přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Minimal Ubuntu vychází v nové verzi

Minimal Ubuntu vychází v nové verzi

ubuntu_circle.png

Minimal Ubuntu je nejmenší obraz Ubuntu, sloužící jako základ pro aplikace běžící v cloudu nebo různá kontejnerová řešení. Tyto obrazy jsou o polovinu menší, než klasické Ubuntu server a navíc disponují o 40% vyšší rychlostí bootování. K dispozici jsou ve verzích 16.04 a 18.04 LTS.


Tato minimální verze Ubuntu je navržena pro zcela automatizované operace, to znamená, že obrazy stále obsahují ssh, apt a snapd, ovšem postrádají obvyklé nástroje pro interakci jako jsou například editory, dokumentace, přizpůsobení jazyku a další nástroje určené pro uživatele. Je plně kompatabilní se standardními operacemi, není tedy problém doinstalovat jakýkoliv potřebný balíček určený pro Ubuntu. Jádro Minimal Ubuntu je také optimalizováno pro různá cloudová prostředí, jmenovitě jsou to Amazon EC2, Google Compute Engine (GCE), LXD a KVM/OpenStack.

Minimal Ubuntu vychází v nové verzi Minimal Ubuntu vychází v nové verzi

Minimal Ubuntu 18.04 LTS ve verzi pro Docker dosahuje velikosti pouhých 29MB. Je označován jako ideální základ pro kontejnery a umožňuje vývojářům rychlejší implementaci cloudových aplikací. 

Více bližších informací se můžete dočíst na blogu Ubuntu.com. (https://blog.ubuntu.com/2018/07/09/minimal-ubuntu-released).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS