS-675 s exotickým procesorem čínské znač­ky Zhaoxin. Jedná se o os­mi­jád­rový procesor KaiXian KX-U6580 s frek­ven­cí 2,5 GHz.


Jde zřejmě o vůbec první zařízení s tímto procesorem na našem trhu. Přitom jde o výkonné zařízení s bohatou výbavou, které nabízí dva porty 2,5GbE, dva sloty M.2 SSD pro akceleraci cache, možnost rozšíření přes PCIe a výstup HDMI 2.0. Jde tak o cenově výhodné řešení NAS, které vyhoví i potřebám menších firem.

„TVS-675 NAS má obrovský výpočetní výkon pro řízení výkonu virtuálních počítačů a zvládání složitých multitaskingových úloh,“ řekl k novince Stanley Huang, produktový manažer společnosti QNAP.

TVS-675 má 8 GB paměti DDR4 (s možností rozšíření až na 64 GB – 2x 32 GB) a podporuje akceleraci šifrování AES-NI. Dva vestavěné porty RJ45 2,5 GbE mohou v rámci funkce Slučování portů poskytovat rychlost až 5 Gb/s, což uspokojí aplikace náročné na šířku pásma, jako jsou přenosy velkých souborů, rychlé zálohování/obnovení a přenos a úpravy multimédií. Chcete-li dosáhnout optimálních I/O a snížit latenci, můžete v TVS-675 nakonfigurovat SSD cache použitím dvou vestavěných slotů M.2 2280 SSD (podporuje PCIe NVMe Gen 3 SSD nebo SATA 6 Gb/s SSD), aniž by zabíraly pozice pro diskové jednotky. Díky technologii Qtier pak může NAS TVS-675 využívat výhody automaticky optimalizovaného stupňovaného úložiště k dosažení optimálního výkonu a zároveň vyváženého využití úložiště.

TVS-675 má dva sloty PCIe Gen 3 x4, což umožňuje instalaci rozšiřujících karet pro zvýšení funkčnosti NAS (jako je například síťová karta 2,5/5/10GbE nebo síťová/úložná karta QM2. Výstup HDMI 2.0 umožňuje přímé zobrazení multimédií z NASu a virtuálních počítačů na připojeném monitoru nebo televizoru.

TVS-675

Výchozím operačním systémem zařízení TVS-675 je QTS, který pomocí vlastních funkcí nebo snadno dostupných aplikací kompletně splňuje požadavky firemních úložišť na zabezpečení, sdílení souborů, centrální správu, lokální/vzdálené/cloudové zálohování a ochranu snímků. Aplikace dostupné přes App Center dále zvyšuje potenciál NASu například o hostování více virtuálních počítačů a kontejnerů, nasazení brány cloudového úložiště, vytvoření profesionálního systému pro dozorování pomocí videa, zálohování chladných dat objektů S3 a další.

QTS

Navíc mají uživatelé NASu TVS-675 možnost přepnout na operační systém QuTS hero, což je operační systém na bázi ZFS, který poskytuje komplexní integritu dat, redukci dat (inline deduplikace dat, komprese a komprimace) a další funkce pro uživatele, kteří potřebují upřednostnit spolehlivost dat před výkonem.Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Doba datové komunikace a její bezpečnost „teorie versus praxe“

ENIGMAOče­ká­vá se, že v roce 2025 bude 80 % veš­ke­rých B2B obchod­ních inter­ak­cí mezi doda­va­te­li a kupu­jí­cí­mi usku­teč­ně­no pomo­cí digi­tál­ních kaná­lů. Pro zabez­pe­če­ní dat byla vždy důle­ži­tou sou­čás­tí i bez­peč­ná komu­ni­ka­ce.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »