přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Aplikovaná kryptografie – učebnice nejenom pro studenty

aplikovana_kryptografie.jpg

Specializovanou odbornou literaturu, která je vydávána jako studijní materiál, bych si dovolil jednoduše rozdělit na učebnice určené pouze školám, na literaturu, která pomůže znalým v oboru rozšířit si své znalosti, a potom na knihy, které pomohou objasnit problematiku i ostatním mimo daný obor. Kam zařadit knihu Aplikovaná kryptografie od Karla Burdy, se dozvíte již brzy.


 

Hadoop: základní nedostatky vyřešeny

hadoop100.jpg

Koncept zpracování dat, který tvoří základ Hadoop, vznikl v Googlu už v roce 2003. Hadoop se sestává z většího nebo menšího počtu komoditních počítačů (tedy počítačů s nízkou cenou a s vlastním diskem i CPU) spojených do jednoho celku, clusteru. Tyto počítače dohromady pracují jako celek, ale nesdílejí žádnou část. Tento fakt znamená vysokou odolnost proti výpadkům a lineární škálovatelnost, kdy potřebný nárůst výkonu lze zajistit jednoduchým přidáním nových počítačů do clusteru...


 

CrunchBang 11 – konfigurácia prostredia (Compositor a Conky)

crunchbang.jpg

V tejto časti sa budem venovať základnej konfigurácii Compositoru a Conky. Ukážem napríklad aj ako pridať niekoľko ďalších informácií zobrazovaných v Conky.


 

0 A.D.: starověké říše v Linuxu

0ad_105px.png

S příchodem platformy Steam na Linux a s ním spojeným přívalem „áčkových“ herních titulů se docela zapomíná, že existují zajímavé svobodné hry, které mají hráčům hodně co nabídnout. Jednou z her, na kterou by se rozhodně zapomenout nemělo, je již přes deset let vyvíjená real-time strategie 0 A.D.


 

Nová tvář pro Fedoru 20

fedora.png

Fedora je známá linuxová distribuce, jež se mimo jiné může také chlubit tím, že poskytuje mnoho alternativních verzí Fedory, které jsou tvořeny na míru pro různé typy uživatelů prostřednictvím pečlivě vybraných aplikačních sad nebo úprav. Dnes si představíme nejnovější přírůstek: Fedora 20 MATE Spin.


 

Co se děje ve světě Linuxu a open source

dvatydny.gif

Letos se možná dočkáme prvního telefonu s Ubuntu. Vyšla Fedora 20 „Heisenbug“. I Wordpress má nové vydání – 3.8 „Parker“. Brno bude letos hostit konferenci Akademy. A Mnichov úspěšně dokončil přechod na otevřený software a bilancuje.


 

Kdo si hraje, nezlobí

PlayStation.jpg

Toužili jste se někdy vrátit do dětských let a zahrát si staré pecky z PlayStationu? Máte možnost, v tomto článku si ukážeme, jak spustit hry z konzolí PlayStation 1 a 2 na počítači s Linuxem.


 

Internet a Technologie 13.2

it13_2.png

Reportáž z konference zaměřené (nejen) na internetové technologie. Opensource software i hardware, technologie sloužící dětem, workshopy, ale v neposlední řadě i trocha moderního umění.


 

Recenze knihy Raspberry Pi – Uživatelská příručka

Raspberry_Pi_kniha2.jpg

Kdo by o tom neslyšel, kdo by to nechtěl. Je to malé, levné, šikovné a běží na tom Linux. Co to umí, jak se s tím dělá, a hlavně k čemu to je dobré? Na tyto a další otázky naleznete odpovědi právě v této knize, která se Raspberry Pi věnuje a kterou napsal ten nejpovolanější – spoluautor počítače se stejnojmenným názvem.


 

Webový poštovní klient Roundcube – základní práce s poštou

roundcube_logo.jpg

Práce s poštou ve webmailu Roundcube je jednoduchá a intuitivní. Podívejte se, jak se čtou přijaté zprávy, píší zprávy k odeslání a jak se pracuje s přílohami.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz