přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

reklama

-->

K dispozi je také archiv článků dělený podle let a měsíců.

Mateřské, základní, střední i vyšší odborné školy používají svobodný software

education.png

České a slovenské školství je bezesporu doménou operačního sytému Microsoft Windows. Přesto se najdou i takové, které používají Linux, nebo alespoň svobodný software na Windows, jako je především kancelářský balík OpenOffice.org, ale také například Mozilla Firefox nebo GIMP.


 

Google Docs – Kancelársky balík na webe

google_docs_logo.png

V piatej časti si predstavíme jednu z ďalších služieb od spoločnosti Google, a to Google Docs, ktorý je súčasťou Google Apps. Je to „webová kancelária“, vďaka ktorej môžete otvárať, vytvárať alebo meniť dokumenty, tabuľky, prezentácie, formuláre a kresby všade tam, kde nie je nainštalovaný kancelársky balík a kde je k dispozícii internetové pripojenie a internetový prehliadač. Na svoj počítač nepotrebujete nič inštalovať a všetko je zadarmo.


 

openMagazin v roce 2011

 

QJackCtl: Ardour

jack.png

Realtimový zvukový server JACK a jeho grafická uživatelská nadstavba QJackCtl slouží převážně muzikantům a studiovým technikům. Hlavně k propojení vstupů a výstupů zvukové karty a jednotlivých programů sloužících ke zpracování zvuku, a to v reálném čase, tedy s velmi nízkou latencí v řádu milisekund. Dnes se zaměřím na program Ardour.


 

Ease: Když je Impress kanón na komára

projector.jpg

Dobře známý Impress z kancelářského balíku OpenOffice.org není jediným nástrojem pro tvorbu prezentací pod Linuxem. Existuje celá řada dalších méně, či více podobných nástrojů jako například aplikace Ease. Ta se však od ostatních liší zejména sázkou na jednoduchost, které podřizuje doslova vše.


 

Správa linuxového serveru: Zálohování pomocí Duplicity

debain_notext.png

V minulém díle jsem vám představil zálohovací nástroj rdiff-backup. Zajímavou alternativou k tomuto nástroji představuje program Duplicity, který představím v tomto díle.


 

Výběr říjnových a listopadových článků z portálu OpenOffice.cz

obecna.png

Rozšíření Quick formule: „Formule 1“ pro psaní vzorců v OpenOffice.org, chemické a fyzikální vzorce, Jak na vytvoření plakátu s obrázky a sloupci, Versatile Calculator – převod jednotek i počítání matic, Máme pro vás ke stažení jídelní lístek pro školy, Recenze knihy: Buzzmarketing – Přimějte lidi, aby o vás mluvili, Hromadná korešpondencia – viac adries na jednej strane, Recenze knihy „10 zlatých pravidel překonávání nejčastějších komunikačních bariér“, Rozšírenie pre písanie poznámok, Používání kancelářského balíku OpenOffice.org je výhodné pro firmu POMAR CZ, s. r. o., Průvodce v praxi: dopis, použití a správa šablon, Recenze knihy: Marketingová komunikace – To nejlepší z nových trendů, Vzor firemní šablony pro dopis ve formátu OpenDocument, Zkušenosti s používáním OpenOffice.org ve společnosti INTAX, spol. s r. o.


 

Co nového přináší Linux Mint 10?

linux_mint.png

Nedávno vyšla desátá verze distribuce Linux Mint, která vychází z nejnovějšího Ubuntu 10.10. Kromě novinek z Ubuntu nový Mint přináší i pár vlastních vylepšení. A jako obvykle se snaží především o to, aby byl ještě přívětivější pro běžné uživatele. Linux Mint 10 Julia vás zve na návštěvu...


 

Matematika v Pythonu

python.png

Programovací jazyk Python se těší čím dál větší popularitě a vzniklo nad ním mnoho zajímavých řešení. Návrh jazyka především nabízí adekvátní prostředky k tvorbě rozsáhlých projektů. V článku se zaměříme na využití Pythonu pro matematické účely. Ale pozor, text je pouze pro silné povahy.


 

Chakra – Tak trochu jiný Arch Linux

chakra.png

Chakra Project je, jak už název tohoto článku napovídá, linuxová distribuce založená na Arch Linuxu. Její první alfaverze vznikla v listopadu 2009 a dnes po roce svého vývoje přichází s verzí označenou jako Chakra GNU/Linux 0.3 Beta 3. Že se jedná o testovací verzi, jde místy opravdu poznat, ale jinak je to jistě zajímavá distribuce.


 

Novell rozprodán, Microsoft získal patenty

dvatydny.gif

Novell rozprodán, Microsoft získal patenty, Rozhraní Unity v prvním testu neuspělo, Microsoft chce přispívat do OpenStreetMap, GTK+ 3 možná bude mít webový back-end v HTML5, Linux časem najdete i v ledničkách nebo spotřební elektronice, Google Chrome OS nabírá zpoždění, Oracle Solaris 11, Jak velkou část Ubuntu tvoří Debian?


 

Osmo: Malý linuxový organizér

osmo.png

Dnes by som tu rád predstavil jeden linuxový organizér. Nezaberá veľa miesta, je napísaný v GTK, takže dobre ladí s GNOME (alebo Xfce) a vie skoro všetko, čo od takého elektronického organizéru/diára môžete požadovať. Ak sa vám nepozdávajú ťažké váhy v tejto kategórii, ako napríklad Evolution alebo KOrganizer, a radšej by ste nejaký odľahčený PIM program (teda manažér osobných informácií), je Osmo vynikajúcim kandidátom.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz