přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Konec podpory Steamu na Ubuntu?

Konec podpory Steamu na Ubuntu?

Ubuntu.jpg

Ubuntu je dnes jedna z nejpopulárnějších linuxových distribucí, přesto se podle nejnovějších informací Steam rozhodl nadále upustit od její podpory. Z jakých důvodů se tak rozhodl?


Steam podporuje Ubuntu od spuštění kampaně Steam for Linux v roce 2012. Od té doby si můžeme na Ubuntu zahrát spoustu her z této herní platformy, kde jejich počet každoročně roste o desítky až stovky. Na Linux se tak dostaly některé AAA tituly, jako je například známý Witcher 2.

Nedávno se na Twitteru  Pierre-Loup Griffaise  objevilo oznámení, z něhož vyplývá, že Ubuntu 19.10 již nebude od Steamu oficiálně podporováno. Tento krok je reakcí na zprávu Canonicalu, který se rozhodl přestat poskytovat 32bitové balíčky ve svých archivech právě ve verzi 19.10.

Proč tomu tak je? Přestože je dnes většina aplikací, her a počítačů již 64bitových, nalezneme spoustu aplikací, které byly vydány jen jako 32bitové a běží na našich systémech za pomocí 32bitových knihoven, které se Canonical ve verzi Ubuntu 19.10 rozhodl odstranit. Nejčastějším zástupcem těchto 32 bitových aplikací jsou právě hry, které po vydání ne příliš často přicházejí s většími aktualizacemi, jako je přechod na 64bitovou verzi.

Pokud si tedy budete chtít zahrát hry ze Steamu na Linuxu, budete nuceni využít jiné distribuce než zmíněné Ubuntu. Je sice stále možné, že by se Steam rozhodl změnit svůj postoj, to ale není příliš pravděpodobné, jelikož Ubuntu je pro něj minimální trh, a přineslo by mu to jen komplikace. Samozřejmě zatím nebylo nic oficiálně prohlášeno a jedná se o nepříliš spolehlivý zdroj informací, přesto je tento krok logický a velmi pravděpodobně se v nejbližší době odehraje.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »