přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux v praxi

Linux v praxi

Průvodce Linuxem 2 - Je operační systém Linux právě pro mě?

frozen_bubble.png

V dnešním článku si probereme trochu obšírněji současný stav, aby si každý z vás mohl říci, "ano, jdu do toho", nebo naopak "raději Linux nechám někomu jinému". V rámci následujícího příspěvku již částečně pochopíte, jak to vlastně v tom "záhadném" Linuxu je.


 

Vytvoření novoroční scény v GIMPu: Hrátky s textem

gimp.png

V předchozím dílu jste si trochu zahráli s barvami a počasím. V tomto bude předmětem vašeho zájmu text a jeho možné úpravy.


 

Správa linuxového serveru: Aliasy a záložní poštovní server

debain_notext.png

Tento díl osvětlí problematiku aliasů a prozradí vám, jak nastavit záložní poštovní server, který bude vaši poštu přijímat a uchovávat, zatímco bude váš hlavní poštovní server mimo provoz.


 

Bayesův filtr

Lukáš Zapletal - krátký úvod do toho, jak funguje Bayesův filtr.


 

Bash 14: Interaktivní skripty: read

Možná máte ze skriptů prezentovaných v tomto seriálu divný pocit, jako by to nebyly plnohodnotné programy, jako by jim něco chybělo. Abstrahujeme-li od grafického rozhraní, zjistíme, že schází jakákoli komunikace s uživatelem. Ano, všechny zde dosud prezentované skripty byly neinteraktivní. Dnes tento nedostatek odstraníme seznámením se s příkazem read. Bohdan Milar .


 

Tcl/Tk

Tcl (foneticky tykl) je skriptovací jazyk, který myšlenkově vychází z LISPu. Zkratka Tcl znamená "Tool Command Language". Volně přeloženo jazyk vhodný k začlenění do programu. Tk (foneticky tee-kay) je knihovna základních grafických elementů, která plně dostačuje k vytvoření grafického uživatelského rozhraní (GUI). Pro velkou oblibu je Tk distribuováno spolu s Tcl. Dohromady pak Tcl/Tk tvoří velmi mocný, ale přitom jednoduše využitelný nástroj pro tvorbu prototypových aplikací s GUI.


 

Vývoj jádra VI. - další paměťové operace

Minule jsme se věnovali základům práce s pamětí. Protože se jedná o velice rozsáhlou oblast, přichází nyní pokračování. Stále jsme totiž nepřekopírovali ani jediný bajt paměti, což je potřeba velice rychle napravit. Přijdou na řadu též oblasti virtuální paměti a také namapování paměti v obsluhovaném zařízení.


 

Průvodce Linuxem 3 - Je můj hardware OK pro Linux?

frozen_bubble.png

I když na instalačním CD pro vaše zařízení ovladač pro Linux nebude (řečeno s největší pravděpodobností), nebo ho nenajdete ani na webových stránkách výrobce, nemusí to znamenat, že v Linuxu nebude fungovat. Je pravděpodobné, že fungovat bude. Obecně lze říci, že problémový hardware bývá ten, který je velice specializovaný či nejnovější (v tomto případě je pravděpodobné, že během několika měsíců bude i v Linuxu fungovat - než se ovladače dostanou do jádra Linuxu).


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz