přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, QNAP uvádí na trh NAS s čínským procesorem Zhaoxin

QNAP uvádí na trh NAS s čínským procesorem Zhaoxin

QNAP_TVS_675_left200.jpg

Společnost QNAP představila nové 6pozicové NAS zařízení TVS-675 s exotickým procesorem čínské znač­ky Zhaoxin. Jedná se o os­mi­jád­rový procesor KaiXian KX-U6580 s frek­ven­cí 2,5 GHz.


Jde zřejmě o vůbec první zařízení s tímto procesorem na našem trhu. Přitom jde o výkonné zařízení s bohatou výbavou, které nabízí dva porty 2,5GbE, dva sloty M.2 SSD pro akceleraci cache, možnost rozšíření přes PCIe a výstup HDMI 2.0. Jde tak o cenově výhodné řešení NAS, které vyhoví i potřebám menších firem.

„TVS-675 NAS má obrovský výpočetní výkon pro řízení výkonu virtuálních počítačů a zvládání složitých multitaskingových úloh,“ řekl k novince Stanley Huang, produktový manažer společnosti QNAP.

TVS-675 má 8 GB paměti DDR4 (s možností rozšíření až na 64 GB – 2x 32 GB) a podporuje akceleraci šifrování AES-NI. Dva vestavěné porty RJ45 2,5 GbE mohou v rámci funkce Slučování portů poskytovat rychlost až 5 Gb/s, což uspokojí aplikace náročné na šířku pásma, jako jsou přenosy velkých souborů, rychlé zálohování/obnovení a přenos a úpravy multimédií. Chcete-li dosáhnout optimálních I/O a snížit latenci, můžete v TVS-675 nakonfigurovat SSD cache použitím dvou vestavěných slotů M.2 2280 SSD (podporuje PCIe NVMe Gen 3 SSD nebo SATA 6 Gb/s SSD), aniž by zabíraly pozice pro diskové jednotky. Díky technologii Qtier pak může NAS TVS-675 využívat výhody automaticky optimalizovaného stupňovaného úložiště k dosažení optimálního výkonu a zároveň vyváženého využití úložiště.

TVS-675 má dva sloty PCIe Gen 3 x4, což umožňuje instalaci rozšiřujících karet pro zvýšení funkčnosti NAS (jako je například síťová karta 2,5/5/10GbE nebo síťová/úložná karta QM2. Výstup HDMI 2.0 umožňuje přímé zobrazení multimédií z NASu a virtuálních počítačů na připojeném monitoru nebo televizoru.

TVS-675

Výchozím operačním systémem zařízení TVS-675 je QTS, který pomocí vlastních funkcí nebo snadno dostupných aplikací kompletně splňuje požadavky firemních úložišť na zabezpečení, sdílení souborů, centrální správu, lokální/vzdálené/cloudové zálohování a ochranu snímků. Aplikace dostupné přes App Center dále zvyšuje potenciál NASu například o hostování více virtuálních počítačů a kontejnerů, nasazení brány cloudového úložiště, vytvoření profesionálního systému pro dozorování pomocí videa, zálohování chladných dat objektů S3 a další.

QTS

Navíc mají uživatelé NASu TVS-675 možnost přepnout na operační systém QuTS hero, což je operační systém na bázi ZFS, který poskytuje komplexní integritu dat, redukci dat (inline deduplikace dat, komprese a komprimace) a další funkce pro uživatele, kteří potřebují upřednostnit spolehlivost dat před výkonem.Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz