přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Úvod do virtuálních světů nejen v Linuxu

opensim.png

Je tomu již poměrně dávno, co skončila vláda nelehkého období pro uživatele Linuxu, kterým nezbývalo než se smutným výrazem zpovzdálí bezmocně sledovat, jak se ostatní uživatelé konkurenčních platforem mohou naplno věnovat hrám typu FPS, zatímco oni si museli vystačit jen s nabídkou několika málo menších her, tvořených 2D grafickým prostředím. Vývoj jde zkrátka kupředu a my si dnes už kromě strategií, RPG či arkád můžeme zahrát na skutečný život nás samotných ve svém vlastním virtuálním světě...


 

Novinky v KDE 4.8

kde.png

Není to tak dávno (přibližně čtyři měsíce), co bylo vydáno GNOME 3.2, které přineslo „obroušení hran“ revolučního GNOME 3. Na druhou stranu je tato doba dostatečně dlouhá na to, aby tvůrci prostředí KDE mohli na své soupeře reagovat a pořádně zapracovat na nové verzi 4.8. Přestože každé z těchto prostředí jde trochu jiným směrem, s jinou filozofií, těžko se lze vyhnout srovnávání, co je kde nového a jak z toho lze těžit.


 

Systémy Bada a Tizen uvažují o sloučení

dvatydny.gif

Mobilní systémy Bada a Tizen uvažují o sloučení. Microsoft: Žádný Linux na ARM. Začala výroba minipočítače Raspberry Pi. CES 2012: Nejtenčí smartphone a Intel s Androidem. Slovensko: Kontroverze kolem prodloužení smlouvy s Microsoftem. Anketu Android roku opanoval Samsung.


 

Kde všude se uplatní Linux

tux.png

Že je Linux vhodným řešením pro využití v rámci oboru informačních technologií, netřeba snad ani připomínat. Hodí se ale také pro jiné specifické druhy nasazení? Na tuto otázku se pokusíme odpovědět jak teoreticky, tak i příkladem z praxe.


 

Pokladní systém Septim funguje také na Linuxu

septim.gif

Pokladní informační systém pro restaurace a jídelny Septim běhá jak na Windows, tak na Linuxu. Opravdu je nutné, aby na strojích fungujících jako pokladna běžel drahý a uzavřený systém?


 

Správa linuxového serveru: Tvorba Tor relaye

debain_notext.png

Minulé dva díly představily anonymizační nástroj Tor a jeho možné nasazení při tvorbě anonymizovaného serveru. Dnes vám ukážu, jak vytvořit vlastní Tor relay (resp. Tor server).


 

Grafické studio Awetis používá Scribus

scribus.png

Myslíte si, že open source není připravený na reálné nasazení ve firmách? O jednom úspěšném nasazení programu Scribus a dalšího open-source softwaru si můžete přečíst v následujícím článku.


 

První letošní openMagazin ve zcela novém kabátu

openmagazin_perex.png

Přišel leden nového roku a s ním radikální změny ve vzhledu a členění openMagazinu. Svět open source se mění a my se měníme s ním. Zásah se týká celého časopisu a my věříme, že se vám budou změny líbit. Ostatně, přesvědčte se sami.


 

Univerzita v Hradci Králové: Open-source software je dobrá volba pro vzdělávání i praxi

uhk.png

OSS se často stává nejen lepší alternativou, ale také stále oblíbenějším nástrojem pro běžnou práci ve firmě, škole či domácnosti. Běžný člověk nebo podnikatel na něm zpravidla ocení cenu a užitnou hodnotu, vývojáři či studentovi se navíc může zalíbit otevřenost zdrojového kódu. Následující článek přibližuje, jak a kde používají OSS na Univerzitě Hradec Králové.


 

Recenze: Linux Mint 12 Lisa – Rebel ve vývinu

linux_mint.png

Linux Mint o sobě poslední dobou dává hodně vědět, protože nechce jít cestou, kterou mu vyšlapává GNOME nebo Ubuntu (ze kterého Mint vychází), ale má svoji hlavu. Ve dvanácté verzi naleznete starý GNOME Panel i překopaný GNOME Shell. Snaha se cení, ale dá se to používat?


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz