přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux 4.16 přináší mnoho vylepšení

Control

Linux 4.16 přináší mnoho vylepšení

cavt451c20af55c46.jpg

Dlouho očekávaný Linux 4.16 byl včera po devíti týdnech vývoje oficiálně vydán. Toto vydání sebou přináší hlavně zlepšení existujících  ovladačů a přidání několika nových. 


reklama

Na okamžik, kdy Linus Torvalds oznámí vydání nové verze jádra se mnoho z nás určitě vždy těší. Pojďme si představit nejdůležitější novinky Linuxu 4.16 (podrobnosti k vydání najdete na této stránce).
  • V oblasti procesorů se stále pracuje na zlepšení záplat pro známé bezpečnostní útoky Spectre/Meltdown. Kromě toho se zapracovalo na kódu pro architekturu x86, který je nadále pročišťován a opravován.

  • U souborových systému se zlepšila zejména rychlost I/O pro menší operace. Samozřejmě proběhla spousta oprav souborových systému (EXT4, Btrfs, XFS).

  • V oblasti grafických ovladačů kraluje, jak je poslední dobou zvykem AMD, které pracovalo na svém ovladači AMDGPU – nová je synchronizace mezi několika display, proběhla práce na zlepšení spolupráce AMDGPU s DRM. Na zlepšení spolupráce ovladačů s DRM zapracoval i Intel pro procesory Cannonlake.

  • Byla přidána podpora mnoha ARM zařízení jako například Orange Pi R1.

  • Přibylo taky několik nových ovladačů zvuku z nichž je asi nejvýznamnější Allwinner A83T.

  • Hlavní novinkou této verze jádra je, že již nebudete potřebovat pro Linux ve VirtualBoxu přídavky pro hosta, protože jsou integrovány přímo v jádru.

Na závěr se dá říct, že nová verze jádra sebou nepřináší žádnou revoluci, ale pokračuje v příjemné evoluci a zlepšuje nám život ve světě Linuxu.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Příběh FX tradera obchodujícího online

Vydělávat na tradingu? „Nejlepší je začít na demo účtu,“ říká dnes už zkušený FX trader. Na trhu Forex nejdříve vypozoroval určité vzorce, podle kterých začal obchodovat: „Až později jsem zjistil, že existuje něco jako technická analýza a že se těm formacím říká dvojitý vrchol,“ říká dnes.

Pokračování ...


Tiskárna Brno