přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Výkonný NAS pro tvůrce videa a jiné kreativní profesionály

Výkonný NAS pro tvůrce videa a jiné kreativní profesionály

qnap_nas_tvs.jpg

Společnost QNAP uvedla na trh první zařízení NAS s rozhraním rozhraní Thunder­bolt 4 a proce­sory Intel Core 12. generace.


Novinka s označením TVS-h674T​/TVS-h874T (podle počtu disko­vých pozic) je určena především pro video­pro­duk­ci a kreativní profesionály, kterým nabízí vysoký výkon, spolehlivost a všestrannost při správě dat.

TVS-hx74T je stolní model NAS pro 2,5"/3,5" pevné disky HDD nebo SSD s rozhraním SATA a s možností výměny za provozu. Navíc dva sloty PCIe je možné využít pro velmi rychlé disky M.2 NVMe SSD, nebo pro osazení rychlejší síťové karty 25/10 GbE.

Novinka je k dispozici ve třech variantách:

 • TVS-h674T-i5-32G: NAS se 6 pozicemi pro SATA disk; 6jádrový procesor Intel Core i5; grafická karta Intel UHD Graphics 730; 32 GB DDR4 RAM
 • TVS-h874T-i7-32G: NAS s 8 pozicemi pro SATA disk; 12jádrový procesor Intel Core i7; grafická karta Intel UHD Graphics 770; 32 GB DDR4 RAM
 • TVS-h874T-i9-64G: NAS s 8 pozicemi pro SATA disk; 16jádrový procesor Intel Core i9; grafická karta Intel UHD Graphics 770; 64 GB DDR4 RAM

Mezi nejdůležitější vlastnosti zařízení TVS-hx74T patří:

 • Procesory Intel Core: Díky procesorům Intel Core i9, i7 a i5 12. generace nabízí novinka pozoruhodný výpočetní výkon a zajišťuje spolupráci při střihu videí v rozlišení 4K na více pracovních stanicích.
 • Integrovaná jednotka GPU pro rychlé překódování videa: TVS-hx74T urychluje překódování záznamů RAW v reálném čase, což umožňuje rychlý přístup k souborům a jejich prohlížení pro uživatele, spolupracovníky a klienty na různých zařízeních.
 • Konektivita rozhraní Thunderbolt 4: Dva integrované porty Thunderbolt 4 zajišťují vysokou rychlost přenosu dat.
 • Zjednodušený pracovní postup pro spolupráci: TVS-hx74T nabízí propojení mezi více uživateli počítačů Mac/PC a umožňuje flexibilní nastavení přístupových práv, čímž chrání před neoprávněným přístupem.
 • Svazek NVMe SSD: TVS-hx74T je vybaveno dvěma sloty M.2 2280 PCIe Gen 4 x4, které podporují disky M.2 NVMe SSD pro vytváření superrychlých svazků určených pro práci na realizovaných projektech.
 • Až 154 TB úložného prostoru (ve variantě pro 8 disků): TVS-hx74T nabízí dostatek prostoru pro stále rostoucí nároky kreativních projektů.
 • Možnost rozšíření na 25/10 GbE: Řada TVS-hx74T je vybavena sloty PCIe 4. generace a díky standardnímu rozhraní 2,5 GbE zaručuje další rozšiřitelnost sítě, což z ní činí ideální řešení pro úlohy s vysokými nároky na šířku pásma, včetně střihu videí 4K a tvorby multimediálního obsahu.
 • Operační systém ZFS orientovaný na kreativce: Řada TVS-hx74T poskytuje flexibilní správu úložišť, komplexní ochranu dat a optimalizovaný výkon, který splňuje požadavky kreativních profesionálů.
 • Samoregenerace poškozených dat: Díky funkci samoregenerování TVS-hx74T automaticky detekuje a opravuje poškozená data, čímž zajišťuje plynulou produkci videí bez jakéhokoli přerušení.
 • Zálohování dat ze systému NAS do cloudu: myQNAPcloud Storage je cloudové úložiště hostované společností QNAP a pro každého uživatele QNAP je k dispozici 16 GB cloudového úložiště zdarma. Tato funkce zajišťuje ochranu a přístup k důležitým datům odkudkoli a zlepšuje správu dat a spolupráci v rámci celého tvůrčího pracovního procesu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz