přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Jak na kočičího vetřelce?

kocka.jpg

Titulek by mohl být zavádějící – nebudeme mluvit o počítačových hrách. Chtěl bych vám představit výsledky netradičního testu. Myslím si, že řada čtenářů bude mít podobné těžkosti i se svými členy domácnosti. Ke své práci potřebujete klid, a ten je soustavně narušován domácími mazlíčky. Jste-li chováni kočkou, čtěte dál, mám pro vás zajímavé tipy.


 

KDE 1.0, nabídka programů, správce balíčků

mdv.png

Jak vypadalo KDE ve sve první verzi? Myslíte, že se pro instalaci používal drakrpm nebo urpmi? Jaký kancelářský software nabízel Linux před deseti lety? V tomto článku se vše dozvíte.


 

Domácí počítačová síť - 9

sit.png

V minulém díle jsem vás tak trochu úmyslně ošidil o velkou část teorie kreslení grafů. Dnes se ale polepším a zasvětím vás do veškerých tajů a záhad. Ukážeme si instalaci SNMP démonu a okrajově se zmíníme o velkém bráškovi MRTG – programu  RRDTool.


 

Tisková zpráva: Přehled činností Liberixu v roce 2007

Můžeme předeslat, že rok 2007 byl vcelku bohatý na nejrůznější nové aktivity. Zároveň jsme však pokračovali v realizaci projektů nastartovaných dříve.


 

Xfce a kancelář

xfce.png

Xfce sice žádný svůj kancelářský balík nemá, ale téměř v každé Xfce distribuci padla volba na AbiWord a Gnumeric. Budeme se zabývat také Xfce kalendářem Orage, výběrem aplikace pro čtení PDF a několika dalšími drobnými applety na panel.


 

Spôsoby adresovania v Calcu

ooo.png

Tabuľkový procesor OpenOffice.org Calc umožňuje komplexný spôsob práce s bunkami – od toho najjednoduchšieho odkazovania až po veľmi zložité adresovanie. V dnešnom článku si predstavíme tieto možnosti.


 

Jak nastavit druhou IP adresu na jednom rozhraní

sit.png

V životě lidském jsou takové situace, kdy vám přestane stačit jedno auto, jeden počítač nebo v tom lepším případě jedna IP adresa. Proč říkám, že v tom lepším případě? Protože druhou IP adresu si můžete zřídit na jednom rozhraní jednoduše a především zdarma.


 

Webový editor a prohlížeč Amaya

Amaya je webový editor, který patří do kategorie WYSIWYG. Jedná se o programy, které vám umožní vytvářet webovou stránku přímo v režimu jejího zobrazení a nenutí vás pracovat ve zdrojovém kódu HTML. Amaya se řadí mezi skupinu editorů/prohlížečů W3C, standardu, který vám zajistí maximální kompatibilitu vámi vytvořených stránek a správnost zapsaného kódu. Pojďme se nyní podívat na novou verzi programu, která vyšla na konci února tohoto roku.


 

LinuxExpo 2008 - Open Source software v praxi

Osmý ročník výstavy a konference o open source software a Linuxu se zaměřuje především na realizované projekty a případové studie s využitím otevřeného software. Součástí letošního ročníku LinuxExpa bude opět konference Open Government. Prostor dostanou i neziskové a vzdělávací programy ve Free & Open Zone. V panelových diskusích i zajímavém programu vystoupí řada odborníků z oblasti Open Source a Linuxu. LinuxExpo 2008 proběhne 15.-16. dubna v konferenčním centru hotelu Olympik Artemis Praha.


 

Dva týdny s Linuxem 10

dvatydny.gif

Linuxové PC ve Wal-Martu končí. Hudba z Amazonu už i pro Linux. Lotus Symphony na linuxová PC pro rozvojové země. GNOME 2.22 vydáno. Skype s podporou videohovorů. Konkurenční WengoPhone žije. Nero v Linuxu s podporou Blu-ray. Foresight Linux s novým GNOME.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz