přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

Novinky ze světa LinuxGames - 2

hry0308.jpg

Po celkem slušném úspěchu prvního vydání Novinek ze světa LG jsem měl velkou motivaci v psaní pokračovat. Bál jsem se ale, že se toho na herní linuxové scéně nestane tolik, abych měl dostatek "kvalitního materiálu". Jak sami uvidíte, moje obavy byly úplně neopodstatněné (alespoň pro tento měsíc). Takže se směle můžeme pustit do druhého vydání herního přehledu na Linuxu.


 

Stručný úvod do BSD s priblížením OpenBSD

openBSD.png

Viete niečo o BSD systémoch a o tom, prečo stoja popri Linuxe v širokom mori operačných systémov ako izolovaný kontinent? Poďme si situáciu priblížiť spolu s ľahkým návodom, ako si spraviť inštalačné CD, ktoré tím vývojárov OpenBSD neposkytuje...


 

Zenity - vlídná tvář pro vaše skripty

Nejen příkazovým řádkem živ je „člověk linuxový“, a proto máme k dispozici okenní manažery, desktopová prostředí a spoustu nástrojů, které umožňují komunikovat s uživatelem podstatně vlídnějším způsobem, než je šibalsky pomrkávající kurzor terminálu. Jedním z takových nástrojů i Zenity.


 

AllPeers: Smysluplné sdílení souborů

Internet se za dobu svého relativně krátkého fungování stal univerzálním médiem, které poskytuje lidem nepřeberné množství služeb. S rostoucí rychlostí připojení v posledních letech roste i poptávka po přenosu souborů.


 

Jak nastavit českou klávesnici

Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem a tolik rozložení klávesnic potřebuješ. Minimálně lze v našich končinách prohlásit, že bez české klávesnice se dá těžko plnohodnotně pracovat na počítači. Jak se dostat k českému rozložení kláves v Linuxu, případně možnosti přepínat mezi anglickým a českým rozložením kláves, se nyní podíváme pro dvě nejpoužívanější grafická prostředí, KDE a GNOME.


 

Xfce - správce souborů, editor, průhledný terminál

xfce.png

V druhém díle seriálu o desktopovém prostředí Xfce se dočtete něco o třech důležitých aplikacích. O správci souborů Thunar, o tom, jak si v Xfce vedou textové editory, a něco málo o emulátoru terminálu. A nezapomeneme na scénu uvést také kompozitor a vysvětlit, o co jde.


 

Kdo tento týden myje schody?

inkscape.png

Chcete překvapit maminku, manželku nebo partnerku? Žijete v panelovém domě, kde si nájemníci uklízejí svépomocí? Následující článek je příkladem z praxe, který jsem několikrát řešil a ke kterému se Inkscape výtečně hodí. Pokud nesplňujete ani jednu podmínku, stejně se můžete něco zajímavého naučit.


 

Vývoj jádra XVII. - sběrnice USB

Drtivá většina dnešního příslušenství počítačů se připojuje přes sběrnici USB. Proto mají velký význam i ovladače takových zařízení. Tento článek ukazuje, jak se uvnitř linuxového jádra s USB pracuje a jak si vytvořit nový ovladač pro nějaké zařízení.


 

Obrázkový správca XnView

O vhodnosti používania obrázkových správcov v čase digitálnej fotografie je hádam už zbytočné hovoriť. Preto si v krátkosti predstavíme francúzsky program XnView, ktorý nám v tomto smere poskytuje vynikajúceho pomocníka.


 

Aros – reinkarnace Amigy

V polovině osmdesátých let minulého století vznikl ve společnosti Commodore počítač Amiga. Ten oslňoval především herními a multimediálními schopnostmi, kterému se tehdejší konkurence počítačů kompatibilních s IBM PC nemohla vyrovnat. Mimo jiné byl poháněn operačním systémem Amiga OS, na který znalci dodnes s láskou vzpomínají.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz