přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux v praxi

Linux v praxi

Python není krajta

Python je elegantní, dynamický, objektově orientovaný, interpretovaný a interaktivní programovací jazyk. Vznik jazyka je datován počátkem roku 1990, kdy ho v národním výzkumném institutu pro matematiku a informatiku (CWI) v Amsterdamu vytvořil Guido van Rossum.


 

Hugin: Svět je velké panoráma

Jistě jste už někdy potřebovali spojit několik obrázků do jednoho a vytvořit tak panoráma. Na jednodušší situace stačí použít libovolný grafický editor, ale pokud je obrázků hodně a navíc mají různé vady, pak vám hodně práce ulehčí Hugin. A je mu jedno, jestli se rozhodnete spojit dvě, nebo sto fotek.


 

Televize v Linuxu

Druhý televizor se v domácnosti hodí. Obzvláště pokud se její členové neshodnou na sledovaném pořadu. A nemusí ani jít o klasický televizor - postačí televizní karta doplněná vhodným programem. V této souvislosti se vám možná vybaví názvy xawtv, TVTime, KWinTV, zapping a GnomeTV. Každý z těchto programů má svoje pro i proti. Osobně jsem si oblíbil dva, kdetv a xawtv.


 

Network File System

NFS zdaleka není jediným existujícím síťovým systémem souborů, i když jeho název by tomu mohl napovídat. Není ani "nejlepším" síťovým systémem souborů, ale pro některé účely je opravdu ideální. Snadnost nastavení a velmi vysoký stupeň integrace se systémem, jakož i stabilita a rychlost, jsou jeho hlavními přednostmi. Je možné jej připojit i jako kořenový systém souborů a to jej dělá ideálním pro nasazení na pracovních stanicích bez pevného disku.


 

Základní konfigurace bezpečného FTP serveru

Vsftpd je FTP server pro unixové systémy distribuovaný pod licencí GNU GPL. Zkratka Vsfptd znamená Very Secure FTP Daemon a v současné době je to jeden z nejbezpečnějších a nejstabilnějších FTP serverů. Je používán v distribucích a na serverech Red Hat, SUSE, Debian, OpenBSD a dalších. Radek Vokál.


 

GIMP v roli digitální fotokomory

Jednou z největších výhod digitální fotografie je možnost doladění pořízených snímků v počítači. Z vlastní praxe vím, že v mnoha případech nejde jen o možnost, ale spíše o nutnost. Názory na míru zásahu do fotografií se různí. Někdo zastává teorii, že vše je dovoleno, ale při prohlížení hotového dílka nesmí být úpravy odhalitelné.


 

Správa linuxového serveru: Úvod

debain_notext.png

V tomto seriálu se budu zabývat správou linuxového serveru postaveného na Debian GNU/Linuxu. V prvním díle vám představím Debian jako takový a podívám se na problematiku linuxových distribucí na serveru.


 

Web pod lupou

Někteří z vás už o tomto nástroji jistě alespoň slyšeli a jej možná už i používají. Každému je však jasné, o co půjde - spojíte dvě slova "web" a "analyzer" a máte Webalizer (i když mně se to plete a často místo toho napíšu slovo webalyzer - s tvrdým "y"). Kromě HTTP statistik však dokáže navíc generovat i FTP statistiky a má několik příjemných vlastností, které samozřejmě zdůrazním.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz