přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux Kernel 4.17-rc4 "Merciless Moray"

Control

Linux Kernel 4.17-rc4 "Merciless Moray"

tux.png

Linus Torvalds vydal Linux 4.17-rc4, nejnovější týdenní testovací verzi a uveřejnil i kódové jméno.


reklama

Aktuální kódové jméno testovacího jádra je Merciless Moray. Změny od předchozí verze Linux 4.10-rc6 se jménem Fearless Koyot jsou víceméně jen integrované opravy chyb. Oficiální jádro se očekává v polovině června. Podle poznámek Linuse jsou dvě třetiny opravy ovladačů. Například byl sloučen ovladač VirtualBox Guest, takže s tímto krokem umožňuje lepší zážitek z Linuxu na Oracle VirtualBox VM tím, že budeme mít již nezbytnou řadu hostujících ovladačů. Dále je vyřešena větší podpora pro ARM desky, včetně Orange Pi R1, Hummingboard2 a dokonce i D-Link DNS_313 NAS. Pokračují vylepšení systémového/ukládacího systému Linux včetně mnoha změn v XFS, zejména zvýšení výkonu v několika oblastech kódu jádra, více oprav Btrfs RAID 5/6, atd.

Na závěr ještě například různá bezpečnostní vylepšení a pokračující práce na zmírňování hrozeb Spectra a Meltdown pro všechny podporované architektury.

Nahoru

Příspěvky

Linux Kernel 4.17-rc4 "Merciless Moray"
davkol 13. 05. 2018, 11:18:46
Odpovědět  Odkaz 
> Linux Kernel 4.17-rc4 "Merciless Moray" (…) Změny od předchozí verze Linux 4.10-rc6 se jménem Fearless Koyot jsou víceméně jen integrované opravy chyb.

Oh, really?

Nebo mi uniká nějaký vtip? Protože od 4.10 se do 4.17 změnilo docela dost.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz