přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Konec kampaně pro Turris MOX

Symphera - PM konference

Konec kampaně pro Turris MOX

cznic.png

Dnešním dnem končí kampaň pro projekt modulárního routeru Turris MOX, který nakonec přes veškeré pochyby uspěl a celkově získal skoro 8 000 000 Kč. 


O této kampani jsme vás již informovali v jejím začátku, přesto neuškodí si několik věcí připomenout. Turris MOX bude nový modulární router z dílny české společnosti CZ.NIC, která je známá především jako správce české domény. V minulosti jste se mohli setkat s nejstarším routerem Turris, který byl pronajmut několika vybraným dobrovolníkům z celé České republiky. Počet zájemců byl obrovský, a proto se CZ.NIC rozhodl začít s kampaní na známý router Turris Omnia. Kampaň na Omnii byla obrovským úspěchem a motivací do budoucna. V dubnu letošního roku se CZ.NIC rozhodl začít s kampaní na svůj třetí router známý jako Turris MOX. Turris MOX měl být na rozdíl od svých starších „bratrů“ více modulární, tak aby si ho uživatel mohl přizpůsobit do potřebné podoby a zbytečně neplatil za funkce, které nikdy nevyužije. Kampaň se tedy spustila, ale na začátku nevypadala příliš úspěšně, dokonce se hovořilo o propadáku. Jenže situace se ke konci kampaně zlepšila. Celková požadovaná částka se vybrala a kampaň se dokonce prodloužila o dalších 15 dní, aby se jí mohli zúčastnit firemní přispěvatelé.

Úderem dnešní deváté hodiny kampaň skončila a celková vybraná částka činí 361 451 USD (přibližně 8 000 000 Kč). Kampaň se tedy opravdu povedla a lze ji označit za jenu z největších českých kampaní. Pokud by jste náhodou měli o Turris MOX zájem, můžete si jej na stránkách projektu stále pořídit (za mírně vyšší cenu + 15%).


Velice nás těší, že se Turris MOX setkal s pozitivním ohlasem u fanoušků i firemních zákazníků. Jedná se skutečně unikátní koncept, který dává uživateli možnost sestavit zařízení přesně odpovídající jeho požadavkům. To ocení nejen nadšenci do síťových technologií, ale také společnosti, které hledají vhodný hardware pro své vlastní projekty,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDE


Flowmon Friday 2019

Public Relations

Český startup umožňuje automatické investování

PortuPortu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat – jen sledovat, jak vaše peníze pracují za vás.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Všechny blogy »

eXo space