přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Editory pro TeX: Aplikace s grafickým rozhraním

latex_matematika.jpg

Dvoudílné srovnání textových editorů pro Linux podporujících určitým způsobem TeX, LaTeX, respektive XeTeX. Některé jsou víceúčelové, jiné jsou na tento skvělý nástroj specializované. V druhém díle se podíváme na editory pro grafická prostředí.


 

Správa linuxového serveru: S.M.A.R.T. logy

debain_notext.png

V tomto dílu budu pokračovat v popisu technologie S.M.A.R.T., konkrétně se podívám na S.M.A.R.T. logy, a na některé zajímavé závěry studie Googlu o vlivu teploty na životnost disku.


 

Připojení na Facebook chat přes Jabber

facebook_jabber.png

O tom, že Facebook chat bude fungovat na protokolu XMPP, tedy Jabberu, se mluví už delší dobu. Ale nyní je tato možnost opravdu k dispozici. Povíme si, jak se přes Jabber k Facebook chatu připojit, co dokáže, ale také co nedokáže.


 

Passgen: Jednoduchý grafický generátor hesiel

klice.png

Passgen je jednoduchý multiplatformový program na generovanie hesiel. Je vhodný tak pre štandardného používateľa počítača, ako aj pre IT profesionála. Hlavný rozdiel medzi passgen a ostatnými generátormi hesiel je ten, že passgen ma svoje užívateľské rozhranie (GUI). To je výhodné pre použitie pod GNOME, KDE, ale zároveň aj pre Windows.


 

Vychází dvanáctý openMagazin se sedmdesáti stranami

openmagazin_perex.png

Poslední vydání roku 2009 obsahuje recenze softwaru pro bezpečnou komunikaci a sdílení dat, příklady nasazení OpenOffice.org a jednu retrorecenzi. Ale to není vše, celkem nabízíme přes 70 stránek dobrého čtení.


 

OpenDocument Format: Úspěch v Německu, Dánsku i jinde

dvatydny.gif

Symbian byl otevřen. OpenOffice.org má v Německu již 21 % trhu. Dánsko schválilo ODF jako oficiální formát. Smlouva s MS je pro Novell finančně velmi výhodná. Linus Torvalds mezi stovkou nejvlivnějších vynálezců. Kód Androidu odstraněn z jádra. Mozilla podporuje přístupnost GNOME. Ubuntu volí Yahoo! místo Googlu.


 

Editory pro TeX: Staří mazáci

latex_matematika.jpg

Dvoudílné srovnání textových editorů pro Linux podporujících určitým způsobem TeX, LaTeX, respektive XeTeX. Některé jsou víceúčelové, jiné jsou na tento skvělý nástroj specializované. V prvním díle se podíváme na některé staré známé, kteří mají výhodu především v tom, že alespoň jeden z nich najdete téměř v jakémkoli Linuxu.


 

Kalzium: Periodická tabulka, chemická kalkulačka a ještě více chemie

kalzium.png

Pokud jste se někdy rozhodli hledat nějaký program, který by vám ulehčil studium chemie, asi jste nacházeli především různá "kreslítka" organických sloučenin nebo 3D editory molekul, kterých je opravdu požehnaně. Obojí určitě nalezne své uplatnění pro studenta vysoké školy, ale na střední nebo dokonce základní škole je potřeba něco trochu jiného. To něco je právě Kalzium - periodická tabulka, chemická kalkulačka a příruční studnice vědomostí pro každého.


 

Pěkná diplomka jednoduše

lyx.png

Připravili jsme pro vás seriál o programu LyX, s nímž si rychle vytvoříte profesionálně vypadající bakalářskou nebo diplomovou práci.


 

Recenze knihy Začínáme s JavaScriptem

JavaScript.jpg

Knih o JavaScriptu není málo, knih o tom, jak psát weby je značně víc. Je důvod pořizovat si zrovna Začínáme s JavaScriptem, případně čím se tato kniha liší od ostatních? Výběr kapitol jako Animace či Ajax zní dobře – co ovšem kniha nabízí ve skutečnosti?


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz