přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, LinuxEXPRES ve videoblogu Týden Živě

POINT.X (2018-19)

LinuxEXPRES ve videoblogu Týden Živě

Šéfredaktor portálu LinuxEXPRES přijal nabídku na natáčení videoblogu pro portál Živě.cz. První díl právě vyšel, druhý vychází v neděli.


reklama

Debata je zaměřena na vyvracení klasických mýtů o Linuxu a vysvětlování tradičních omylů. Nejedná se o profesionální pořad, ale opravdu o videoblog, který nezastírá svou autenticitu. Co si o něm myslíte vy?

Týden Živě

S redakcí Živě spolupracujeme dlouhodobě, pravidelně jí dodáváme linuxové novinky z rubriky Dva týdny s Linuxem.

Nahoru

Příspěvky

LinuxEXPRES ve videoblogu Týden Živě
eM 17. 01. 2009, 14:32:17
Odpovědět  Odkaz 
Zdravim,

priste bych Jakuba a Honzu vyzval, at poslou otazky predem - at to mate pripravene a rozmyslene.

I Jakuba Cizka ocividne stvou "urvani fanatici linuxu" ... jen bych podle toho nesoudil vsechny linuxove uzivatele. Doufam ze podobne slusne rozhovory pomohou jeho nazor (po)zmenit.

Mozna by jste taky meli udelat nejake vlastni video:) - pozvat JC a vzit to s Eischmannem pekne od podlahy - vysvetlit nekomercni podstatu beznych linuxovych distribuci a z toho vyplyvajici rozdily a vyhody/nevyhody vuci Windows. Pak by bylo spousta veci jasnejsich . Toto video to bere tak nejak od prostredku problemu a z diskusi na Zive je videt, je to lidem stale jasne neni.

PS: Az bude panovat nazor, ze le lepsi na bazarovy hardware nekomu nainstalovat linux, nez upiratene Winy, tak bude debata vecnejsi - protoze se oba systemy budou v povedomi uzivatelu doplnovat.
LinuxEXPRES ve videoblogu Týden Živě
Milhouse 19. 01. 2009, 11:04:45
Odpovědět  Odkaz 
Souhlas s eM, nechte si otázky poslat předem. Takto to vypadalo jako naprostý výprask.

Můj dojem z obou moderátorů Živě je teda úděsný. Mluví jak retardovaní a otázky se jsou divné.

"Nejedná se o profesionální pořad..."
To se mi nezdá. Jsou to pokud vím pracovníci Živě, v blogu se objevuje presentační video a zastávají názory jako na Živě.cz.
Co je tam tedy jiného?
Re:LinuxEXPRES ve videoblogu Týden Živě
eM 19. 01. 2009, 11:19:45
Odpovědět  Odkaz 
Ja to beru jako folklor - proste je to takove amaterske - jakovy jejich styl :) (...soustredim se striktne jen na obsah)

Mrzi me ale jedna vec - koukal jsem na starsi videa - naprosto bez emoci pochvali OSS - jak diky nemu poklesla penetrace ("prolezlost":)) Ceska kradenym softem (tak, ze je "jenom" tretinova:)). Gimpa i OO jako "nahrazku" draheho/placeneho software prijimaji. Jen ten linux jakoby se jim zminit nechce. Asi mu moc neveri. Z dalsich videi je pak poznat, ze jsou na linuxovem desktopu spise zacatecniky. ...Tim je vubec nechci shazovat, je to jen takovy muj postreh.
Vlastimil Ott Re:LinuxEXPRES ve videoblogu Týden Živě
Vlastimil Ott 19. 01. 2009, 11:51:40
Odpovědět  Odkaz 
Trochu mě mrzí, že to uživatelé Linuxu ve velké míře nepochopili.

To nebyla prezentace Linuxu - měl jsem tam zodpovědět typické otázky, které napadají běžné uživatele. Ta zažraná klišé a nejjasnější otázky, které se nikomu nechce vysvětlovat. Proto jsem tam šel. Nevidím na nich nic špatného a ani jeden z chlapíků není retardovaný. Ptají se tak schválně a cíleně. Tohle běžné uživatele napadne dřív nebo později taky. Spíš dřív.

Nevím, proč někteří uživatelé mají utkvělou představu, že neustále musíme Linux obhajovat (zde např. "Takto to vypadalo jako naprostý výprask."). Myslím, že se snad už prokázalo, že použitelný je a nesouvisí to "s náboženstvím". Nutné je informovat lidi, kteří ho neznají a nevědí, že existuje FOSS. Nějaké obhajování a přesvědčování je neefektivní.

Byla to normální diskuze, její formu i osnovu jsem znal předem. Co je divného na tom, že se tak ptají? Kdo a kde jim vysvětlil, že je to tak a tak?
Re:Re:LinuxEXPRES ve videoblogu Týden Živě
martasbncz 20. 01. 2009, 02:11:04
Odpovědět  Odkaz 
člověče,je úžasné,že i v klidu se dá problém rozebrat a povznést se nad jakékoli flame,důvody krátké,jasné,kouknul jsem se rád.
LinuxEXPRES ve videoblogu Týden Živě
mil 19. 01. 2009, 12:22:52
Odpovědět  Odkaz 
co takle netocit vlastni video. pozvat si je a predvest jim na nejake distribuci jak to vlastne funguje
Vlastimil Ott Re:LinuxEXPRES ve videoblogu Týden Živě
Vlastimil Ott 19. 01. 2009, 12:59:46
Odpovědět  Odkaz 
Zase to stejné - zní to jako, že "je potřeba těm ignorantům ukázat, že tomu vůbec nerozumí". Ale proč? Proč je přesvědčovat nebo nutit? Když se zeptají, tak jim odpovězme, ale proč jim dokazovat, že tomu nerozumí? To se mi příčí... Jsou to normální lidi, nepřišli mi jako magoři. Navíc, jak jsem psal - tohle zajímá běžné uživatele; těm můžete dělat předváděčku sami a zodpovídat stejné otázky, které se vám u redaktorů Živě nelíbí.

Ergonomie - když pomineme onen dialog, tak jim nevadí nic, oni se ptali, jak je to v Linuxu. Zřejmě neměli informace a měli pocit, že to zajímá i čtenáře/diváky. Co je na tom divného? Z otázky přece netrčí odpověď, kterou tam vidí hodně linuxáků, a sice "Linux žádnou ergonomii nemá". Nevšiml jsem si, že by mi ji podsouvali. A že jsou otázky na hraně nebo provokativní? No a? :-)
LinuxEXPRES ve videoblogu Týden Živě
mil 19. 01. 2009, 12:29:36
Odpovědět  Odkaz 
me se to libilo.jedina vec pri otazce k tematu ergonomie jsem nepochopil co jim vadi
LinuxEXPRES ve videoblogu Týden Živě
Milhouse 19. 01. 2009, 14:32:49
Odpovědět  Odkaz 
Berte to tak, že "linuxáci" se snaží pomáhat a propagovat GNU/Linux. Taková letmý políček do tváře, že tohle nefunguje(a ještě je to paušalizováno) dokáže natropit mnoho škody, která se vyrovná nemalému úsilí komunity, kterou vkládají do propagace.

Jistě víte, když někomu něco ukazujete a ono se to zrovna nedaří. Pak si lidé řeknou, "To nechci, Linux stojí za..."

Proto se také lidé ozvou, když jim někdo podtrhne nohy. To nemyslím teď na vás, ale taknějak všeobecně.

otázka: Proč jsou "linuxáci" fanatici?
odpověď: ...a proč jsou fanatici "windowsáci"?
Vojtěch Trefný Re:LinuxEXPRES ve videoblogu Týden Živě
Vojtěch Trefný 19. 01. 2009, 15:34:24
Odpovědět  Odkaz 
> že tohle nefunguje

A ono to snad funguje? Je si prostě potřeba uvědomit, že linux na desktopu není dokonalý. Tím, že budeme vyzdvihovat přednosti (ač jich není málo) a o nedostatcích neřekneme nic ničemu nepomůžeme...
Re:Re:LinuxEXPRES ve videoblogu Týden Živě
Milhouse 19. 01. 2009, 16:38:10
Odpovědět  Odkaz 
Špatně jsi to pochopil. Já myslím obecný stav, kdy to funguje, jen při "předváděčce" se to jaksi nepovede.

Vím dost dobře, co všeobecně je problém a lidem to i řeknu, než něco nainstaluju. Jenže oni ukazovali problém na Mandrivě, ale bavili se celkově o Linuxu. Prostě to bylo na 2 věci...
Martin Šín LinuxEXPRES ve videoblogu Týden Živě
Martin Šín 19. 01. 2009, 16:58:10
Odpovědět  Odkaz 
Hmm, Linux není dokonalý na desktopu, ani na serveru, stejně jako Windows. Od toho tu je systém hlášení chyb. V případě Linuxu však vím, kam mám chybu nahlásit a je přitom dost velká šance, že bude brzo spravena.

To mi vždy připomene jeden živý dotaz kamaráda mířený na specialisty přímo z MS: Co mám dělat, když mi zamrzne počítač? Odpověď: Jak zamrzne? To není možné! V Linuxu prostě před chybami neutíkám, ale stavím se jim čelem, ve Windows nejsem schopen chybu v řadě případů ani blíž určit, natož ji nějak vyřešit. Proto také většina chyb Windows končí přeinstalováním systému.

Já, kdybych chtěl psát o chybách Linuxu, tak jednoduše zabrousím třeba na "Debian bug tracking system" a můžu o chybách Debianu sepsat hory papíru, ale proč? Řešit v diskuzi konkrétní chyby, které dříve či později někdo spraví nebo vyvine jinou aplikaci je myslím zbytečné.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz