přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux Mint 19 "Tara" oznamuje: "Cinnamon bude rychlejší, než kdy předtím!"

Alvao

Linux Mint 19 "Tara" oznamuje: "Cinnamon bude rychlejší, než kdy předtím!"

linux_mint.png

Vývojový tým této velmi oblíbené distribuce provedl na začátku roku testy, aby zjistil jak je na tom s výkonem grafického prostředí Cinnamon. Testy se týkali rychlosti spouštění aplikací.


Tato informace se nedávno objevila na blogu distribuce Linux Mint. Vývojový tým zde podrobně popisuje jak probíhalo testování, ladění grafického prostředí a způsob řešení problému s výkonem, zjištěného během testování. Je opravdu těžké měřit skutečný čas mezi okamžikem klepnutí na tlačítko myši a okamžikem, kdy je nová aplikace vykreslena na obrazovce, její okno je správně namapováno a animace je dokončena. Pro tento případ vyvinul tým speciální skript. Díky němu dokázali změřit čas, jak dlouho trvalo otevření 200 oken na tomto desktopu. Touto metodou tedy mohli měřit čas, který skript potřeboval na vytvoření těchto oken a čas, který byl potřeba na zotavení pracovního prostředí. Cílem těchto testů bylo snížit čas spuštění a vykreslení aplikace na co nejnižší hodnotu. Více podrobností se dočtete na tomto odkazu: http://blog.linuxmint.com/?p=3525 .

Linux Mint 19 by měl oficiálně vyjít na přelomu května a června.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao