přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Deset let Ubuntu, nová verze Plasmy a migrace v Gummersbachu

dvatydny.gif

Ubuntu oslavilo deset let své existence. Vyšla nová verze prostředí Plasma. Novou verzi má i distribuce Scientific Linux. Zato SSL má novou zranitelnost, naštěstí se týká jen zastaralého protokolu verze 3. Město Gummersbach v Severním Porýní-Vestfálsku dokončilo svůj přechod na otevřený software. 


 

Binder umožňuje krást data a informace ze zařízení se systémem Android

smartphone_virus100_1443.jpg

Studie architektury operačního systému Android, kterou provedla společnost Check Point, poukázala na potenciální hrozbu krádeží dat a informací ze zařízení s tímto OS. Slabým článkem je tzv. Binder, tedy mechanismus pro předávání zpráv v komunikaci mezi procesy (IPC - Inter-process Communication).


 

Třicet dní s… (PCLinuxOS MATE)

pclos.png

Distribuce PCLOS není na našem webu žádným nováčkem. Dnes se však podíváme na její nejčerstvější vydání čistě s prostředím MATE. Jak tato sestava nahradí již zastaralé vydání s GNOME 2, zjistíme společně v následujícím článku.


 

Možnosti hex-editorů a binární editace v Linuxu I. (příkazová řádka, CLI)

manman.png

V tomto dvoudílném článku bych rád nastínil možnost editace binárních souborů neboli hex-editace – a to za pomoci běžně dostupných či alternativních svobodných nástrojů v Linuxu. První díl se zaměří zejména na příkazovou řádku a s ní spojené příkazy a editory. 


 

LinuxDays 2014 – 1. část

tux.png

Letošní ročník konference LinuxDays je za námi. Na účastníky čekala bohatá nabídka přednášek, workshopů, stánků a dalších aktivit. Pojďme se podívat, co nového jsme měli možnost se dozvědět.


 

Jaká byla Akademy 2014? Den druhý

kde.png

Konference Akademy se točí zejména okolo KDE (resp. Plasmy) a dalších aplikací využívajících framework Qt. Letošní ročník se konal v Brně od 6. do 12. září na půdě FIT VUT. Je tady druhý den konference.


 

GMP: přehrávač s vůní exotiky

Guayadeque_icon100.png

Hudebních přehrávačů pro Linux je celá řada. Některé jsou vydařené více, jiné zase méně. Ten umí to a ten zase něco jiného a najít ten, který vám bude vyhovovat nejlépe, může být někdy dost pracné. Pojďme se tedy společně na jeden méně známý podívat.


 

První telefony s Ubuntu, otevřená řešení v Janově a dalších 500 vývojářů pro Tizen

dvatydny.gif

LibreOffice oslavil čtyři roky své existence. Ještě letos v prosinci bychom se měli dočkat prvních telefonů s Ubuntu. V italské Umbrii se daří LibreOffice, přešla na něj další dvě města. A hned téměř v sousedství, v Janově, také přecházejí na otevřená řešení; zde nejen na LibreOffice, ale na pracovních stanicích testují i Linux.


 

GNOME 3.14: Ve znamení evoluce

GNOME

Podzimní vydání GNOME nepřináší žádné převratné novinky. To ale neznamená, že uživatele zklame. Přináší totiž řadu příjemných zlepšení na všech frontách.


 

Big data - Revoluce, která změní způsob, jak žijeme, pracujeme a myslíme

Big_data.png

„Big data“ - tento termín slýcháme neustále, ale co doopravdy znamená? Bestseller Viktora Mayera-Schönbergera a Kennetha Cukiera se snaží na tuto otázku odpovědět pomocí popsaných ukázek využití Big data v praxi.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz