přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, LLVM 10.0 / Clang 10.0 přichází se spoustou novinek

LLVM 10.0 / Clang 10.0 přichází se spoustou novinek

cavt451c20af55c46.jpg

V nejbližších dnech se očekává vydání nového LLVM, které sebou přinese zajímavé novinky. Pár týdnů po jeho vydání bude následovat Clang 10.0, to seznam novinek ještě vylepší rozšíří. Samozřejmě součástí bude i spousta oprav, aktualizací a drobných vylepšení.


Vydání LLVM / Clang 10.0 se očekává v následujících dnech, zatímco GCC 10 se uvolní o něco později, tedy v několika příštích týdnech. Určitě vás zajímají hlavní změny, které tato aktualizace přinese, tak se na ně pojďme podívat:

  • První novinkou pro procesory Intel AVX-512 je nyní -mprefer-vector-width = 256, výchozím chováním pro omezení použití 512 bitů. se registruje kvůli přetečení AVX-512, ke kterému může dojít. To odpovídá chování GCC, zatímco ti, kteří chtějí předchozí chování, mohou použít -mprefer-vector-width = 512, pokud chtějí zvýšit použití 512-bitových registrů, ale s možnými výkonovými důsledky dopadu frekvence AVX-512.
  • Dále se dočkalo vylepšení AMD Znver2 (Zen 2).
  • Přibyla podpora jader Cortex-A65, A65AE, Neoverse N1 a Neoverse E1.
  • Kromě podpory nových CPU Arm má AArch64 pro LLVM 10 optimalizované generování kódu ARMv8.1-M, ​​auto-vektorizaci pro rozšíření vektoru MVE ARMv8.1-M a další zajímavá vylepšení.
  • Společnost IBM POWE přidala také řadu vylepšení, včetně lepších odhadů registrů, vylepšeného modelu pro vektorizér, vektorizace matematických rutin pomocí knihovny IBM MASSV a dalších vylepšení.
  • Najdete vylepšení back-end AMDGPU LLVM.
  • Byla rozšířena podpora C ++ 20, včetně podpory C ++ Concepts a dalších funkcí, ale podpora ještě není dokončena v plném rozsahu.
  • Rozšířená podpora OpenMP 5.0, včetně smyček založených na dosahu, kolapsu nedokonale vnořených smyček, jednotné sdílené paměti pro NVIDIA NVPTX a dalších doplňků.

Závěrem nezle než říct, že všechna vylepšení vypadají dobře a každé z nich najde své uplatnění. Určitě jich je mnohem více, než o kolika jsme si řekli. Nám nezbývá nic jiného, než se těšit na to, až se nové verze objeví v našich distribucích. 

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz