přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Konec kampaně pro Turris MOX

Konec kampaně pro Turris MOX

cznic.png

Dnešním dnem končí kampaň pro projekt modulárního routeru Turris MOX, který nakonec přes veškeré pochyby uspěl a celkově získal skoro 8 000 000 Kč. 


O této kampani jsme vás již informovali v jejím začátku, přesto neuškodí si několik věcí připomenout. Turris MOX bude nový modulární router z dílny české společnosti CZ.NIC, která je známá především jako správce české domény. V minulosti jste se mohli setkat s nejstarším routerem Turris, který byl pronajmut několika vybraným dobrovolníkům z celé České republiky. Počet zájemců byl obrovský, a proto se CZ.NIC rozhodl začít s kampaní na známý router Turris Omnia. Kampaň na Omnii byla obrovským úspěchem a motivací do budoucna. V dubnu letošního roku se CZ.NIC rozhodl začít s kampaní na svůj třetí router známý jako Turris MOX. Turris MOX měl být na rozdíl od svých starších „bratrů“ více modulární, tak aby si ho uživatel mohl přizpůsobit do potřebné podoby a zbytečně neplatil za funkce, které nikdy nevyužije. Kampaň se tedy spustila, ale na začátku nevypadala příliš úspěšně, dokonce se hovořilo o propadáku. Jenže situace se ke konci kampaně zlepšila. Celková požadovaná částka se vybrala a kampaň se dokonce prodloužila o dalších 15 dní, aby se jí mohli zúčastnit firemní přispěvatelé.

Úderem dnešní deváté hodiny kampaň skončila a celková vybraná částka činí 361 451 USD (přibližně 8 000 000 Kč). Kampaň se tedy opravdu povedla a lze ji označit za jenu z největších českých kampaní. Pokud by jste náhodou měli o Turris MOX zájem, můžete si jej na stránkách projektu stále pořídit (za mírně vyšší cenu + 15%).


Velice nás těší, že se Turris MOX setkal s pozitivním ohlasem u fanoušků i firemních zákazníků. Jedná se skutečně unikátní koncept, který dává uživateli možnost sestavit zařízení přesně odpovídající jeho požadavkům. To ocení nejen nadšenci do síťových technologií, ale také společnosti, které hledají vhodný hardware pro své vlastní projekty,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz