přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, TechEd-DevCon 2011 startuje již 2. května

POINT.X (2018-19)

TechEd-DevCon 2011 startuje již 2. května

teched.png

Jak to vypadá s letošním devátým ročníkem TechEdu, vám prozradí Ondřej Ševeček z počítačové školy Gopas.


reklama

Ondřej Ševeček, Počítačová škola Gopas

Ondřej Ševeček je srdcem programátor, duší lektor a povoláním konzultant. Tedy chaotik se zaměřením na správu a návrh bezpečnosti a identity management na platformě Active Directory. Zabývá se vším od uživatelských účtů, skriptování a programování v C#, MIIS a FIM, přes návrh a implementaci PKI, RMS, ADFS i přihlašování čipovými kartami, až po TMG a CISCO ASA firewally.

IMG_5737.jpg

Jak to vypadá s letošním, jestli dobře počítám, již devátým ročníkem TechEdu? Slyšeli jsme, že se opět bude konat spolu s konferencí DevCon?

Je to tak. Loňský ročník přinesl výborné výsledky, proto jsme se rozhodli opět v letošním roce spojit naše konference do společné akce TechEd-DevCon. Tento krok se nám vloni jednoznačně osvědčil a účastníci si pochvalovali široký záběr konference. Akce minulý rok přilákala během čtyř dní více než 400 účastníků. Proto společnosti Gopas, Daquas a Microsoft spolupořádají od 2. do 5. května 2011 již devátý ročník TechEd-DevCon 2011. 

Mluvíte o šíři záběru. Co to znamená v reálu? Kolik přednášek vlastně letošní TechEd-DevCon přinese?

Během 4 dní zde proběhne 97 přednášek, což je opravdu velmi mnoho. TechEd-DevCon je díky tomuto objemu přednášek nejen největší konferencí v Čechách a na Slovensku, ale vyčnívá rozsahem v celé střední Evropě. Přivítáme například 12 přednášejících s certifikací MVP, jejichž prezentace budou určitě poutat pozornost. Máme i jedno člověka s certifikací MCM. Taková koncentrace takto „vzácných zvířat“ se obvykle nevidí.

DSC5468.jpg

Komu je tedy TechEd-DevCon určen, nezměnilo rozšíření skladbu účastníků?

Touto konferencí přinášíme vždy na jaře hlubší pohled na nové produkty, technologie a platformy společnosti Microsoft. Je určena tedy pro všechny, kteří se o tuto oblast zajímají a chtějí mít aktuální informace o nových produktech. Není to ale jen o novinkách, všechny přednášky mohou nabídnout něco i začátečníkům. Hlavním naším cílem je poskytovat kvalitní příležitost něco se skutečně naučit. Neděláme marketing. Konference se bude odehrávat ve čtyřech sálech. IT Pro Hall je určen pro IT administrátory a manažery, Developer Hall vývojářům, Geek Hall tradičně nabídne atraktivní přednášky s nejvyšší úrovní odbornosti a DevCon Hall bude žít hlavně přednáškami z oblastí Microsoft SQL Serveru a Microsoft Visual FoxPro. Každopádně stávající návštěvníci mají více oblastí, jejichž přednášky mohou navštívit.

To zní velmi lákavě. Přednášky jsou určeny posluchačům s vysokou úrovní znalostí?

Semináře jsou rozděleny do více znalostních úrovní. Lze tedy říci, že každý, koho aktuální produkty Microsoftu zajímají, si najde své téma a svou přednášku. Rozhodně není určena jen uzavřenému okruhu odborníků. Naopak, kdo této oblasti rozumí, může TechEd-DevCon navštívit a nudit se nebude.

DSC5477.jpg

Jaká témata budou podle Vás na tomto ročníku největším „tahákem“?

Jsme přesvědčeni, že letos bude zájem o přednášky na témata Microsoft Virtual Desktop Infrastructure, Microsoft Windows Server 2008 R2, Microsoft Windows 7, Microsoft SharePoint 2010, Microsoft Exchange Server 2010, Microsoft SQL Server 2008 R2, Microsoft System Center 2012, Microsoft Hyper-V nebo Microsoft Forefront. Vývojáři se mohou těšit na přednášky o Microsoft NET Framework a Microsoft Visual Studio 2010. Ve středu a ve čtvrtek se budou databázoví specialisté z Daquasu zabývat v DevCon Hall aktuálními tématy svého oboru. Na tyto dny je možné zakoupit speciální dvoudenní vstupenku.

Jak rozrůstající se konferenci vyhovují prostory multikina CineStar?

Prostory multikina CineStar (dříve Village Cinemas) na Černém Mostě v Praze jsou pro naše účely vynikající. Členění umožňuje přehledné rozdělení konference do tematicky ucelených sálů a nabízí dostatek prostoru i komfortu pro obrovskou konferenci. I potřebný servis pro IT komunitu v podobě dobíjecích míst na notebooky a neustálý přístup na web pomocí WI-FI je bezchybný. Stejně tak nabízí dostupné prostory pro doplňkový servis a program jako je celodenní stravování, wellness, bazén nebo místo pro konání závěrečné večerní TechEd-DevCon party.

DSC5508.jpg

Jakou účast letos očekáváte?

Dosavadní signály jsou slibné. My jsme přesvědčeni, že dosáhneme a snad i překročíme úspěšná čísla z loňského roku. Registrace již samozřejmě běží na webových stránkách zde. Již jsem zmiňoval možnost zakoupení samostatných vstupenek na přednášky databázových specialistů společnosti Daquas. Kompletní informace naleznete na www.teched.cz. Těším se nashledanou na začátku května!

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz