přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Konec podpory Steamu na Ubuntu?

Konec podpory Steamu na Ubuntu?

Ubuntu.jpg

Ubuntu je dnes jedna z nejpopulárnějších linuxových distribucí, přesto se podle nejnovějších informací Steam rozhodl nadále upustit od její podpory. Z jakých důvodů se tak rozhodl?


Steam podporuje Ubuntu od spuštění kampaně Steam for Linux v roce 2012. Od té doby si můžeme na Ubuntu zahrát spoustu her z této herní platformy, kde jejich počet každoročně roste o desítky až stovky. Na Linux se tak dostaly některé AAA tituly, jako je například známý Witcher 2.

Nedávno se na Twitteru  Pierre-Loup Griffaise  objevilo oznámení, z něhož vyplývá, že Ubuntu 19.10 již nebude od Steamu oficiálně podporováno. Tento krok je reakcí na zprávu Canonicalu, který se rozhodl přestat poskytovat 32bitové balíčky ve svých archivech právě ve verzi 19.10.

Proč tomu tak je? Přestože je dnes většina aplikací, her a počítačů již 64bitových, nalezneme spoustu aplikací, které byly vydány jen jako 32bitové a běží na našich systémech za pomocí 32bitových knihoven, které se Canonical ve verzi Ubuntu 19.10 rozhodl odstranit. Nejčastějším zástupcem těchto 32 bitových aplikací jsou právě hry, které po vydání ne příliš často přicházejí s většími aktualizacemi, jako je přechod na 64bitovou verzi.

Pokud si tedy budete chtít zahrát hry ze Steamu na Linuxu, budete nuceni využít jiné distribuce než zmíněné Ubuntu. Je sice stále možné, že by se Steam rozhodl změnit svůj postoj, to ale není příliš pravděpodobné, jelikož Ubuntu je pro něj minimální trh, a přineslo by mu to jen komplikace. Samozřejmě zatím nebylo nic oficiálně prohlášeno a jedná se o nepříliš spolehlivý zdroj informací, přesto je tento krok logický a velmi pravděpodobně se v nejbližší době odehraje.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »