přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux Kernel 4.17-rc4 "Merciless Moray"

konference Datová centra pro business

Linux Kernel 4.17-rc4 "Merciless Moray"

tux.png

Linus Torvalds vydal Linux 4.17-rc4, nejnovější týdenní testovací verzi a uveřejnil i kódové jméno.


Aktuální kódové jméno testovacího jádra je Merciless Moray. Změny od předchozí verze Linux 4.10-rc6 se jménem Fearless Koyot jsou víceméně jen integrované opravy chyb. Oficiální jádro se očekává v polovině června. Podle poznámek Linuse jsou dvě třetiny opravy ovladačů. Například byl sloučen ovladač VirtualBox Guest, takže s tímto krokem umožňuje lepší zážitek z Linuxu na Oracle VirtualBox VM tím, že budeme mít již nezbytnou řadu hostujících ovladačů. Dále je vyřešena větší podpora pro ARM desky, včetně Orange Pi R1, Hummingboard2 a dokonce i D-Link DNS_313 NAS. Pokračují vylepšení systémového/ukládacího systému Linux včetně mnoha změn v XFS, zejména zvýšení výkonu v několika oblastech kódu jádra, více oprav Btrfs RAID 5/6, atd.

Na závěr ještě například různá bezpečnostní vylepšení a pokračující práce na zmírňování hrozeb Spectra a Meltdown pro všechny podporované architektury.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Září – měsíc bezpečnosti se Sophos Central

SophosNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
Nebylo by skvělé zabezpečit vaše firewally, počítače, servery a mobilní zařízení pomocí nejlepších kyberbezpečnostních řešení na trhu a spravovat vše z jednoho intuitivního uživatelského rozhraní?

Pokračování ...


Sophos