přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Microsoft sponzoruje OpenBSD, nová verze Linux Mint, řecká migrace na LibreOffice

Microsoft sponzoruje OpenBSD, nová verze Linux Mint, řecká migrace na LibreOffice

dvatydny.gif

Nadace OpenBSD dostala vskutku neobvyklého „zlatého“ sponzora. Vyšla nová verze populární distribuce Linux Mint. A řecké město Livadeia přechází na svobodný kancelářský balík LibreOffice.


Microsoft se stal sponzorem OpenBSD

V pravdě nečekaného sponzora získala nadace OpenBSD. Prvním "zlatým" sponzorem (tedy takovým, který přispěl mezi 25 a 50 tisíci dolary) nadace se stala společnost Microsoft.

Zdánlivě překvapivým darem ale Microsoft přispívá především na vývoj OpenSSH, za nímž stojí právě OpenBSD. Začlenění podpory pro SSH do PowerShellu totiž Microsoft oznámil již začátkem června.

Vyšel LinuxMint 17.2

Po půl roce (a "kousku") je zde nová verze populární distribuce Linux Mint. Nová verze 17.2 "Rafaela" je vydání s prodlouženou podporou a užívat si jej tedy, včetně bezpečnostních aplikací, můžete až do roku 2019. Nové verze vyšly již tradičně dvě -- jedna s prostředím MATE a druhá s prostředím Cinnamon.

Mezi zajímavé novinky patří samozřejmě nové verze obou prostředí -- Cinnamon 2.6 a MATE 1.10. "Společnými" změnami jsou například novinky v nástroji na správu zdrojů (repozitářů), který nově podporuje procházení PPA repozitářů a také přidává rozhraní pro správu "cizích" (tedy nejčastěji ručně nainstalovaných) balíků.

Vylepšení se dočkal také správce aktualizací nebo nástroj pro nastavení jazyka prostředí. Nový je také přihlašovací manažer MDM verzi 2.0. Lepší podpory hardware se dočkají majitelé nových počítačů s UEFI a grafickými kartami NVIDIA Optimus.Open data & gov

Řecká Livadeia přechází na LibreOffice

Ne všechny zprávy z Řecka musí být jen negativní. Řecké město Livadeia totiž přechází na svobodný kancelářský balík LibreOffice. Ten společně s blíže nespecifikovaným systémem pro správu dokumentů nahrazuje dosud používané proprietární řešení.

V Livadeie se zaměřili na zlepšení IT obecně a ke zlepšení služeb pro občany jim má pomoci i další otevřené řešení, kterým tentokráte je dvojice Apache a WordPress pohánějící nové stránky města. Třetí novinkou v IT místní samosprávy je opět blíže nedefinovaný nový systém, který občanům umožní snazší podávání žádostí o informace a hlášení problémů.

(Téměř) jednou větou

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vojtěch Trefný

Vojtěch Trefný

Dříve dlouholetý Ubunťák nyní uživatel Fedory a programátor v Red Hatu, kde pracuji především na knihovných a nástrojích pro práci se storage (Udisks, Blivet, Libblockdev) a okrajově také na instalátoru Anaconda.


  • Distribuce: Fedora, CentOS
  • Grafické prostředí: Xfce

| blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS