přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, QNAP uvádí na trh řízené switche s podporou aplikací a virtuálních počítačů

QNAP uvádí na trh řízené switche s podporou aplikací a virtuálních počítačů

qgd.jpg

Společnost QNAP představila dva nové chytré switche, které podpo­rují běh aplikací a virtuálních počíta­čů pro kybernetickou ochranu nebo správu sítě.


Jde o 16portový switch QGD-1600, který má osm portů 2,5GbE RJ45, osm gigabitových portů RJ45 a dva optické porty 10GbE SFP+. Druhou novinkou je 16portový switch QGD-1602, který má čtrnáct gigabitových portů RJ45, dva kombinované gigabitové porty RJ45/SFP.

Řada switchů QGD poskytuje funkce řízení na 2. vrstvě prostřednictvím QNAP Switch System (QSS) a obě novinky navíc podporují také běh virtuálních počítačů při nasazení funkcí VPN, firewallů a správy sítě. Podporován je také software ADRA NDR, který poskytuje nejširší ochranu kybernetické bezpečnosti pro všechna zařízení připojená k LAN na úrovni přístupového switche.

QSS Management

Model QGD-1602 má totiž nejen osm portů 2,5GbE RJ45, osm gigabitových portů RJ45 a dva optické porty 10GbE SFP+, ale také 8jádrové/4jádrové procesory Intel Atom C3000 s technologií Intel® QuickAssist pro vysoce výkonné virtualizační aplikace a rychlejší přenos IPsec VPN. Podporovány jsou také dva sloty PCIe Gen 3 x4 a dva sloty M.2 NVMe SSD pro SSD cache, které zvyšují výkon IOPS.

QGD-1602

Model QGD-1600: má čtrnáct gigabitových portů RJ45, dva kombinované gigabitové porty RJ45/SFP, 4jádrový procesor Intel Celeron J4115 a dva sloty PCIe Gen 2 x2. Úložný prostor lze flexibilně rozšířit připojením k rozšiřujícím jednotkám úložiště QNAP.

ADRA NDR

Oba modely umožňují instalaci softwaru ADRA NDR pro kybernetické zabezpečení, který dokáže detekovat podezřelé pakety ve všech připojených koncových zařízeních v síti LAN a chránit tak síť před cíleným ransomwarem v rané fázi. Jedná se o cenově dostupné celoplošné řešení zabezpečení sítě LAN. Není totiž třeba do každého koncového zařízení instalovat software EDR. Switch s ADRA NDR (Network Detection and Response) zajistí včasnou detekci potenciálních hrozeb na všech koncových zařízeních. Jakmile detekce hrozeb zachytí podezřelé aktivity, hloubková analýza hrozeb a korelační analýza hrozeb určí typ útoku a vyhodnotí příslušnou úroveň rizika. Automaticky jsou přitom izolována pouze postižená zařízení, takže je možné zabránit útokům malwaru, aniž by bylo potřeba vypnout celou síť.

Modely QGD-1600 a QGD-1602 obsahují také operační systém QTS, který umožňuje přímo na zařízení provoz softwaru QNAP nebo aplikací virtuálních počítačů. Mohou tak fungovat jako NAS, NVR, router a firewall pro IP dozorování a zabezpečení sítě.

QUwan

Zařízení QGD-1600 a QGD-1602 podporují také software Zabbix Network Management Platform, který pracovníkům IT usnadňuje práci tím, že automaticky detekují připojené servery/zařízení kompatibilní s SNMP a monitorují stav sítě.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz