přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

K dispozi je také archiv článků dělený podle let a měsíců.

QtiPlot: Vytvářejte statistiky a grafy

qtiplot.png

Aplikace QtiPlot slouží k vykreslování grafů, zadávání a editaci statistických dat, analýze a zpracování dat. Práce v QtiPlotu se principiálně podobá práci v tabulkových editorech (tzv. spreadsheet), kterým je například Calc z kancelářského balíku OpenOffice.org. Tabulkové editory se obvykle zaměřují především na problematiku administrativy a účetnictví, naproti tomu se QtiPlot zaměřuje spíše na oblast přírodních věd.


 

MegaGlest

megaglest.png

Žáner RTS je na Linuxe pomerne vzácny. Zatiaľ čo akčných hier nájdeme neúrekom, hrateľné stratégie sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky. MegaGlest je preto stratégiou, ktorú stojí za to vyskúšať.


 

Správa linuxového serveru: PostgreSQL: Instalace a zprovoznění

debain_notext.png

PostgreSQL je špičkový open-source databázový systém s řadou zajímavých vlastností. V tomto díle se dozvíte, jak PostgreSQL nainstalovat, aktualizovat a jak v něm provést ty nejzákladnější úkoly jako vytvoření databáze a uživatele.


 

Recenze openSUSE 11.4

opensuse.png

Dalších osm měsíců uplynulo a máme tady opět novou verzi linuxové distribuce openSUSE, tentokrát označenou jako 11.4. Poměrně vysoké číslo v rámci jedné „velké“ verze napovídá, že by mělo jít o verzi nepřinášející až tolik nových věcí, ale o větší odladění těch stávajících. Jak je to tedy doopravdy?


 

Britské úřady musí preferovat otevřené standardy

dvatydny.gif

Britské úřady musí preferovat otevřené standardy, Android: podpora formátu VP8, první ohlasy na tablet Xoom, GNOME 3 a Unity mění způsob práce s okny, Red Hat změnil způsob patchování jádra, aby znevýhodnil konkurenty, Postler – nenáročný e-mailový klient, Hry: Trailer na Rage, předprodej OilRush, FreeBSD 8.2.


 

Šťastný statek s Edubuntu

edubuntu.png

Luděk Šťastný provozuje linuxovou počítačovou učebnu na Šťastném statku v obci Provodín u České Lípy. Jaké možnosti mu konkrétně distribuce Edubuntu nabízí?


 

Základní hry v GNOME a KDE

strelec.png

Jaké deskové hry se nacházejí ve standardních balících GNOME Games a KDE Games? Tak na to se podíváme v posledním dílu seriálu o deskových hrách v Linuxu.


 

Deset nástrojů pro vývoj aplikací pro GNOME

vyvoj_gnome.png

Seznamte se s deseti nástroji vhodnými k vývoji v (respektive pro) GNOME. Tři z nich se uplatní při vlastní tvorbě, čtyři další slouží k následnému ladění a profilování, jedním nástrojem je verzovací systém a jeho klient a nakonec upozorňuji na pomůcku pro překlad uživatelského rozhraní.


 

Pět programů, které použijete jako pokročilejší záznamník

zaznam_zvuku.png

Článek představí pět různých linuxových programů pro záznam a jednoduchou editaci zvuku: Audacity, ReZound, Marlin, Sweep a soniK.


 

Domovská stránka iGoogle

google.png

iGoogle je služba, ktorá vám umožní vytvoriť si domovskú stránku podľa vlastných predstav a pridať si do nej rôzne doplnky – gadgety. Po pridaní vlastných gadgetov bude stránka pozostávať z dvoch častí – v hornej bude vyhľadávacie pole Google a v dolnej všetko, čo vás zaujíma.


 

Správa linuxového serveru: Hlídání pomocí Monitu (pokračování)

debain_notext.png

Minulý díl představil nástroj Monit a jeho základní konfiguraci, tento díl půjde o kus dále a ukáže vám některé další příklady konfigurace Monitu, včetně monitorování služeb běžících na jiných počítačích. Chybět nebude ani představení webového a konzolového rozhraní Monitu.


 

Go v Linuxu

go.png

V druhém monotematickém dílu seriálu o deskových hrách se budu věnovat hře go, která je též známá pod jmény Weichi, Igo nebo Baduk.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz