přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Video Disk Recorder 2.0

Video Disk Recorder 2.0

VDR

Po pěti letech vývoje přichází druhá verze softwarového videorekordéru s celým balíkem nových funkcí.


Video Disk Recorder (VDR) je softwarový videorekordér založený na Linuxu. Nejedná se o samostatný program, nýbrž o komplexní systém, jehož cílem je vytvořit z běžného „železa“ (tedy počítače opatřeného případě doplňkovými kartami) plnohodnotný diskový rekordér podobný těm, které jsou v prodeji. VDR je však kompletně svobodný a jeho škálu funkcí lze snadno rozšiřovat pomocí pluginů.

Nyní byla (po pěti letech vývoje) vydána nová verze 2.0. Hlavními změnami jsou plná podpora HDV, Satellite Channel Routing (EN50494), záznam ve formátu Transport Stream a mnoho vylepšení souvisejících s pluginy, skiny, dálkovými ovladači, OSD, EPG, SVDRP a dalšími funkcemi. Přibyly také překlady do dalších jazyků, včetně slovenštiny (čeština byla již v dřívějších verzích).

Nahoru

Příspěvky

Andrej Pavelka Video Disk Recorder 2.0
Andrej Pavelka 5. 04. 2013, 18:56:22
Odpovědět  Odkaz 
Keď nastala éra DVD rekordérov, čudoval som sa, že ľudia ich kupujú namiesto toho, aby si za lacnejšie peniaze kúpili počítač, ktorý by pri troche snahy dokázal to isté, čo DVD rekordér a ešte oveľa viac. Kúpu DVD rekordéra som považoval za veľmi nerozumnú voľbu.
Lukáš Jelínek Re: Video Disk Recorder 2.0
Lukáš Jelínek 6. 04. 2013, 00:12:27
Odpovědět  Odkaz 
Velmi nerozumná volba to není. Pokud to chce někdo používat tak, že jen mačká pár tlačítek na ovladači (a nechce do toho vložit ani "tu trochu snahy"), tak je pro něj DVD/HDD rekordér lepší volba. Nehledě na to, že má typicky o dost nižší spotřebu než běžné počítače a je také tišší (i když některé rekordéry mají také pěkně hlučný větrák).

Použít počítač má naopak smysl pro toho, kdo chce, aby to umělo co nejvíc a dalo se to snadno rozšiřovat o další funkce. Ale i pak je potřeba volit počítač optimálně s kompletně pasivním chlazením (kvůli odstranění hluku) a s rozumně nízkou spotřebou ("dělo" žeroucí naprázdno 100 W se docela prodraží - pokud pojede 5 hodin denně, je to cca 2,50 Kč/den, tedy asi 900 Kč ročně - za 5 let by se z toho zaplatila cena běžně prodávaného rekordéru).
Re: Video Disk Recorder 2.0
Satman 6. 04. 2013, 08:55:46
Odpovědět  Odkaz 
Pro mě éra DVD skončila už před několika lety. Skončila pro mě i éra příjmu satelitní TV pomocí vdr (1.4 - 1.6). Za nejlepší sestavu považuji linuxové satelitní přijímače s Enigmou 2 (dle stavu peněženky od cca 3000 - 20000Kč) + externí HDD + bezdr. klávesnice. Střih i HD pořadů pomocí Avidemux.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz