přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux Kernel 4.17-rc4 "Merciless Moray"

Alvao

Linux Kernel 4.17-rc4 "Merciless Moray"

tux.png

Linus Torvalds vydal Linux 4.17-rc4, nejnovější týdenní testovací verzi a uveřejnil i kódové jméno.


Aktuální kódové jméno testovacího jádra je Merciless Moray. Změny od předchozí verze Linux 4.10-rc6 se jménem Fearless Koyot jsou víceméně jen integrované opravy chyb. Oficiální jádro se očekává v polovině června. Podle poznámek Linuse jsou dvě třetiny opravy ovladačů. Například byl sloučen ovladač VirtualBox Guest, takže s tímto krokem umožňuje lepší zážitek z Linuxu na Oracle VirtualBox VM tím, že budeme mít již nezbytnou řadu hostujících ovladačů. Dále je vyřešena větší podpora pro ARM desky, včetně Orange Pi R1, Hummingboard2 a dokonce i D-Link DNS_313 NAS. Pokračují vylepšení systémového/ukládacího systému Linux včetně mnoha změn v XFS, zejména zvýšení výkonu v několika oblastech kódu jádra, více oprav Btrfs RAID 5/6, atd.

Na závěr ještě například různá bezpečnostní vylepšení a pokračující práce na zmírňování hrozeb Spectra a Meltdown pro všechny podporované architektury.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao