přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux Mint 19 "Tara" oznamuje: "Cinnamon bude rychlejší, než kdy předtím!"

Alvao

Linux Mint 19 "Tara" oznamuje: "Cinnamon bude rychlejší, než kdy předtím!"

linux_mint.png

Vývojový tým této velmi oblíbené distribuce provedl na začátku roku testy, aby zjistil jak je na tom s výkonem grafického prostředí Cinnamon. Testy se týkali rychlosti spouštění aplikací.


reklama

Tato informace se nedávno objevila na blogu distribuce Linux Mint. Vývojový tým zde podrobně popisuje jak probíhalo testování, ladění grafického prostředí a způsob řešení problému s výkonem, zjištěného během testování. Je opravdu těžké měřit skutečný čas mezi okamžikem klepnutí na tlačítko myši a okamžikem, kdy je nová aplikace vykreslena na obrazovce, její okno je správně namapováno a animace je dokončena. Pro tento případ vyvinul tým speciální skript. Díky němu dokázali změřit čas, jak dlouho trvalo otevření 200 oken na tomto desktopu. Touto metodou tedy mohli měřit čas, který skript potřeboval na vytvoření těchto oken a čas, který byl potřeba na zotavení pracovního prostředí. Cílem těchto testů bylo snížit čas spuštění a vykreslení aplikace na co nejnižší hodnotu. Více podrobností se dočtete na tomto odkazu: http://blog.linuxmint.com/?p=3525 .

Linux Mint 19 by měl oficiálně vyjít na přelomu května a června.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Visibilita a řízení přístupu v síti: Detekce a řízení vnitřních hrozeb

Dimension DataHackeři to mají čím dál jednodušší. Ve stále rostoucí IT infrastruktuře firem, do které se připojují další a další uživatelé a zařízení, internetoví zločinci snadno skryjí své aktivity. Kvůli menší přehlednosti sítě mají spoustu času na krádež dat, financí nebo poškození firmy dříve, než je bezpečnostní systémy odhalí. Řešením je zavedení bezpečnostní politiky uvnitř sítě. Navštivte seminář společnosti Dimension Data, který vám pomůže se v této problematice zorientovat.

Pokračování ...


CeBIT 2018