přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jak bude vypadat uživatelské prostředí pro Linuxové aplikace na Chromebooku?

Karat

Jak bude vypadat uživatelské prostředí pro Linuxové aplikace na Chromebooku?

chromeos.jpg

S příchodem Linuxových aplikací do Chrome OS díky kontejneru Crostini je třeba najít ideální grafické rozhraní. Z předchozích zpráv jsme se již dozvěděli jak tuto novou funkci vyzkoušet, ovšem až teď se začínají objevovat informace o prvcích uživatelského rozhraní.


reklama

Jednoduše řečeno, Linux potřebuje definovat uživatelské rozhraní. Stejně jako systém Android, Windows, MacOS nebo Chrome OS má většinu tohoto standartního uživatelského prostředí řízenu operačním systémem. Ve chvíli, kdy vývojář aplikace volá systémové písmo, panel nástrojů nebo tlačítko atd., musí být tyto prvky definovány systémem, aby se zobrazily. Jak jistě všichni víme, Linux si pro aplikace definuje prostředí (Gnome, XFCE, Unity atd.), proto v tomto případě musí existovat soubor základních pravidel, který bude upravovat zobrazení standartních prvků aplikace.

Zatím to vypadá, že vývojáři, kteří stojí za projektem Crostini zvolí jako výchozí téma Adapta, které lze použít na mnoha distribucích Linuxu. Na přiloženém obrázku uvídíte jak Adapta vypadá.

Díky tomuto kroku je krásně vidět, že Google nemyslí pouze na vývojáře, ale i na obyčejné spotřební uživatele.

Více podrobností se dočtete na portále: https://chromeunboxed.com

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Příběh FX tradera obchodujícího online

Vydělávat na tradingu? „Nejlepší je začít na demo účtu,“ říká dnes už zkušený FX trader. Na trhu Forex nejdříve vypozoroval určité vzorce, podle kterých začal obchodovat: „Až později jsem zjistil, že existuje něco jako technická analýza a že se těm formacím říká dvojitý vrchol,“ říká dnes.

Pokračování ...


Tiskárna Brno