přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Getting European Business Online (GEBOL)

Podpora malých a středních podniků, spolupráce firem a studentů a tvorba webových stránek s využitím šablon Google jsou hlavní aktivity iniciativy GEBOL, vybrané českou národní agenturou (NAEP) ke spolufinancování v rámci projektu Leonardo da Vinci.


 

Rok 2012 s Linuxem a open source

2012.gif

Ohlédnutí za rokem 2012: Hlavní hvězda: Opět Android. Událost roku: Steam pro Linux. Linux na desktopu: Distribuce a prostředí. Transformace Mandrivy. Miliardový Red Hat. Kancelářské balíky. Raspberry Pi – mocná hračka. Česká stopa.


 

Linux 3.7 a Steam pro každého

dvatydny.gif

Dva týdny s Linuxem: Steam pro Linux už si může vyzkoušet každý. Linux 3.7 vylepšuje podporu ARM. Linux Journal: V roce 2012 zabodovalo Raspberry Pi. Enlightenment 0.17. Humble Indie Bundle 7


 

Navigator FREE: Offline autonavigace na OpenStreetMap

navigator.png

Společnost mapFactor nabízí kromě placených produktů i bezplatnou aplikaci Navigator FREE pro telefony se systémem Android nebo Windows Mobile, která vás provede světem pomocí podkladů založených na OpenStreetMap. Pokud nepotřebujete autonavigaci jako profesionálové, ale využijete ji jen čas od času na dovolenou, nebo k promotání se neznámým městem, mohl by být pro vás Navigator FREE to pravé.


 

AntennaPod: Svobodný podcatcher pro Android

antennapod.png

Přestože má podcasting největší slávu za sebou a jeho funkci již suplují velké video-portály, stále se najdou uživatelé preferující právě tento způsob konzumace obsahu. AntennaPod je rozhodně jeden z významných podcatcherů pro Android.


 

Android tablety se zaměřením na ARM procesory

tablet.png

Tablety a také ty s Androidem bezesporu zažívají růst. Platforma již dosáhla stádia, kdy i níže mířené modely často postačují k plynulému prohlížení webu, přehrávání videí a používání řady doinstalovaných aplikací. Naposledy jsme se na téma podívali obecně, zatímco v tomto článku se budeme konkrétně věnovat aktuálním a budoucím procesorům ARM.


 

Legalizace softwaru, BSA a open source

pirat.png

Co znamená legální používání softwaru? Co je považováno za porušení autorských práv a jaké jsou jeho nejčastější formy? Jaké mohou být jeho následky? Jak se proti němu bránit? A v neposlední řadě, co je to ta často zmiňovaná BSA, čím se zabývá a jaké má pravomoci?


 

Sunflower: Rychlý pohled na dvoupanelový správce souborů

sunflower.png

Sunflower je relativně mladý dvoupanelový správce souborů podobný Total Commanderu. Používá GTK a zapadne tak do GNOME, Xfce či LXDE, používat jej samozřejmě můžete i jinde.


 

Parametry Android tabletů

tablet.png

Tablety a také ty s Androidem bezesporu zažívají růst. Platforma již dosáhla stádia, kdy i níže mířené modely často postačují k plynulému prohlížení webu, přehrávání videí a používání řady doinstalovaných aplikací. V dnešním článku se podíváme na jednotlivé parametry takových zařízení v obecné rovině.


 

Deset let Creative Commons, Stallman vs.

dvatydny.gif

Dva týdny s Linuxem: Creative Commons slaví deset let- Richard Stallman: Ubuntu je spyware. Google Play Store začal nabízet hostování aplikací pro firmy. Konzole se Steamem potvrzena. Poběží na Linuxu? Datovka – datové schránky už i na Androidu.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz