přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux From Scratch 8.2

ALTEC

Linux From Scratch 8.2

lfs-logo_1.png

Vyšla nová verze známých knih pro sestavení vlastního operačního systému na linuxovém jádře. Tyto knihy se jmenují Linux From Scratch (LFS) a Beyond Linux From Scratch (BLFS). 


reklama

Linux From Scratch (LFS) ze své podstaty není linuxová distribuce jako taková, je to pouze návod, jak si sestavit vlastní „minimální“ operační systém založený na Linuxu. Rozhodně tato kniha není určena začátečníkům a uživatelům Linuxem nepolíbeným. LFS je kniha určena těm, kteří mají čas (spíše spoustu času), chuť nahlédnout do zákoutí Linuxu a chtějí vyzkoušet, jak taková distribuce funguje a vypadá „pod kapotou“. Beyond Linux From Scratch (BLFS) je pokračováním knihy LFS (pokračuje tam kde LFS končí) a jejím účelem je pomoct uživatelům rozvíjet jejich LFS systém. To znamená instalovat další balíčky a nastavovat systém. Pro BLFS platí ty samé pravidla jako pro LFS – není určena začátečníkům a lidem co nemají čas.

Zpět k novinkám. Tato nová verze obsahuje jádro Linuxu 4.15.3, Glibc 2.27, Binutils 2.30 a GCC 7.3.0. Novinek není mnoho, protože jak jsme si řekli na začátku LFS je jen základní systém a obsahuje minimum balíčků.

Na závěr doplním, že pro příznivce systemd, které LFS nepoužívá existuje kniha Beyond Linux From Scratch (systemd edition).

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz