přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

CrunchBang – Vyladěný Debian s Openboxem

crunchbang.jpg

Pevným a ověřeným základem distribuce CrunchBang Linux je Debian GNU/Linux. Distribuce je postavena na prostředí Openboxu nebo Xfce. V našem testu se budeme věnovat verzi s Openboxem. Aktuálně tedy verzi 10 „Statler“.


 

Výběr prosincových článků z portálu OpenOffice.cz

ooo.png

Vkládání diagramů do dokumentu pomocí rozšíření Diagram. Rozšírenie pre prácu s používateľskými slovníkmi. Průvodce v praxi: Fax a Porada. Práce s databází Base z OpenOffice.org (8) – Formuláře – plnění databáze daty. Rozšírenie pre programátorov makier – JP XrayTool. Oracle uvádí sady Oracle Cloud Office a Oracle Open Office 3.3. Rozšírenie pre konverziu znakov s diakritikou na XML kódy. Průvodce v praxi: Vytváříme webovou stránku.


 

VoIP v Linuxu: Volání zadarmo pomocí softwaru

telefon.png

Volání přes internet není žádná novinka. Nejedná se však pouze o Skype. Možnosti internetové telefonie jsou nejen v Linuxu mnohem širší.


 

Piwik: Svobodná alternativa ke Google Analytics

statistika.png

Dne 29. října byl konečně uvolněn Piwik ve verzi 1.0. Tento software pro serverovou platformu LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP) komplexně řeší potřebu provádění web analytics (analýza objemu a kvality provozu na webových stránkách) s ohledem na navazující plánování SEO a SEM marketingu.


 

Rusko za pět let poběží na svobodném softwaru

dvatydny.gif

Richard Stallman varuje před cloud computingem, Druhý balík indie her vydělal téměř dva miliony dolarů, Rusko za pět let poběží na svobodném softwaru, Opera 11, Nový Dropbox umí výběrovou synchronizaci, Alien Arena 2011, VirtualBox 4.0.


 

Správa linuxového serveru: Konfigurace LAMP: PHP

debain_notext.png

V předchozím díle byla probrána instalace platformy LAMP (zkratka pro Linux, Apache, MySQL a PHP). Tento díl seriálu se bude věnovat základům konfigurace LAMP v prostředí Debianu, konkrétněji konfiguraci a možnostem zabezpečení PHP interpretu.


 

QJackCtl: Hydrogen

jack.png

Realtimový zvukový server JACK a jeho grafická uživatelská nadstavba QJackCtl slouží převážně muzikantům a studiovým technikům k propojení vstupů a výstupů zvukové karty a jednotlivých programů sloužících ke zpracování zvuku, a to v reálném čase, tedy s velmi nízkou latencí v řádu milisekund. Dnes se zaměřím na program Hydrogen.


 

Google Docs: Textové dokumenty

google_docs_logo.png

Aj keď dokumenty, tabuľky, prezentácie, kresby a formuláre nahrávate, odstraňujete a spravujete v hlavnom okne rovnako, editácia je pre každý typ súboru iná. Bez ohľadu, či vytvorite nový súbor alebo otvoríte existujúci súbor resp. naimportovaný súbor, otvorí sa okno Editácie. A hneď môžete so súborom pracovať.


 

Tux Commander: Komplexní dvoupanelový správce souborů

tuxcmd.png

Pro mnoho uživatelů patří mezi nejdůležitější software bezesporu správce souborů. Tím je také dvoupanelový Tux Commander, na který jsme se dnes zaměřili, a v souvislosti s ním přinášíme stručný rozhovor s jeho autorem Tomášem Bžatkem. Věnovat se budeme nejen běžným funkcím, ale také nastavení a možnostem použití tohoto programu jako klienta pro přístup na server.


 

Linux a další svobodný software na VOŠ a SPŠE Olomouc

vos_spse_olomouc.png

VOŠ a SPŠE Olomouc patří mezi školy, kde používají otevřený software již léta, a to zejména díky dvěma aktivním učitelům. Marek Nožka a Jiří Burda (známý jako GeBu) se po několik let zapojovali do organizace několika olomouckých akcí (LinuXchange, Openchange, Open Workshop Olomouc, Open Party Olomouc). Ve škole jim již několik let fungují učebny s Debianem, takže jsme se jich konečně zeptali na podrobnosti.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz