přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, QNAP uvádí na trh řízené switche s podporou aplikací a virtuálních počítačů

QNAP uvádí na trh řízené switche s podporou aplikací a virtuálních počítačů

qgd.jpg

Společnost QNAP představila dva nové chytré switche, které podpo­rují běh aplikací a virtuálních počíta­čů pro kybernetickou ochranu nebo správu sítě.


Jde o 16portový switch QGD-1600, který má osm portů 2,5GbE RJ45, osm gigabitových portů RJ45 a dva optické porty 10GbE SFP+. Druhou novinkou je 16portový switch QGD-1602, který má čtrnáct gigabitových portů RJ45, dva kombinované gigabitové porty RJ45/SFP.

Řada switchů QGD poskytuje funkce řízení na 2. vrstvě prostřednictvím QNAP Switch System (QSS) a obě novinky navíc podporují také běh virtuálních počítačů při nasazení funkcí VPN, firewallů a správy sítě. Podporován je také software ADRA NDR, který poskytuje nejširší ochranu kybernetické bezpečnosti pro všechna zařízení připojená k LAN na úrovni přístupového switche.

QSS Management

Model QGD-1602 má totiž nejen osm portů 2,5GbE RJ45, osm gigabitových portů RJ45 a dva optické porty 10GbE SFP+, ale také 8jádrové/4jádrové procesory Intel Atom C3000 s technologií Intel® QuickAssist pro vysoce výkonné virtualizační aplikace a rychlejší přenos IPsec VPN. Podporovány jsou také dva sloty PCIe Gen 3 x4 a dva sloty M.2 NVMe SSD pro SSD cache, které zvyšují výkon IOPS.

QGD-1602

Model QGD-1600: má čtrnáct gigabitových portů RJ45, dva kombinované gigabitové porty RJ45/SFP, 4jádrový procesor Intel Celeron J4115 a dva sloty PCIe Gen 2 x2. Úložný prostor lze flexibilně rozšířit připojením k rozšiřujícím jednotkám úložiště QNAP.

ADRA NDR

Oba modely umožňují instalaci softwaru ADRA NDR pro kybernetické zabezpečení, který dokáže detekovat podezřelé pakety ve všech připojených koncových zařízeních v síti LAN a chránit tak síť před cíleným ransomwarem v rané fázi. Jedná se o cenově dostupné celoplošné řešení zabezpečení sítě LAN. Není totiž třeba do každého koncového zařízení instalovat software EDR. Switch s ADRA NDR (Network Detection and Response) zajistí včasnou detekci potenciálních hrozeb na všech koncových zařízeních. Jakmile detekce hrozeb zachytí podezřelé aktivity, hloubková analýza hrozeb a korelační analýza hrozeb určí typ útoku a vyhodnotí příslušnou úroveň rizika. Automaticky jsou přitom izolována pouze postižená zařízení, takže je možné zabránit útokům malwaru, aniž by bylo potřeba vypnout celou síť.

Modely QGD-1600 a QGD-1602 obsahují také operační systém QTS, který umožňuje přímo na zařízení provoz softwaru QNAP nebo aplikací virtuálních počítačů. Mohou tak fungovat jako NAS, NVR, router a firewall pro IP dozorování a zabezpečení sítě.

QUwan

Zařízení QGD-1600 a QGD-1602 podporují také software Zabbix Network Management Platform, který pracovníkům IT usnadňuje práci tím, že automaticky detekují připojené servery/zařízení kompatibilní s SNMP a monitorují stav sítě.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...