přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Minimal Ubuntu vychází v nové verzi

Minimal Ubuntu vychází v nové verzi

ubuntu_circle.png

Minimal Ubuntu je nejmenší obraz Ubuntu, sloužící jako základ pro aplikace běžící v cloudu nebo různá kontejnerová řešení. Tyto obrazy jsou o polovinu menší, než klasické Ubuntu server a navíc disponují o 40% vyšší rychlostí bootování. K dispozici jsou ve verzích 16.04 a 18.04 LTS.


Tato minimální verze Ubuntu je navržena pro zcela automatizované operace, to znamená, že obrazy stále obsahují ssh, apt a snapd, ovšem postrádají obvyklé nástroje pro interakci jako jsou například editory, dokumentace, přizpůsobení jazyku a další nástroje určené pro uživatele. Je plně kompatabilní se standardními operacemi, není tedy problém doinstalovat jakýkoliv potřebný balíček určený pro Ubuntu. Jádro Minimal Ubuntu je také optimalizováno pro různá cloudová prostředí, jmenovitě jsou to Amazon EC2, Google Compute Engine (GCE), LXD a KVM/OpenStack.

Minimal Ubuntu vychází v nové verzi Minimal Ubuntu vychází v nové verzi

Minimal Ubuntu 18.04 LTS ve verzi pro Docker dosahuje velikosti pouhých 29MB. Je označován jako ideální základ pro kontejnery a umožňuje vývojářům rychlejší implementaci cloudových aplikací. 

Více bližších informací se můžete dočíst na blogu Ubuntu.com. (https://blog.ubuntu.com/2018/07/09/minimal-ubuntu-released).

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Září – měsíc bezpečnosti se Sophos Central

SophosNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
Nebylo by skvělé zabezpečit vaše firewally, počítače, servery a mobilní zařízení pomocí nejlepších kyberbezpečnostních řešení na trhu a spravovat vše z jednoho intuitivního uživatelského rozhraní?

Pokračování ...


Sophos