přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux From Scratch 8.2

Autodesk

Linux From Scratch 8.2

lfs-logo_1.png

Vyšla nová verze známých knih pro sestavení vlastního operačního systému na linuxovém jádře. Tyto knihy se jmenují Linux From Scratch (LFS) a Beyond Linux From Scratch (BLFS). 


reklama

Linux From Scratch (LFS) ze své podstaty není linuxová distribuce jako taková, je to pouze návod, jak si sestavit vlastní „minimální“ operační systém založený na Linuxu. Rozhodně tato kniha není určena začátečníkům a uživatelům Linuxem nepolíbeným. LFS je kniha určena těm, kteří mají čas (spíše spoustu času), chuť nahlédnout do zákoutí Linuxu a chtějí vyzkoušet, jak taková distribuce funguje a vypadá „pod kapotou“. Beyond Linux From Scratch (BLFS) je pokračováním knihy LFS (pokračuje tam kde LFS končí) a jejím účelem je pomoct uživatelům rozvíjet jejich LFS systém. To znamená instalovat další balíčky a nastavovat systém. Pro BLFS platí ty samé pravidla jako pro LFS – není určena začátečníkům a lidem co nemají čas.

Zpět k novinkám. Tato nová verze obsahuje jádro Linuxu 4.15.3, Glibc 2.27, Binutils 2.30 a GCC 7.3.0. Novinek není mnoho, protože jak jsme si řekli na začátku LFS je jen základní systém a obsahuje minimum balíčků.

Na závěr doplním, že pro příznivce systemd, které LFS nepoužívá existuje kniha Beyond Linux From Scratch (systemd edition).

Nahoru

Příspěvky

Linux From Scratch 8.2
Marek H. 5. 03. 2018, 12:09:01
Odpovědět  Odkaz 
Kdo tyto knihy přečetl, ať hodí kamenem.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Studium IT pro správce sítí nově i v kombinované formě

Na plzeňské Vyšší odborné škole zdravotnické, managementu a veřejnosprávních studií – vošplzeň.cz – zaznamenáváme dlouhodobý trend poptávky po odbornících v oblasti informačních technologií. Jelikož je v tomto oboru potřeba v souvislosti s neustálým vývojem nových technologií získávat nové znalosti, připravili jsme již od letošního školního roku 2018/2019 3letý vzdělávací program Systémový administrátor IT v kombinované (dálkové) formě.

Pokračování ...


Tiskárna Brno